| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:  (Прочетена 392380 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dakata.radio

  • Гост

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1202 -: 02 Август, 2018, 13:18:53 »
Калкулатора най-вероятно греши, както всички други от този тип заради изменени параметри на транзисторите, обаче цената ме изненадва - много ниска, само 5-10 пъти над тази на която се продаваха преди да решат че са от горе до долу направени от масивно злато :). Щото в момента под 1000 - 4500 трудно се намират.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1203 -: 02 Август, 2018, 14:40:06 »
Калкулатора най-вероятно греши, както всички други от този тип заради изменени параметри на транзисторите, обаче цената ме изненадва - много ниска, само 5-10 пъти над тази на която се продаваха преди да решат че са от горе до долу направени от масивно злато :). Щото в момента под 1000 - 4500 трудно се намират.

Доста богати са на злато, и малко сребро има. Преди, когато никой не ги смяташе за колекционерски, си заслужаваше да се разглобяват за скрап. Сега са станали много редки и тази е, според мен, главната причина да са скъпи.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1204 -: 02 Август, 2018, 15:15:21 »
Доста богати са на злато, и малко сребро има. Преди, когато никой не ги смяташе за колекционерски, си заслужаваше да се разглобяват за скрап. Сега са станали много редки и тази е, според мен, главната причина да са скъпи.
Къде точно им е златото, че нещо не се сещам?
Истината е че са реликви и цената е оправдана!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1205 -: 02 Август, 2018, 17:48:23 »
Машината има 30 позлатени куплунга, които струват около 3 лева всеки като скрап. На платките има позлатени участъци, които се вкарват в куплунгите. Освен това, ако не се лъжа, има и два комплекта по малки куплунги. Поне част от транзисторите са позлатени. Всеки клавиш има по четири сребърни пъпки. Дисковите кондензатори съдържат сребро. Има и още сребро по други елементи, но то е незначително количество.

Цената не е заради златото, но то е спомогнало в миналото повечето машини да са унищожени.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1206 -: 02 Август, 2018, 18:08:42 »
Това може да е било след 1989г. Преди 1989г. не знам някой да е изкупувал злато във вторични. Брат ми работеше по това време там. През 1986г. намерих чисто нова 6521 бракувана във вторични. Това означава че тези машини са бракувани много преди 1989г. 
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1207 -: 02 Август, 2018, 18:15:49 »
Естествено, ценни метали започнаха да се събират за скрап след 1989 година. То това си е цяла отделна тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1208 -: 02 Август, 2018, 18:27:30 »
Естествено, ценни метали започнаха да се събират за скрап след 1989 година. То това си е цяла отделна тема.

....и преди 89-та се унищожаваха огромни количества електроника, но "просветените" бяха малко, а и темата "частен златодобив" бе наказуема  :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1209 -: 02 Август, 2018, 18:32:02 »
Машината има 30 позлатени куплунга, които струват около 3 лева всеки като скрап. На платките има позлатени участъци, които се вкарват в куплунгите. Освен това, ако не се лъжа, има и два комплекта по малки куплунги. Поне част от транзисторите са позлатени. Всеки клавиш има по четири сребърни пъпки. Дисковите кондензатори съдържат сребро. Има и още сребро по други елементи, но то е незначително количество.

Цената не е заради златото, но то е спомогнало в миналото повечето машини да са унищожени.

По памет са две колони по 12 броя пълноформатни куплунзи ( полупрозрачни, "кристални" ) и един цял / половинка над тях , тоест са 25 броя !
Прав си - 30 броя са  ???
Обърках се, понеже съм имал доста шасита от старите ни ЕЛКИ и не е едно за запомняне !
Всяка платка има по две групи позлатени контактни пера !
Активни и пасивни елементи са със сребърно съдържание !
Визирам ЕЛКА 22 ....и пак е по памет !

 :drinks:
« Последна редакция: 02 Август, 2018, 19:06:37 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1210 -: 02 Август, 2018, 18:35:37 »
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7425.45

Това са куплунзите ( позиция 38 от тази моя обява ) и бяха от ремонтен комплект на такава ( 25-те прозрачни ) !
Мисля, че имам платки и модули от тях, но ще трябва да се разтърся !

 :good:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1211 -: 02 Август, 2018, 19:05:52 »
 През 80те. само големите промишлени предприятия доставяха скрап за вторични. За частни лица мисля че беше само разрешено предаването на акумулатори.
« Последна редакция: 02 Август, 2018, 19:18:57 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1212 -: 05 Август, 2018, 22:48:59 »
И аз го гледах.Че е самоделка,самоделка е.Не ми е ясно как се управлява това нещо.Вероятно едното копче изпълнява две функции.Става въпрос за дървеното "радио" от OLX-са ,коментирано по назад във форума.
« Последна редакция: 05 Август, 2018, 22:55:27 от argonavt »
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Търговски Обяви Из другите Форуми и Сайтове:
« Отговор #1213 -: 05 Август, 2018, 23:11:41 »
И аз го гледах.Че е самоделка,самоделка е.Не ми е ясно как се управлява това нещо.Вероятно едното копче изпълнява две функции.Става въпрос за дървеното "радио" от OLX-са ,коментирано по назад във форума.
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |