| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: МК6-последният липсващ?  (Прочетена 918 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
МК6-последният липсващ?
« -: 29 Януари, 2022, 13:53:35 »
Доскоро мислех че имам сбирка включваща всички български опити за създаване на що-годе добре работещ магнетофон.Преди две седмици видях нещо което не притежавам и то беше означено като МК6.Ролков магнетофон- не мога да кажа че е усъвършенстван вариант на МК5, защото има същите качества и недостатъци.Различава се от предшествика по леко променен външен вид и размери, съществена разлика е в начина на управление- липсват многото клавиши.МК6 е описан като двускоростен, но в моя случай липсва превключвател на скорости, отвора е запушен.Има и изменения в схемата, но незнам дали има ефект от тях, тъй като още не съм го чул и сравнил с по-стария.Има една лампа по-малко и една-ECL82 е заменена с ECL86.Има и само един високоговорител, но по-голям. Засега толкова за новата ми придобивка, по-късно след като се запозная по-подробно може да добавя нещо.Сега като допълнение ще ви преставя и един преставител на на тази група апарати от ГДР- не си спомням да съм го показвал. Това е магнетофонна приставка ТОНИ. Ако има интерес ще покажа допълнително.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: МК6-последният липсващ?
« Отговор #1 -: 31 Януари, 2022, 18:31:40 »
Тази вечер попаднах на страхотен сайт със всички съветски магнетофони. Има снимки и описание на всеки модел.Има и модели от ГДР и други продавани някога в съюза.
https://batheouse.ru/bg/luchshii-katushechnyi-magnitofon-proizvodstva-sssr-sovetskie.html

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: МК6-последният липсващ?
« Отговор #2 -: 06 Февруари, 2022, 16:37:41 »
Две особености в механиката са за отбелязване: в режим "Пренавиване" вместо да се мести фрикцията преместват ел.двигателя 1, под приемащия куплунг 2 (бандтелер)са сложили  стъклен диск-видели са доста зор докато го изрежат, а има и отвор.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |