| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио Geloso G50R  (Прочетена 288 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nonkapo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Sofia
Радио Geloso G50R
« -: 05 Април, 2024, 13:52:38 »
  Привет. Донесоха ми за ремонт или евентуална преработка лампов радиоприемник в не дотам добро състояние. Доста порових докато намеря информация за него. Отначало го помислих за G57R, понеже доста е пипано по него, но после открих и оригиналната схема - оказа се G50R. Няма да се учудя и да е сглобявано в България, тъй като шасито е от поцинкована ламарина, правено като в час по трудово обучение. В момента съм отпуск, но щом се върна на работа ще пусна снимки. Интересува ме някой дали се е сблъсквал с подобно радио. НЧ лампата е заменена с 6П3С а никъде не виждам да е аналог на оригиналната 6K6G.
« Последна редакция: 05 Април, 2024, 14:00:56 от nonkapo »

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: Радио Geloso G50R
« Отговор #1 -: 05 Април, 2024, 15:09:48 »
Не е аналог, но по изводи съвпада. С катодния резистор се докарва режима, а останалото - каквото излезе. Дори е възможно просто да е сменена без да се пипа нищо друго.

Неактивен nonkapo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Sofia
Re: Радио Geloso G50R
« Отговор #2 -: 08 Април, 2024, 22:07:52 »
Много благодаря за полезната информация. Вече съм на работа. Днес дойде освежената кутия. Снимки евентуално утре ако не ме сгърчи началника.
  Затруднявам се и със скалата(кордата). Беше скъсана като предполагам цялата дължина е налична. Взех нова корда, но не виждам никъде из нета кинематиката. Мисля че на 57R e закачена по същият начин и ако никой не може да помогне ще опитам да я възстановя по снимки.
 За сега толкова - утре ако има време - проба на трафа.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
756 Прегледи
Последна публикация 14 Януари, 2015, 21:57:27
от nikp
Geloso Vanguard 541.

Започната от lz2xl « 1 2 » Колекции

15 Отговора
3574 Прегледи
Последна публикация 21 Февруари, 2018, 18:05:46
от lz2xl
3 Отговора
746 Прегледи
Последна публикация 30 Септември, 2018, 21:26:14
от Младенов
0 Отговора
267 Прегледи
Последна публикация 30 Септември, 2018, 22:06:04
от lz2xl
4 Отговора
791 Прегледи
Последна публикация 05 Декември, 2018, 19:28:42
от orlin

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |