| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на генератор за токов удар  (Прочетена 1543 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Схема на генератор за токов удар
« -: 17 Септември, 2023, 13:19:23 »
Здравейте, колеги,
Търся схема за нещо такова и не припадайте от смях - ето я причината за тази тема.
170944-0
170946-1
 ???
В интернет не намирам нищо, а да си градя балкона с мрежи не ми се иска.
Всякакви решения които работят са добре дошли, само моля не пишете нищо за околна среда и защита на горките животни, щото ще обърна ловната пушка в грешната посока! :mad:
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #1 -: 17 Септември, 2023, 13:55:15 »
Електропастир, но без мрежа-метална няма как да спреш птиците. Те хвърчът не пълзят. Как ще разбереш от кой ъгъл ще долетят. Не зная със устройствата които се използват по летищата за гонене на птици. Но не съм ясно на какъв принцип работи, ултразвук или нещо друго.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mmichailov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #2 -: 17 Септември, 2023, 14:58:21 »
Здравейте,
Имах подобен проблем и решаването му е доста досадно. Препоръчвам Ви да прочетете написаното в края на този сайт https://newfresh.org/borba-s-ptitsi/progonvane-na-galabi
При мен проработи неочаквано евтино и лесно намиращо се във всяка кухня средство - поставяне на разрязани на половина глави обикновен кромид лук на разстояние около метър глава от глава. Наистина невероятно е , но прогони досадниците! А е и за предпочитане пред всичко останало, гълъбите са красиви птици.
Желая успех в борбата с натрапниците,чета с удоволствие публикациите Ви!
Поздрави!

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #3 -: 17 Септември, 2023, 15:06:59 »
А) Иване, мисля да опъна две жици върху изолатори по парапета на балкона. По летищата ги гонят с крясъци на грабливи птици - ако скожа такова, по-скоро ще ме изгонят от блока.
Б) Михайлов, проблема ми е че ме няма по три месеца и лука за съжаление съхне....
Приятелски Поздрав!
Иван

Активен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #4 -: 17 Септември, 2023, 15:37:38 »
Привет, за прогонване на гълъби, освен имитиране на звуци от грабливи птици, се използва спрей и гел. Те са с отблъскващо действие.
Но най ефективно за твоята ситуация, без използване на звуци е ето това на снимката. Реален размер на граблива птица. Също се поставят и метални малки шипове в редица поставени по терасата.
От практичен опит с борбата с гълъбите, пластмасовата птица се справя доста добре. По принцип се окачва, и от вятъра се върти. Аз на един познат съм монтирал малък мотор-редуктор, който се върти много бавно на етапи. На оста е вързана птицата. Мотор-редукторчето съм го взел от микровълнова печка. За въртене на чинията. На 220V е, и издържа. Има и реле за време, като са зададени къси времена. За през нощта се изключва. Релето за време, командва моторчето. С по голям размах на крилата е по добре. Има на 60 и 80 см.
https://www.store.bg/p299960/plashilo-za-ptici-i-grizachi-gardigo-sokol.html

https://www.megahome.bg/plashilo-sokol-progonvashti-ptici-gardigo

https://www.otrovi.com/zashtita-ot-ptitsi/shipove-protiv-ptitsi/
« Последна редакция: 17 Септември, 2023, 15:49:34 от didov »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #5 -: 17 Септември, 2023, 16:21:55 »
Мен ми кълвеха катусите и правеха следи като при теб. Решението е елементарно и вечно и безплатно.
Завързваш на парапета няколко найлонови торбички. При опит за кацане, птицата прави течение, торбичкте е размахва и тя бяга тутакси.
Всяка пролет си правя такава "застраховка"

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #6 -: 17 Септември, 2023, 17:44:50 »
Може да опиташ със запис на грабливи птици, командван от датчик за движение.Тоест само когато налитат да пуска сигнала.
По лесно ще бъде да закачиш 3-4 SD/DVD диска, които да им блестят когато се люлеят и въртят от вятъра.
Друг начин е да пуснеш от тавана 5-6 вертикални найлонови ленти, да кажем с дължина около метър.
Какъвто и начин от предлаганите дотук да приложиш, със сигурност ще има ефект. Полека лека ще се откажат да идват до терасата ти.
Който може, го може.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #7 -: 18 Септември, 2023, 13:28:14 »
Поръчах това, но не ми се вярва да помогне>
https://www.ebay.de/itm/404154768043
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #8 -: 18 Септември, 2023, 13:39:58 »
В случай че не помогне: https://www.ebay.com/itm/385611848137  :D

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #9 -: 18 Септември, 2023, 17:21:58 »
Както казва Gabo  с найлонови торбички става .Допълвам, хубаво е да са оранжеви.Става и със свободно висящи капачки,само ,че са шумни.

Активен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #10 -: 18 Септември, 2023, 18:00:35 »
Поръчах това, но не ми се вярва да помогне>
Рекламата и маркетинга са голяма работа. Как пак се прогониха всички натрапници с този уред. :D
Те хората са го написали за гълъбите.

Според научните изследвания -  (Hamershock, 1992 г.; Bomford & OBrien, 1990) преглед на различните прослушвания на птици, техния слухов праг средно варира от около 40 Hz до максимум 15,000 Hz, с оптимум между 1000 и 4000 Hz.
За птици като чайки и скорци, които възприемат честоти от 700 до 15.000 Hz, акстичнате системи, които възпроизвеждат звуци - подканващи или предупреждаващи (викове на мъка) и писъците на
хищници ( виковете на атака) имат много добра ефективност.
Гълъбите възприемат честоти от 0,05 до 11,500 Hz, но абсолютно не възприемат звуци в
ултразвукова честота ( > 16 000 Hz).
В момента някои звукови източници са използвани за да прогонят птиците, от
местата на кацане или от покривите на къщите. Много от тези устройства, които използват по-
специално ултразвук, са напълно неефективни, тъй като повечето от птиците изглежда не чуват
ултразвук.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #11 -: 18 Септември, 2023, 18:41:54 »
Така е - никои от днешните динозаври не чуват ултразвук. Дали по някакъв друг начин могат да го усетят, (както например се усеща с ръка на сантиметър от достатъчно силен източник) все още не се знае. Но даже и някои да могат, едва ли ще ги изплаши.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #12 -: 18 Септември, 2023, 18:52:56 »
Всяка година когато черешите узреят имам проблеми със скорци. Те са голяма напаст и за няколко набега съсипват реколтата ми- две череши хрущялки. Абсолютно оганизирани са,имат тартор, съгледвачи и знаят точно в кой момент да дойдат. Ядат само добре узрели череши, всъщност не ги изяждат а ги събарят. Можеш да ги ползваш-черешите- за ракия ако си направиш труда да ги събереш.Те не се плашат почти от нищо-СД, найлонови шарени ленти, плашила. По доста странен и случаен начин се сдобих със звуков файл-крясъци на силно изплашен техен събрат. Пусках го неколкократно миналата година и се оказа изключително ефективен. Но трябваше да ги следя кога идват и да си губя времето.Може да се направи система с датчик за движение някак си или периодично да се пуска- те идват към 10 часа сутринта, не по-рано и примерно през половин час може да се включва плашилото.Някой има ли да е наясно по въпроса: други видове птици дали разбират защо скореца врещи?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #13 -: 19 Септември, 2023, 07:46:04 »
Хехехе - много добра идея!  :bravo:
Представям си на съвещанието след това: Абе кой пак изкрещя КОТКА???   :batt:  :D

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Схема на генератор за токов удар
« Отговор #14 -: 19 Септември, 2023, 10:24:14 »
Колегата CVT е весел защото може би няма подобни проблеми. Скорците действително провеждат и съвещания, най-добре да са по-далеч от моят периметър.В момента те са някъде на гроздобер ,но аз имам проблеми с двойка синигери. В някои сайтове препоръчват да си привлечем такива за да ядат гъсеници. Моите се оказаха вегетарианци и предпочитат ренклоти, при това са ненаситни.Аз също ги харесвам- ще ги видите след малко. Прибрах каквото беше останало, те ще се прехвърлят на лозата, след това на доматите.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |