| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА  (Прочетена 4701 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« -: 24 Ноември, 2012, 18:14:01 »
Eто една игра, която взех за 5 лв. от битака, взех си елка и др.:










После може да кача и снимки на елката. Ако успея да светна Садкото, което изгасна, и има интерес ще направя и клип. ;)

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #1 -: 25 Ноември, 2012, 12:10:00 »
Пропуснал съм една снимка:

Неактивен hydrometalique

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Пловдив
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #2 -: 01 Януари, 2013, 14:25:50 »
Ха, такава игра имах и аз преди няколко десетилетия  :D
Карах едно Балканче, чуждо /от тогава съм ги напразил тия Балканчета, аз Лястовица карах/  и се състезавахме с едно приятелче. По едно време таман го надбягвам и гледам само кормилото ми останало в ръцете - в следващия миг се затъркалях из асфалта, та резултата беше една счупена ръка  ;) Обаче по тва време имах някаква застраховка, не знам баща ми отде я измъкна и докато оздравея ми купа такава игра с тая застраховка - бая пари бяха тогава. И тъй - вместо рехабилитация в някой санаториум си джиткахме с баща ми и брат ми такива игрички на черно - белия Респром.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #3 -: 03 Май, 2014, 22:35:29 »
хаха стига бе брей значи сме имали и Елка ! яко! направо ми напълни душата хехе ама така като го гледам корпуса й е се едно некой си го е моднал , а не е заводски хехе  :D :)) аз моята я взех за 3 кинта http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4188.0

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #4 -: 03 Май, 2014, 22:40:33 »
Ха, такава игра имах и аз преди няколко десетилетия  :D
Карах едно Балканче, чуждо /от тогава съм ги напразил тия Балканчета, аз Лястовица карах/  и се състезавахме с едно приятелче. По едно време таман го надбягвам и гледам само кормилото ми останало в ръцете - в следващия миг се затъркалях из асфалта, та резултата беше една счупена ръка  ;) Обаче по тва време имах някаква застраховка, не знам баща ми отде я измъкна и докато оздравея ми купа такава игра с тая застраховка - бая пари бяха тогава. И тъй - вместо рехабилитация в някой санаториум си джиткахме с баща ми и брат ми такива игрички на черно - белия Респром.


Интересна изстория :) хехе можеш ли да снимаш кутията на играта ако все още я пазиш :) интересно би било да я видим :) впрочем това е първият вариянт на "PONG" конзола ,който не е с батерии и опция адаптор, нещо повече с вграден траф е :) но забеелязвам , че няма RF шилд и явно образа за тва е кофти
« Последна редакция: 03 Май, 2014, 22:47:38 от FAMICOM_87 »

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #5 -: 28 Септември, 2023, 11:53:01 »
Да съживя темата с още една такава игра.   Играта е изградена изцяло с ттл интегрални схеми, най-новите датиращи около началото на 80–те, когато най-вероятно е и произведена моята. Предполагам, че е същата отвътре, но трябва да се провери. Информацията за тези игри е доста оскъдна, но преди време си спомням че бях попаднал на схема на тв игра в списание РТЕ (може и Млад Конструктор да е било) също изградена само с ттл ис. Ако някой се сеща точно в кой брой е. Другото интересно при жълтата игра е, че потенциометрите са изнесени във външни кутийки, на които също пише Турнир, но дупките на предния панел си стоят. Съмнявам се да е било заводски така, може би се е продавал като допълнителен кит.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: БГ телевизонна игра- корпус ЕЛКА
« Отговор #6 -: 21 Октомври, 2023, 19:35:46 »
Здтахотен екземпляр! Снимай ко как работи! Тия джойстици изглеждат заводски и многом якшрифт имат като писти изглежда :) Гледам вътрешните не са ги запоили хехе :) Аз имам една съветска Турнир, пак с вградени потенциометри, но има и 2 джойстика, уви не е за 4 играча и е са една схема. Иначе има някакъв хак за 4 играча.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |