| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода  (Прочетена 4445 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #30 -: 11 Октомври, 2021, 13:10:03 »
Да, това са развалцовани тръбички. Обикновено ги има само на краката, които са пряко свързани със сигурността (за да не стават пожари) - краищата на колекторната намотка и ABL, но в този телевизор не са пестили от това. Отворът на тръбичката е достатъчно широк и ако центрираш добре крака в разтопено състояние на спойката, така че да не се допира до стените й, няма проблем да издухаш или изсмучеш припоя. Ефективносста на ръчната помпа силно нараства, ако на накрайника й наденеш парче силиконов шлаух.

Истината е, че в днешно време няма особен смисъл да се ремонтират такива телевизори. Не случайно напуснах този занаят още в края на 90те.
Просто за мен са някакъв сантимент...

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #31 -: 11 Октомври, 2021, 13:38:22 »
Много хубаво се ремонтират тези телевизори. При мен се оказа ТХО. Поръчах си ТХО за 5лв.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #32 -: 11 Октомври, 2021, 14:17:41 »
Имам още три които чакат за ремонт.Един се беше напил и изритал телевизора. Платката беше натрошена на парчета. Събрах всички парчета и го възстанових. Друг каза на жена си: отвори прозореца, и изхвърли телевизора през прозореца. Кинескопа беше счупен но шасито го възстанових. Случай и случки има много. Хубавото е че тези телевизори които изхвърлят, процесорите и ТХО си работят и стават идеално за замяна. Това което ти казва колегата го пише в книгите, Мога да ти кажа в коя книга пише как процесора изписва бодовете на графиката, за това са му нужни двете синхронизации. Аз ги използвам и за друго тези контролери, включват и ми изключват най различни уреди през дистанционното. 
« Последна редакция: 11 Октомври, 2021, 14:22:43 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #33 -: 11 Октомври, 2021, 14:38:58 »
И трите ли са KV-14T1R? Аз направих от двата един козметично и функционално идеален, така че ако ти трябва ярък кинескоп с една малка драскотинка която ако не ти кажа къде е няма да я намериш, или дистанционно с изтрити бутони, или кутия с една малка резка отпред, или въпросното ТХО, мога да ти ги подаря. Платката си я запазвам за резервни части.
« Последна редакция: 11 Октомври, 2021, 14:44:10 от CVT »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #34 -: 11 Октомври, 2021, 15:08:24 »
Здрасти, имаш ли 14 инчов Сони кинескоп? Как е червения цвят? На тези кинескопи това е проблема. Разпрашава се много бързо червения катод. Аз търся отдавна такова кинескопче.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #35 -: 11 Октомври, 2021, 15:12:25 »
И двата кинескопа са идеални. С голям зор намерих кусур на единия. Пиши на LC, аз също съм в София.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #36 -: 11 Октомври, 2021, 15:17:09 »
Ок, Ще ти пиша на лични че ще трябва после да го транспортирам до Враца.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Телевизор Sony KV14T1R-мига диода
« Отговор #37 -: 11 Октомври, 2021, 15:35:28 »
 ТХО лесно се проверява като се извади от мястото си и се оставят всички изводи свободни включително focus и screen  и вв(лулата) кабелите  като се фиксират с изолиран предмет. Включва се колекторната намотка с две жички по 30 сантиметра отдалеч на местата си и се пуска . Ако е изправно се чува съскане от вв кабел изчаква се  и се проверява дали транзистора е загрял. Понякога оксидация причинена от влага по цокъла на кинескопа във фокусиращия е причина за погрешна диагноза за повредено ТХО.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
2244 Прегледи
Последна публикация 16 Август, 2015, 20:20:43
от mjet
2 Отговора
1154 Прегледи
Последна публикация 15 Април, 2016, 16:43:13
от fozzy
1 Отговора
941 Прегледи
Последна публикация 19 Март, 2017, 12:06:33
от nik_ov
3 Отговора
632 Прегледи
Последна публикация 28 Октомври, 2019, 10:44:30
от TheMechanic
17 Отговора
1551 Прегледи
Последна публикация 06 Септември, 2023, 09:55:12
от vasil.lyutskanov

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |