| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на генератор за токов удар  (Прочетена 1544 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен малкия

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 99
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #15 -: 19 Септември, 2023, 10:54:45 »
Гълъбите са голяма напаст. Тука има няколко двойки които ги гонихме с устройство което уж ги прогонва с някакви звуци които ние не ги чуваме, но това подейства някой и друг месец. Сега това само им пречи да гнездят там, но пак се появяват макар и по рядко. Някой препоръчваше от опит как прогонил гадините като напръскал с ВД-40 - основната му съставка е газ за осветление. Полях обилно с газ, някой и друг ден се въртяха наоколо без да се доближават много-много, но след като изветря пак са си тука. Да не ти е на главата. :blush:
Що се отнася до скорците и свраките, тука ако не се покрие с мрежа лозето и овошките - буквално остават само листата.
« Последна редакция: 19 Септември, 2023, 11:14:48 от малкия »
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #16 -: 19 Септември, 2023, 12:44:15 »
Ако става дума за балкон, т.е. полузатворено пространство, може да се опита с нафталин. Продава се в малки прозрачни опаковки. Надучпват се с игла без да се изважда съдържанието. Повечето гадове имат силно обоняние, в това е спасението.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #17 -: 19 Септември, 2023, 12:51:17 »
Абе гадно е. Сложил съм мигащи лампи, два реда тел, алуфолио, въртележки. Толкова им пука, че вчера два се изсраха на творбите ми, които трябваше да ги плашат. Така изкрейзих, че единия го хванах с голи ръце и му изеих врата. Жената вика не казвай никъде, че снахите ш е спрят да ти говорят. Ми да дпйдат да пазят, викам.171008-0
Сега поръчах датчици за движение HC SR501, имам тука ардуино и Mini MP3 DF player с карта. Ще запиша някакъв рев на бизони и да видим.
Голяма напаст, майтап няма и серат като за световно :flag_of_truce:
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #18 -: 19 Септември, 2023, 13:03:43 »
...
Сложил съм мигащи лампи...
...

Точно това е проблема. Светлините вечер събират насекоми и на сутринта птиците идват на закуска. Това е все едно да ги гониш с просо!

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #19 -: 19 Септември, 2023, 14:03:23 »
....току що пристигна урутката,
171018-0
171016-1
сега я зареждам.
[ Посоченият файл е недостъпен ]
Изглежда като да има функция и да крещи и да светка.
Освен това ще ме пази от скунксове, койоти и вълци.171010-3
171012-4
Изглежда малко страшно
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #20 -: 19 Септември, 2023, 17:01:41 »
Темата не само че е извън Духа и Тематиката на Форума, ами взе да става Дъра-бъра.
Катинар и скоро ще потъне.
 :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |