| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на игла ГЗП 301  (Прочетена 178 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: София
Ремонт на игла ГЗП 301
« -: 06 Април, 2024, 00:15:55 »
Здравейте, някой да е ремонтирвал такава игла и да е постигал ефект, гледах клипове от ютуб, има два проводника, като ги сменя с медни  няма усилване след сглобяването, имам и нови, но понеже имам около 100 апарата с такава игла и не ми стигат, някой знае ли каква е тази течност, която изпускат ми прави впечатление? Благодаря

Активен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Ремонт на игла ГЗП 301
« Отговор #1 -: 18 Април, 2024, 19:28:14 »
Разглобява се цялата глава ,почиства се най-идеално със суха кърпа или марля.
Течноста е също както при дистанционните управления.Идва от изпотяването на гумата от разлечните атмосферни условия и стоенето с години.
Тя предизвиква и корозия на пиезокристала и окисляване на свързващите изводи-жички и контактните ламаринки.
/които също се почистват до блясък/
Кристала като го погледнеш с лупа трябва да има посребрено покритие ако е нарушено-силата на снетия звук е доста слаба.
Като се монтира самия тръбен пиезокристал се внимава двете полувини да контактуват добре в гумения съеденител със жичките.Ако е завъртян неправилно няма да има звук!
При добро почистване и здрав пиезокристал възтановяването е успешно.Естествано и върха трябва да е читав,погледнат с лупа!
Доста голям успех има навиването на малко памук с финна пинсета около кристалната тръбичка и натъпкан в пластмасовата тръба на дозата.Толкова,че да не се вижда отпред или да пречи.Обира влагата и не разваля звука дори напротив -звученето се подобрява значително.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |