| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: IC - тип и от къде може да се купи бързо  (Прочетена 2684 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #30 -: 03 Септември, 2023, 20:12:17 »
Колега navi много ли е ценен този маркетингов ''чушкопек''? Аз на съседа си бих препоръчал да си купи нов от изгодна оферта на изплащане. (+Спестено време и нерви евентуално).
Не съм ясновидец но е безнадежден случай ми се струва.
Колега, не мога да кажа, защото нямам такъв уред. Но един приятел, както и малкият ми син имат и са действително на мнение че става въпрос за нещо уникално. Аз самият ползувам скара за двайсе лева от пазара във Видин, от където е и чушкопека на жена ми.

Но да се върнем към темата. Аз смятам, че си струва да се ремонтира уреда и мисля утре след разговор с него да поръчвам или да му предложа да поръча - цената си струва.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #31 -: 03 Септември, 2023, 22:42:07 »
Връзката между причината и следствието е важна. Очевидно първо е изгорял чипа после резистора в захранването. Защо е изгорял чипа? Дали нещо друго не се крие в останалата част? Има ли гаранция че няма да изпуши пак? И пак пари на вятъра.Което често се случва. Ама клиента в случая съседа никак няма да Ви повярва. Защото е далеч от материала.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #32 -: 04 Септември, 2023, 08:17:49 »
Еееееееееееееее...........................
Това започва да прилича на БГМАМА!!!!!!!! :(

Колегата Бекриев още на предишната страница бе написал на разбираем език какво да се измери и провери. Работа за две минути.
Какви платки, модели, заяждания...уж големи възрастни хора...

Към автора на темата - най-накрая вземи та измери това което е вече написано. Предполагам имаш източник на 5 волта, както и подходящ мултицет, за случая става и с такъв от 10лв :lol:

УЖАС!!! :--- :--- :---



http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #33 -: 04 Септември, 2023, 08:43:20 »
Връзката между причината и следствието е важна. Очевидно първо е изгорял чипа после резистора в захранването. Защо е изгорял чипа? Дали нещо друго не се крие в останалата част? Има ли гаранция че няма да изпуши пак? И пак пари на вятъра.Което често се случва. Ама клиента в случая съседа никак няма да Ви повярва. Защото е далеч от материала.

От статистическа гледна точка новата платка (която в случая е 100% идентична на старата по версия и ревизионен номер) ще изкара горе-долу толкова колкото е изкарала и старата.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #34 -: 04 Септември, 2023, 14:50:55 »
За мен си е тото. Може и да спечели ако опита. Мисълта ми ако първопричината е в останалата част окис или допир със солени течности ако има повреден сензор. Не съм в течение на подобни ''космически'' техники.
Нещо извън темата.На времето комшията ми донесе монитор за поправка.Оказа се че домашният му любимец е препикавал екрана на монитора в областта на  надписа долу. Почистих смених каквото трябваше и му го дадох.След седмиса пак същата история отварям гледам отново е препикано. В крайна сметка се оказа че аз не съм майстор а любимеца е невинен :) Та да сменя там да рискува 50 лева. Риск губи риск печели.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #35 -: 04 Септември, 2023, 20:32:37 »
Колеги,
Поручахме платката. Ще докладвам като дойде. Все едно дали ще стане, съм ви много благодарен за помощта.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: IC - тип и от къде може да се купи бързо
« Отговор #36 -: 08 Октомври, 2023, 19:38:42 »
Платката дойде. Монтирахме я, играта спи. Чушкопйека пиче.😁👍
Благодаря на всички помощници!
Приятелски Поздрав!
Иван

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |