| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с  (Прочетена 22772 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #15 -: 22 Юли, 2013, 15:38:24 »
на радиатора са 3 транзистора КТ818Г,КТ819Г и КТ601 АМ 87 аз поръчвам КТ818/19Г ми този другия ако е заминал не е ли добре и него да сменя

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #16 -: 22 Юли, 2013, 16:15:13 »
Обикновено гори крайния, трябва да провериш R77, R79. Изгорелия транзистор ще ти отчита 0 ома между колектор и емитер. Здравия около 500 ома между база-емитер и 490 база-колектор, ако ги мериш с цифров мултимер с 9V  батерия, на обхват диоди или 2000 ома, ако е стрелкови съпротивлението ще бъде около 30 ома. За NPN плюса се свърза на базата и обратно за PNP. Между колектор-емитер трябва да е безкрайно голямо съпротивление и в двете посоки. Не забравяй, че някои транзистори са с вграден диод между колектор-емитер при телевизорите, както и с по-малко съпротивление, например П213Б.
« Последна редакция: 22 Юли, 2013, 16:25:32 от peppone1 »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #17 -: 22 Юли, 2013, 16:21:45 »
Не можеш да отвориш един учебник по китайски език от102 страница и да почнеш да четеш.Първо се почва от 1 ва страница от азбуката...Първо прочети малко за транзисторите,как се мерят например...Какво му е на усилвателя?Имам го същия не е с добро качество разбира се.Не става обаче за заваръчен апарат т.е. не търпи късо... :rofl:

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #18 -: 22 Юли, 2013, 16:32:48 »
Ангел Симеонов на усилвателя тази сутрин без да искам допрях кабелите на колоните и стана късо на изхода и от тогава имам 25 волта на изхода а не сигнал и свети индикацията за претоварен канал аз вече поръчах нови изходни транзистори КТ818Г и КТ819Г

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #19 -: 22 Юли, 2013, 16:35:56 »
а левия канал нито ток на изхода нито сигнал нито шум само свети индикацията че е претоварен та сега ще сменя транзисторите с нови и ще видим какво ще стане а пепоне съжелявам но колегата е прав много хубаво ми го убесни но трябва да се почне от началото но разбрах какво трябва да се прави обадиха ми се току що от вивакит и ми казаха че утре са при мен транзисторите сменям и ще видим какво ще стане

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #20 -: 22 Юли, 2013, 16:38:40 »
Не можеш да отвориш един учебник по китайски език от102 страница и да почнеш да четеш.Първо се почва от 1 ва страница от азбуката...Първо прочети малко за транзисторите,как се мерят например...Какво му е на усилвателя?Имам го същия не е с добро качество разбира се.Не става обаче за заваръчен апарат т.е. не търпи късо... :rofl:
Ако трябва в интернет да търси такава информация, първо трябва да си свали английско-български речник и след като научи английски тогава да търси, както беше и за кабела на микрофона, много книги ми препоръчаха и никъде не пишеше как се свързват микрофони.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #21 -: 22 Юли, 2013, 16:41:32 »
а левия канал нито ток на изхода нито сигнал нито шум само свети индикацията че е претоварен та сега ще сменя транзисторите с нови и ще видим какво ще стане а пепоне съжелявам но колегата е прав много хубаво ми го убесни но трябва да се почне от началото но разбрах какво трябва да се прави обадиха ми се току що от вивакит и ми казаха че утре са при мен транзисторите сменям и ще видим какво ще стане
Поне откри ли кой транзистор е изгорял и защо левия не работи, нали беше само десния канал?

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #22 -: 22 Юли, 2013, 16:47:28 »
Peponne аз ти писах на лично за всички проблеми (2то не работещи канала) там е споменат :)

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #23 -: 22 Юли, 2013, 16:56:38 »
абе колега измерих ги ся всичките показват някви стойности никой не показва 0 сиг не меря правилно за всеки случай да си ги сложа новите пък да видим индикацията е за претоварен канал а сигнала се усилва от крайните транзистори и ако има проблем там тогава ще свети значи се сменят ..

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #24 -: 22 Юли, 2013, 17:04:43 »
Може да е пробил на утечка, тогава и в двете посоки ще отчита съпротивление. Няма нужда да сменяш и другите КТ601 е предусилвател и не може той да подава 23V, затова ще е КТ819Г. Да не е изпушила и тонколоната, ако си я свързал след като е изгорял?

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #25 -: 22 Юли, 2013, 17:07:12 »
транзистор кт819г е заминал колоните си дънят яко в момента слушам и двете са изрядни

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #26 -: 22 Юли, 2013, 17:10:40 »
сега го измерих този хулиган няма никакво съпротивление кт819г е виновника утре се сменят и на два то канала кт818/19г поръчах 2 кт818 и 2 кт819 общо 4 транзистора 4 лева и 5 лева доставка защото били грамове а доставките са на килограм смятай човек пълни ***** както и да е да се надяваме че ще свирне ..

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #27 -: 22 Юли, 2013, 17:15:11 »
Ами що не ги вземеш от магазина, та да не плащаш доставка. И каква е тая доставка за градска 5лв. Тонколоните не си ли ги свързвал след това на изгорелия канал, щото може да пробие намотката и да намали импеданса и след това да изгори и здравия усилвател, което ми се е случвало на един автомобилен касетофон.
« Последна редакция: 22 Юли, 2013, 17:20:12 от peppone1 »

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #28 -: 22 Юли, 2013, 17:21:16 »
аз съм го изключил вегата махнал съм радиаторите и сега ще отпоя и транзисторите и пак ще ги измеря че нали знаеш вързани на платката дават едно после друго и си слушам на студиото не бе човек бяха последователно свързани на здрави канал и исках да си пусна студиото и започнах да отвързвам отвързах единия край на колоната и докато отвързвам другия се допряха и се почна едно бзззззззззз махнах я и викам ако сега нямам някакво 20 волта на изхода та на взех мултицеда пуснах на DC прав ток и меря и хоп 25 волта на изхода

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #29 -: 22 Юли, 2013, 17:24:12 »
Аз съм от Първомай тука нямаме такъв магазин за транзистори лампи интеграли имаме си ел магазини де ама продавам друго

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |