| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как да намалим размера на JPG картинка , за да става за качване във форума  (Прочетена 36279 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
http://www.youtube.com/v/ozE_rydC8u0

След промятанта в размера на изображението, проверете размера на самия ФАЙЛ, за да сте сигурни, че  е по-малък от 400к .

Аз си правя файловете 640/480 пиксела, което идва към 50-60к на файл, така може да качите към 4-5 файла/картинки на мнение  ;)

« Последна редакция: 15 Декември, 2012, 11:57:32 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Защо да ползваме пиратски платените бози на Microsoft, след като лесно и безболезнено това /оразмеряването/ става и с безплатниятIrfanView
Програмката може да се ползва и за сканиране и за преглед на картинки и за оразмеряване, при това може да зададем цяла папка ;)

Неактивен doctorZizi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 55
  • Населено място: София
понеже съм слабо грамотен/РС/ та да питам- ползвам Ирфан, но снимка по снимка- става много бавно , но върши работа- как става по папки?

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Има безброй много начини за това и всеки , притежаващ някаква разновидност на компютър , ползващ го не само не само за забавление би следвало да знае поне няколко начина.
Става с повечето  тази елементарна манипулация програми за разглеждане на изображения .
Но нека да предам и моя опит с един много лека и може би повечето сме я ползвали  или поне срещали някъде програма - IrfanView  , особенно тези , занимавали се със HTML синтксиса  - free версия е , редактор  на изображерния с много допълнителни  възможности. Даже правил съм на времето експеримент - Зареждаше  се доста бързо и на много бавен компютър със 100MHz  процесор и позволява да се инсталира под всяка Windows OC, заема минимум ресурси.

Ето иконката на програмата :
- с Чичко Гугъл като напишете download IrfanView

А ето и малко инфо и от мен за бавно развиващи :D


1) След като я инсталирате ако не зададете автоматично да се зареждат изображенията с нея  - десен бутон на мишката и задавате с нея да се отварят

2)Ясно е от снимката къде да влезете в менюто - Image -> Resize/Resample:

3)Следваща стъпка  - задавате с какъв размер да е изображението, колкото е по-малко , толкова и по-малко е неговата големина в kB:


4)Следваща стъпка  - при записването допълнително можете да променяте  неговата големина за сметка на качеството - избираме Options преди да го запаметим с Save:


5)Save Quality : lowest(ниско качество) - best(високо) , в случея съм задал 80 %:


Е това е от мен .


« Последна редакция: 17 Януари, 2013, 10:07:18 от Ricarq »

Неактивен doctorZizi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 55
  • Населено място: София
ако обичаш точка 1 да я обясниш по- нагледно-  как се обработват цели папки- благодаря.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
В линка, който сложих е обяснено. Ако не е ясно ще пробвам да го преведа, като ми остане малко време.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
ако обичаш точка 1 да я обясниш по- нагледно-  как се обработват цели папки- благодаря.
File>Batch Conversion/Rename
от там вече избираш от коя папка да взима снимките, в коя папка да записва обработените и какви точно филтри да се приложат на снимките.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Ако въпроса за т.1 е за мойта прогама , програмата ми може да обработва само едно изображение  , което отваряме с нея , а не всичките на куп.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Ricarq, точно за IrfanVeiw става дума и точно с него могат да се обработват /при автоматично зададени настройки/ колкото изображения искаш ;)
- Преоразмеряване, контраст, обръщане и каквото има като и обикновена опция на ръка ;)
Посочил съм точката в менюто от където става, довечера ако не ме мързи ще пусна и ScreenShot.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
За всички не разбрали прилагам видео.
http://youtu.be/JA7lSJQIokM

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Я гледай ти какви неща можела моята програма , която я ползвам най-малко от 6 години , чак и аз съм изумен. С каква програма успя да си запишеш всичко което извършваш на компа mano . Опасен хакер си , толкова бързо всичко цъкаш , че почти нищо не разбрах от клипа. Този клип определено не е за бваноразвиващи или най малкото  бавносхващащи  като мен :D

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Ползвай бутона за пауза. :D

Неактивен LZ3NF

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 42
  • Населено място: Yambol
Аз работя с: ACDSee  :hi:
<< гръбно токи Icom-215 >>
---------------------------------
http://lz3nf.wordpress.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |