| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Транзистори ( KD 503 Tesla )  (Прочетена 27273 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Транзистори ( KD 503 Tesla )
« -: 26 Януари, 2014, 17:55:59 »
Здравейте колеги надявам се някой от вас да има 5 бр. от тези транзистори.Обръщам се тук защото най евтиния вариант от китайски вносител е 2.50 за брой .. Та се надявам някой ако има да се спазарим ако ще и лев за брой пак ме устройва доставката се поема от мен :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #1 -: 26 Януари, 2014, 19:07:57 »
Ами едва ли ще намериш на по-ниска цена. Защо реши че този транзистор трябва да струва по-малко от 2.50 за брой?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #2 -: 26 Януари, 2014, 19:45:27 »
Не съм казал, че ще намеря. Просто се надявам, че ще има някой който има и ще се отзове ...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #3 -: 26 Януари, 2014, 19:46:45 »
Има китайски и по 1.50,премаркирани бивши КТ838 :D Старото обозначение покрито с сребриста боя и отгоре нова маркировка на SGSATES,Има на Тошиба на RCA и други производители.Китайците са големи специалисти :) Качествен 2N3055 на цена под 5 лв за брой реално няма да намериш.





Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #4 -: 26 Януари, 2014, 19:49:05 »
Е няма нищо,може някой да се отзове все пак .. Трябва си ми стария оригинален тесла КД 503 транзистор аналога на 2н3055 румънския, китайски ментаци не ми вършат работа ..

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #5 -: 26 Януари, 2014, 20:04:06 »
Един колега в Бг аудио форума продаваше NOS  такива на нормални цени пусни и там обява.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #6 -: 26 Януари, 2014, 20:04:25 »
2N3055 не е аналог на КД503,втория го превъзхожда и по напрежение малко,по ток почти два пъти,по мощност един път и половина и по честота два пъти.Може да бъде заменен в усилвател.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #7 -: 26 Януари, 2014, 20:10:15 »
В Пасат продават 2n3055 от румънските Бета произведени 1989: http://elimex.bg/product/3791/2n3055.html По 1 левче, купил съм си доста такива, много са добри и цената е отлична. Така че като резервен вариант.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #8 -: 26 Януари, 2014, 20:20:10 »
Знам характеристиките на КД-тата ... Имам студио 2 споменавал съм го и в друга тема сложих термо паста на крайните като помислих че ще се подобри топло отдаването, а то какво стана получи се високочестотно възбуждане и сега грее и се товари от възбуждането и като пуснеш музика още и става мазало та искам да ги сменя да видя дали ще спре да генерира ..

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #9 -: 26 Януари, 2014, 20:23:51 »
Имаше такава тема,да правиш такава замяна с 35 ватов усилвател е неефективно.Не е проблема в термопастата там :)
Нещо друго е станало,я маса някоя си скъсал я нещо друго.Една термопаста едва ли може да ти създаде този проблем.Имам някъде 2N3055 на RCA,два броя.Подбрана двойка,но само една.За другите вече е късно дадох ги.Ако те устройват предложи цена на лични.

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #10 -: 26 Януари, 2014, 20:25:35 »
КД 503 - 80 волта - 150 вата - 20 ампера - 2 мега херца .. и с тях има вероятност възбуждането да изчезне .. а и да видя как ще свирне с тях защото това е мн голям въпрос кд-тесла на студио 2 или заводските румънски...  иначе ORIGO благодаря ще поръчам веднага 2н3055 да си имам ...

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #11 -: 26 Януари, 2014, 20:29:49 »
Аз от появам целия транзистор и го вадя с радиатора ако нещо съм объркал или съм прекъснал някоя маса щях да си изгоря усилвателя и преди да се пусне се проверява всичко няма нищо прекъснато просто пастата е боклук и започна да генерира от нея и се появи възбуждането тока на покой е регулиран всичко е в режим, но пак го има това възбуждане бърка ме само, че от него грее повече от колкото трябва като се слуша силна музика. Точен пример сложих само на левия канал за проба при десния нямам нищо, а само при левия се появи след операцията ...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #12 -: 26 Януари, 2014, 20:44:20 »
Не ми звучи сериозно да се възбужда от термопастата, наистина, а какви са подложките слюдени ли са? Виж някъде сигурно се е откачила някоя маса на някоя RC група я на нещо друго я някой блокиращ кондензатор. Провери връзките на всички елементи осигуряващи стабилността на усилвателя с мултицет, може да се е пукнала писта и дори да не си личи. Повярвай ми никой не пуска от завода усилвател който е толкова на ръба на стабилността че една термопаста да го накара да генерира. Особено внимание обърни на веригата бушеро в изхода, а ако няма такава, постави. Относно това как се отразява на звука самовъзбуждането няма да коментирам, само ще ти кажа че загряването при музика, и това че ако имаш колони с пищялки пищялките ще заминат са ти най-малките проблеми. Успех.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #13 -: 26 Януари, 2014, 22:57:12 »
Вие сериозно ли ги написахте всички тези неща тук???? :o
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Транзистори ( KD 503 Tesla )
« Отговор #14 -: 26 Януари, 2014, 23:12:23 »
Кое е несериозно?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
18241 Прегледи
Последна публикация 09 Април, 2015, 00:46:32
от Pichaga933
6 Отговора
2141 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 19:25:06
от dragan
1 Отговора
1128 Прегледи
Последна публикация 13 Ноември, 2017, 11:37:57
от sanduk
3 Отговора
1673 Прегледи
Последна публикация 14 Декември, 2017, 12:41:15
от rolling_heads
0 Отговора
1060 Прегледи
Последна публикация 18 Февруари, 2018, 20:10:24
от studio

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |