| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 118101 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #375 -: 09 Януари, 2019, 17:44:14 »
Здравей, колега! Най-напред прочети това, но явно не си прочел цялата тема или не си вникнал в съдържанието й,  прочети тук https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4480.75 и всичко ще ти се изясни!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #376 -: 09 Януари, 2019, 17:58:52 »
Ето и снимки на двете уредби-снимките са илюстративни, защото  малката уредба е на такова място, което не е удобно за снимка, голямата пък не е почиствана отдавна, но моделите са абсолютно същите! От голямата се взема сигнал за по-малката, а оттам за радиоточките! Не за друго, а защото малката уредба е настроена на радио "Веселина", а от голямата през деня пускам радио "Витоша", от 17.00 радио "Енерджи"-интересува ме само поздравителния блок, който слушам до 20.00, после превключвам малката уредба, за да слушам "Честито" по радио "Веселина". Но в момента ми свири само една радиоточка! Другите три са прибрани! А и знаейки колко е мощността на една радиоточка-2 Wx4 радиоточки=8 W!
« Последна редакция: 09 Януари, 2019, 18:39:09 от Петър Томов »

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #377 -: 09 Януари, 2019, 18:02:23 »
Снимка 2:
« Последна редакция: 09 Януари, 2019, 18:22:13 от Петър Томов »

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #378 -: 09 Януари, 2019, 18:38:14 »
И още информация http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?t=3522.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #379 -: 09 Януари, 2019, 20:23:50 »
Абсолютно всичко ми стана ясно кое,как,защо  :D

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #380 -: 11 Януари, 2019, 16:40:27 »
Петърчо виждам,че и ти си яко нахъсан към тая област жична радиофикация.Не се срамувай,ако нещо не ти е ясно в тая област все пак никой не се е родил научен,а и целият ни живот е училище.Четох два три пъти постовете ти и и наистина евала за мерака ти,но само не ми стана ясно какъв тип радиоточки използваш и трансформатора с който повишаваш напрежението от радиоточка ли е или нещо по специално.Надявам се че няма да ти представлява трудност да споделиш.

Боби,защо ми пишеш лично съобщение,като това което ми писа се отнася точно по тая тема "Радиоточки".Вярвам че това не е спам да пишем в темата а една твоя мисия да оправиш една бъркотия която е от години.С риск да ми се обидиш аз ще споделя видеото което ми прати за да чуят всички разликата в честотите и всеки да се убеди в това,че честотна лента 80-12000Hz е напълно нормална за радиофикацията https://www.vbox7.com/play:5abcc09079 .Радвам се че си направил опит да симулираш пълна,частично орязана и много-орязана честотна характеристика.Опитал си се да симулираш сигнала по вашата мрежа и си успял.Радвам се че си ходил да търсиш техника да му споделиш казаното от мен и другите колеги които работят в тая област и добре си успял пак да вдигнеш честотната характеристика на пулта дори и незабележимо с риск да ти направят забележка.Моя съвет е недей да пипаш преди да срещнеш човека да си поприказвате надълго и широко и уреди една среща сигурна щот не ми се бие напразен път до Плевен.Успя ли да направиш запис след корекцията да чуя разликата?

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #381 -: 11 Януари, 2019, 17:39:39 »
Здравей, Radist! Пусни демонстрационния клип на стр. 10 и ще видиш!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #382 -: 12 Януари, 2019, 13:52:29 »
Успя ли да направиш запис след корекцията да чуя разликата?
Естествено че направих запис.Малко високите липсват,но за сметка на ниските са доста добре.Ето и записа https://www.vbox7.com/play:3af960277f
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 11:12:21 от mano »

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #383 -: 12 Януари, 2019, 14:47:00 »
Здравейте, отново! Моя клип е сниман на живо, т.е. от радио "Витоша", което е на 92.6 за Варна и областта. Вчера реших да пусна радио "Мая", обаче самото му звучене ме разочарова. Точно както в Плевенския радиовъзел. Личи си, че "Витоша" има по-добри честотни корекции-басът е на ниво, говорът и музиката се чуват ясно и отчетливо. Не е до радиоточката, а до самото коригиране на честотите.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #384 -: 12 Януари, 2019, 15:27:32 »
А ето и снимка на трафчето, както и снимка на щепсел за жицата, която излиза на терасата, към която свързах четирите радиоточки на покрива:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #385 -: 12 Януари, 2019, 16:25:27 »
Боби, последния запис който си постнал е добре, но по мое лично мнение трябва лееко да се намалят ниските честоти. Абонатните високоговорители, които са способни да възпроизведат толкова басово звучене се броят на пръсти в цял Плевен със сигурност. За сметка на това, ако измериш средната изходна мощност преди и след корекциите, сигурно сега е поне 2 пъти по-голяма, освен ако не си пипал заедно с баса и нивото като цяло. Интересно ще бъде да се направи измерване на температурата на радиаторите на крайните стъпала при двете алтернативни корекции.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен dilyan

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #386 -: 12 Януари, 2019, 16:32:16 »
Боби, ниските идват в повече. Чува се изкривяване в ниската област. Липсата на високи е от източника им на сигнал, РС 201.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #387 -: 12 Януари, 2019, 17:42:34 »
Трафчето и щепсела:

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #388 -: 13 Януари, 2019, 19:22:05 »
Относно Плевенската радиоуредба: интересува ме преди БТК да дари радиоуредбата на Община Плевен, дали тя се е помещавала в Пощата или в Общината и дали и сега не е там, където си е била винаги, защото като гледах клипа, ми се струва напълно невъзможно тази техника да се мести от едно място на друго, защото си личи, че всичко е доставяно на части и после монтирано на място-таблото с пакетните прекъсвачи, крайните стъпала, пултовете!

Неактивен todorkk

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #389 -: 13 Януари, 2019, 22:04:07 »
Една от основните клаузи в договорът между БТК и съответната община, бе преместването на апаратурата в общински помещения. Тогава бяха избрани удобни места за разположение на техниката. Разходите бяха за сметка на БТК. В малките населени места уредбите бяха преместени в кметствата. Там където имаше иградена чифтна връзка за централизиран пренос на програмата също бе запазена. Общините получиха тази техника в периода 12.2005-06.2006 . Всичко бе разгобено и преместено, като съответно няколко дни нямаше излъчване.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |