| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Автоматично ориентиране на малък соларен панел  (Прочетена 1139 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
На някой със сигурност ще му хрумне и друго приложение , но на мен ми трябваше панела да е винаги срещу слънцето . Схемата подлежи на прерамотка според нуждите .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 791
  • Населено място: София
Re: Автоматично ориентиране на малък соларен панел
« Отговор #1 -: 06 Септември, 2021, 09:20:43 »
Това може да се реализира по много лесен начин! В сп. Млад Констуктор от 80те. год. е публикувана схема на модел на "Електронен Слънчоглед" Използвани са операционни усилватели, системата се ориентира по Слънцето напълно автоматично! Двигателя е свързан по мостова схема. Въртенето на системата спира при баланс на диференциалните усилватели! Схемата я има в броевете 1983-1989г. При тази схема може да се регулира и чувствителността на системата. Пълен архив на това списание има във Форуми "Сандъците" Ако може някой да качи линк към него. А иначе аз съм използвал и крайно стъпало за управление на мотор във видеомагнетофоните, то си е с диференциален усилвател.
« Последна редакция: 06 Септември, 2021, 09:34:10 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Населено място: София
Re: Автоматично ориентиране на малък соларен панел
« Отговор #2 -: 06 Септември, 2021, 09:33:36 »
Или за 6 лева с доставката от Алито: цък!

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 791
  • Населено място: София
Re: Автоматично ориентиране на малък соларен панел
« Отговор #4 -: 06 Септември, 2021, 11:59:01 »
Да може и тази схема! Аз сигурно съм гледал тази в брой 1 на 1983. Това от 6лв. като гледам как е залято да не е с процесор тип "плюнка" Това ако се развали няма оправяне! То за това е такава цената! Китайците продават такива устройства за еднократна употреба. Идеята е да се направи нещо елементарно с дискретни елементи които се намират почти във всеки любител на електрониката.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Населено място: София
Re: Автоматично ориентиране на малък соларен панел
« Отговор #5 -: 06 Септември, 2021, 12:45:59 »
Не е никаква еднократна употреба. Ясно се вижда на снимката че не е COB, a просто са залели чипа за да не се вижда маркировката му, най-вероятно с цел да не се копира схемата от друг китаец.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Автоматично ориентиране на малък соларен панел
« Отговор #6 -: 06 Септември, 2021, 13:29:50 »
Аз ползвам TDA2822 . Предполагам ,че ще стане всеки усилвател с поне 1W мощност . Все пак зависи от използвания мотор . Иначе схемата е аналогична на тази от Млад техник . Търсене на баланс между двата усилвателя в резултат на изходите им има нулево напрежение . Тук също може да се постави по един тример ,последователно на фото резисторите за реглаж на чувствителността .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |