| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: RAM за компютър  (Прочетена 965 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
RAM за компютър
« -: 26 Февруари, 2022, 17:14:02 »
Тук съм много слаб,не ,че в другите области съм сила.Снабдих се DELL OPTIPLEX 780 ,но няма платки с RAM.Имам доста такива платки,но не стават.Да ме насочите към модела на платки за тоя 780,моля!

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 332
  • Населено място: София
Re: RAM за компютър
« Отговор #1 -: 26 Февруари, 2022, 18:07:34 »
Цитат
3MT/DT/SFF- Four DIMM slots; Non-ECC dual-channel 1066MHz or 1333MHz DDR3 SDRAM, up to 16GB maximum system memory

USFF- Two DIMM slots; Non-ECC dual-channel 1066MHz or 1333MHz DDR3 SDRAM, up to 8GB maximum system memory

Накратко DDR3 SDRAM на 1066MHz или 1333MHz

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1299
  • Населено място: София
Re: RAM за компютър
« Отговор #2 -: 26 Февруари, 2022, 18:31:49 »
Аз използвам този сайт за целта - просто пишеш марката и модела и ти казва точно колко и каква памет можеш да сложиш. Също ти казва дали можеш да сложиш повече от колкото е предвидено от производителя (поради нови чипове с повече памет които не са съществували когато компютъра е бил произведен.)

https://www.compuram.biz/memory/dell/desktop-workstation/optiplex/series/780/
« Последна редакция: 26 Февруари, 2022, 18:46:14 от CVT »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: RAM за компютър
« Отговор #3 -: 26 Февруари, 2022, 19:16:43 »
Благодаря!

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Re: RAM за компютър
« Отговор #4 -: 26 Февруари, 2022, 21:11:38 »
Здравейте,
Да дам и моите две стотинки.
Всеки DELL има етикет със сервизен и/или сериен номер, който изглежда като приложената снимка (може и да се различава незначително).
Залепен е отзад или от вътрешната страна на кутията. Намерете го и го въведете в портала за поддръжка на следния адрес. Би трябвало да видите пълен опис на хардуера, включително продуктовите номера на модулите. С тях лесно ще намерите съвместими памети.




Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: RAM за компютър
« Отговор #5 -: 27 Февруари, 2022, 12:36:00 »
Благодаря!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |