Закъснял си с 50-ина години, ако не и повече с тези 741 и 2N3055, за да можеш да сложиш "мощен" и "усилвател" в едно и също изречение

Ако го правиш с учебна цел, за да разбереш коя част от схемата как и защо работи - добре, има какво да научиш. Конкретната схема е тъпа и проста и по-скоро е частен случай с конкретен чарк (741), за да работи. 5534 и кой да е друг ОУ, за да работи в такъв режим, ще се наложи да му сложиш изходен буфер, което пък ще го накара да работи в клас Б и сериозно ще компроментира звуково качеството на самия ОУ.
В случая, конкретната схема както казаха, работи в режим на късо съединение. С ценерите правиш параметричен регулатор (прикачената схема) и ще пекат точно толкова, колкото им кажеш - всичко се смята по закона на Ом. И понеже ОУ работи в режим на късо съединение, всичкият му изходен ток минава през захранването, а там имаш схема "обща база" с голямо усилване по ток, като размаханото напрежение там се определя от R13, което усилваш по най0кривящата схема ОЕ... Като цяло схемата не е температурно стабилна - тока на покой ще шава, ще имаш сравнително високи изкривявания, особено във високи честоти заради "бавни" крайни транзистори. Пък ако сложиш "бързи", най-вероятно ще осцилира.
Ако искаш добра и сравнително проста схема, изпитана от много народ - направи Excela от аудио форума - може да се ползва и със 2N3055 ако ти е кеф, колкото и да не си заслужава усилията. И тези 38 волта захранване са много оптимистични за 2N3055, при индуктивен товар напрежението, което може да се получи върху всеки транзистор, е до 2,8 пъти захранващото, т.е. хващаш максималното допустимо на транзистора и го делиш на 2.8. В случая - 70:2,8 = 25V на рамо макс за 2N3055 за да не горят.