| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с  (Прочетена 22735 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #45 -: 05 Август, 2013, 12:13:40 »
Аз такова чудо не съм виждал. От едно просто късо че допрях двато кабела на колоната докато бяха пуснати в изхода и си замина канала. Всичко ми дойде от там че бързах и нахвърлях нещата на бързо даже не гледах и схемата отпоих стария транзистор сложих новия не сложих и бушона който е единствен в цялата схема на усилвателя и направо пускам и от там изпуши един резистор до изправителния диод защо ли ? Ми защото не сложих на единия транзистор слюда е директно за радиатора и тъй като са 2 транзистора на 1 радиатор и окъсяваше.Разглобих всичко сложих една тънка пластмаса само за проба и не пушеше резистора добре обаче като го пуснах тръгва без проблем даже и свирна обаче след няколко секунди почва да свети лампата само на десния канал и започна да пуши един резистор и ми омръзна само да сглабям и разглабям а и бързах ни схема нищо не гледах и го дадох на майстор и си се отдадох да студиата за малко мод .. Съжелявам но не го продавам вече съм по свободен ако не е направил нищо майстора спокойно ще си отворя схемата и ще си го разгледам от до. :)

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #46 -: 30 Септември, 2013, 20:22:08 »
Какво стана с усилвателя.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #47 -: 01 Октомври, 2013, 17:45:05 »
Нищо, не е от транзисторите дадох 20 лева за качествена термопаста слюда и отново нови транзистори които замерих и бяха с перфектна проводимост без утечки направих всичко бавно и както трябва и пак свети лампичката за претоварен канал сменил съм 6те транзистора на крайното КТ818Г,КТ819Г,КТ601 АМ и пак нищо сега го оставих замерих тук там имам някой съмнения.Сега съм тръгнал към ламповата сфера по натам ще я правя и пак казвам не я продавам за нищо ... Поздрави ...

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #48 -: 01 Октомври, 2013, 20:32:26 »
Аз от руските усилватели бягам на далече :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3535
  • Населено място: Варна
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #49 -: 01 Октомври, 2013, 23:08:28 »
Замери ли всички транзистори заедно с транзисторните сборки,този услилвател е голям цирей за ремонт.От входа на диференциалния вход до изхода всичко е вързано по постоянен ток като свински черва :D Ако нямаш опит дай го на някой с опит,ще си спестиш хеморойди.Със съмнения не става там,мериш задължително всичко кое е полупроводник и регулираш офсета и тока на покой.Тоя CMOS ЛА3 дето са го сложили на изхода "господ здраве да им дава"на конструкторите :) Защитата му е "перфектна" задейства като пукне нещо на изхода и задължително след като вече са изгорели предпазителите :)

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #50 -: 02 Октомври, 2013, 07:51:10 »
Имам някъде нещо прекъснато защото на едното рамо имам +25 волта на другото един голям ... и това ми прави големи проблеми казах че почнах целия да го замервам и има доста неща извън строя си, но се запалих мн по ламповите радиа и сега над тях работя първо да си намеря пускам теми търся от хората по къщите и така вегата наистина като схемно решение и пълна скръб и защо руснаците допълнително усложняват схемите не знам ..

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3535
  • Населено място: Варна
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #51 -: 02 Октомври, 2013, 10:36:41 »
Проверяваш всички полупроводници в стъпалото и после напреженията.Това е истината.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #52 -: 02 Октомври, 2013, 14:19:02 »
Много точно колега докато не се замерят всички няма да се види къде е виновника, но сега съм го оставил по натам ще се занимавам с него ..  :D

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #53 -: 07 Октомври, 2013, 09:56:44 »
Много точно колега докато не се замерят всички няма да се види къде е виновника, но сега съм го оставил по натам ще се занимавам с него ..  :D
Имам го същия разглобен напарчета.Работеше някакси но му видях сметката заради корпуса.Ако ти трябва и я имам някоя част,пиши.
73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |