| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 115771 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #225 -: 11 Февруари, 2018, 21:00:45 »
Страхотни снимки.За съжаление никъде не са запазени старите радиоуредби дори по новите произвеждани в завод "Ворошилов".То масово заменяне на ламповата апаратура е била през 80 те и вероятно още тогава всичко е бракувано.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: За радиоточките...
« Отговор #226 -: 12 Февруари, 2018, 11:18:41 »
Имаше период, когато ламповите радиоуредби се заменяха масово с транзисторни. Тогава бях на стаж в едно предприятие, където решиха да сменят освен радиоуредбата и всички лампови радиоприемници по товарните и леките автомобили.Възложиха ми да извадя някои части преди да ги предадат за отпадъци. Жалко за работещата лампова техника, но повечето чаркалаци бяха "спасени"!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #227 -: 13 Февруари, 2018, 08:46:04 »
Освен радиоуредбите за радиоточките по предприятия и домове имало е и отделни уредби които са озвучавали и площади когато е имало манифестация,празници и други като са били монтирани колони по централните части на градовете.Ето една снимка от Враца

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #228 -: 13 Февруари, 2018, 09:35:48 »
А защо сега не използват същите колони? Такива съм виждал в центъра на Лясковец и в Шумен, като се тръгне към центъра!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #229 -: 19 Февруари, 2018, 19:05:03 »
Чакам отговор!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #230 -: 20 Февруари, 2018, 06:27:00 »
За тези колони вероятно се използват по една или две уредби по 1000W.И явно са преценили че е безмислено да работят.То какво и да свири освен БНР.В Плевен работеха до към 2001-2002г и то само когато имаше на площата концерти на някой изпълнител.И друго тези уредби са били поддържани от БТК заедно с уредбите на радиоточките.След като бяха дарени към общините никой няма да се занимава с това улично озвучаване и поддържане на колони,уредби кабели и др.То радиоточките замлъкнаха в повечето места камоли колоните да работят.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #231 -: 20 Февруари, 2018, 23:18:31 »
Защо да свири само БНР? Има много музикални станции, може да се пусне някоя или някой диск с музика, както е в заведенията, просто за фон! Аз ако съм, веднага пускам музиката!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #232 -: 21 Февруари, 2018, 10:29:15 »
Диск с музика не може, на всеки си пише че е забранено публичното възпроизвеждане. Ще имаш проблем с авторските права на 100%. По отношение на произволна радиостанция от ефира не съм сигурен как стои въпроса, така или иначе това не е като да си го пуснеш в кафенето или магазинчето, вече си е форма на препредаване, и не съм сигурен че не се нуждаеш от някакво разрешително. Та за съжаление много от нещата на пръв поглед безпроблемни са блокирани от една купчина закони и правила.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #233 -: 21 Февруари, 2018, 10:35:41 »
А аз още от малък се чудя защо по ЖП гарите не пускат никаква музика! А то защото трябвало разрешение и ще е доста скъпо за ЖП-то!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #234 -: 21 Февруари, 2018, 10:49:55 »
Абе за националното радио със сигурност може да се уреди, но причината по-скоро според мен е спокойствието. Освен това системата е оптимизирана за гласови съобщения, и е възможно музиката да не звучи много добре.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #235 -: 21 Февруари, 2018, 11:17:02 »
Да, защото в ЖП гарите се използват точно такива колони! Но виж, по Радиовъзела в Троян пускат радио N-JOY, защото хората така искат!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #236 -: 21 Февруари, 2018, 18:01:46 »
Във воените поделения също се използват такива колони КЗ25.Но те се използват само за химна на България.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #237 -: 21 Февруари, 2018, 18:03:45 »
Защо не пускат музика по тях?

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #238 -: 21 Февруари, 2018, 21:55:06 »
Стори ми се интересна макар и малко скъпичка...
https://www.olx.bg/ad/radio-tochka-retro-ID7k4m3.html#9402a3fe69

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: За радиоточките...
« Отговор #239 -: 22 Февруари, 2018, 10:34:28 »
А аз още от малък се чудя защо по ЖП гарите не пускат никаква музика! А то защото трябвало разрешение и ще е доста скъпо за ЖП-то!
На автогарата в Пазарджик пускат Радио1 . Звукът е дразнещо писклив, а рекламите от радиото се смесват със съобщения от автогарата. По-добре е да има само съобщения, когато високоговорителите не са предназначени за озвучаване с музика. Освен това операторките не се интересуват как се чуват съобщенията.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |