| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Възстановяване на стари електронни / електромеханични часовници  (Прочетена 3624 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
20X16,5

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Цитат на: lz2l20X16,5 [/quote

Не става въпрос за някаква кутия и за някакви случайни бутони и ключета, а за такива, каквито са били на  оригиналната „майка“  - в противен случай би било по-ужасно и от лампово радио с блутут модул и WINA кондензатори, толкова типично при "реставрирането" по нашите земи :D

Както и да е, вчера ходих при един познат да търсим ключета и бутони, но за съжаление не намерихме. Все пак не си тръгнах с празни ръце – даде ми една „Звездочка“ без феритна антена, защото не му трябвала. Тя и на мен не ми трябва, но… ще я подкарам някога.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Направих файла за табелката върху кутията на "майката", така както я видях в интернет:


Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Кутията на снимката е почти точно копие на оригиналната кутия, но поради невъзможност да се намерят ключе и бутон за изработката на ментето, работа спира и отива към реставрация по нашенски.

Нали всички казват, че реставрацията зависела от творческите виждания на автора, WIMA, блутут, кондензатор в кондензатор и разни други ТНТМ хватки, та и аз така – ще го сложа в някаква случайна кутия, с някакви ключета и бутони и дори ще използвам  импулсно захранване за 24 V. Нищо от управляващия модул няма да се вижда, към часовника ще отиват две жици и ще работи, така че всичко е ОК.

Часовникът отива в една рекламна агенция - давам го на отговорно пазене на мой приятел и ще го виждат доста хора. Все пак съм дал указания - да се включва само когато идват много важни клиенти :D

С други думи – темата е за изтриване, че да не заема място на сървъра.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |