| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Най-качествените CRT телевизори?  (Прочетена 14374 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #30 -: 20 Юни, 2014, 10:10:20 »
Абе имаше една марка китайски кинескопи, в момента не се сещам как се казваше, но бяха перфектни. Никога не се повреждаха, имам монитор KFC с такъв кинескоп работил към някакъв апарат 24/7. Това чудо и скрийнсейвър не е имало, и когато е угасен и погледнеш луминофора на силна светлина се виждат прозорците които са стояли на екрана, но когато го пуснеш няма никакъв импринт, все още е перфектен. Така че китайски кинескоп не означава задължително скапан, но за съжаление не се сещам как се казваше марката, ако се сетя ще пиша.

P.S. Тръбите за които говоря са CHUNGHWA  ето и сайта им: http://www.cptt.com.tw/
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #31 -: 20 Юни, 2014, 17:45:46 »
Относно Универсумите-това е търговската марка за черна техника на немската къща за каталожна търговия "Квеле"
Бялата техника се продаваше под името "Привилег"
Квеле никога не е имала производство,съответно съвсем минимална част от каталога е немско производство.
Просто поръчваха на различни производители от цял свят хитови модели за съответната година с надпис Универсум
По време на модата на дръжкофоните остовен доставчик бе Хитачи.
Имаше и период в който и нашето Студио 2 присъстваше в каталога с марката Универсум.
Така че забравете че Универсум е немско производство.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #32 -: 20 Юни, 2014, 17:49:21 »
Universum е само търговска марка,не произвеждат нищо.Те са като американския Radioshack,обаче държаха на всичко което се продава от тях да е с надпис с логото им.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #33 -: 20 Юни, 2014, 21:47:06 »
Това за Универсума не го знаех. Тъкмо щях да кажа как в на баба ми кухнята работи един телевизор с такава марка. Телевизорът си е железен. Само се сещам че му липсваше контраст и причината беше студена спойка в едно кабелче в цветовата обработка. Сега леко се е свил образа по вертикала, но все не се наканвам да го отворя да коригирам. Иначе си има дистанционно, светодиоден цифров индикатор на програмите. Сега обаче ми стана интересно какво производство е реално. Да не се окаже някой дърт Грундиг или Филипс :) .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #34 -: 20 Юни, 2014, 21:52:01 »
Нещо немско има вътре ако е от периода до 1990.Тогава си бяха много стриктни и държаха на качеството.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #35 -: 21 Юни, 2014, 17:43:03 »
Погледнах Универсума отзаде.  Пише че е произведен в Япония от Санио.  :)
Със сигурност е преди 1990 година.  Съдейки по номерата отзаде е или 1984 или 1982 но  по вероятно да е 1984, защото е с дистанционно и избирането на каналите е автоматично, единствената врътка е за яркостта. Качествен телевизор е.
« Последна редакция: 21 Юни, 2014, 17:50:41 от kolev »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #36 -: 21 Юни, 2014, 21:10:22 »
Помня, че в последните години на комунизма/социализма 1987/89 г., някъде бяха пуснали по магазините телевизори "Самсунг". Голямо стълкновение беше по опашките за тях, ние тогава си купихме руски цветен "Електрон Ц280Д". Работи около три години и изгоря интегралата за звука, после пък смениха стандарта от Секам на Пал и трябваше да му слагам декодер. Общо-взето работеше около 5-6 години и кинескопа му се изтощи. Сега си стои, така за спомен, само кинескопа му е за смяна. Иначе бих каза, че марката "Самсунг" е много добра, обаче произведеният в Корея ТВ "Самсунг", имам такъв модел "СК 5051", много години работеше, след което го ремонтирах с помощ от форума  :) :
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=1757.0

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #37 -: 22 Юни, 2014, 00:30:49 »
Скоро правих някакъв телевизор, който не беше ремонтиран и смених кондензатор на samsung, със сигурност преди 1990г. производство, но не мога да се сетя какъв беше телевизора  :nea: :nea:

Неактивен Valfer

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #38 -: 06 Юли, 2014, 18:01:27 »
И аз като колегата @kolev съм много доволен от старите CRT телевизори на Sharp. И при мен след 20 години изчезна зеленото. Преди няколко месеца за втори път му се прецака и захранването.  Реших, че не си струва да го нося за ремонт и го дадох на познат майстор на брат ми за части. Мислех да взимам LED Hitachi 32 инча, ама като разбрах, че е турски се отказах. А новите Philips и други марки без диод за работа на телевизора, също не ми допадат. Миналата седмица попаднах на една обява за подобен стар Sharp, в идеално състояние. Дизайна на този телевизор много ми харесва и го взех.

Колегите, които са по наясно с ремонтите може ли да споделят относно загубата на зелен цвят. В смисъл при тази повреда на въпросните Шарп-ове - заминава ли си кинескопа или е някаква поправима повреда. Питам за в бъдеще. Защото този телевизор ще си го оставя за спомен, дори и да се развали.
« Последна редакция: 06 Юли, 2014, 18:12:58 от Valfer »

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #39 -: 06 Юли, 2014, 19:14:10 »
Здравей Колега Valfer ,
повредата може да бъде и поправима и непоправима.
Ако е окъсил катода на кинескопа, най - често повредата е непоправима. Непоправима е защото в повечето случаи се налага замяна на кинескопа, което е нерентабилно и няма смисъл - трудно би се намерил кинекоп, скъп и т.н.т. Възможно е обаче и повредата да бъде във видеоусилвателите или във видеопроцесора. В този случай би могъл да се поправи телевизора. При мен зеленият цвят изчезваше постепенно - ту има ту няма. Напреженията на катодите ги има. Последното което мога да направя е да разменя единият от цветовете - син или червен на мястото на зеления. Ако не се появи зелен картинката е ясна.
П.П. Каквато и нова марка да вземеш, знай че телевизорът е проектиран първо от икономисти, след това от инженери. Не очаквай да има качеството което са имали "едновремешните" телевизори. Времето което са му заложили като живот е поне два пъти по-малко от старите телевизори.  :)

Неактивен Valfer

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #40 -: 06 Юли, 2014, 23:08:19 »
Благодаря за мнението колега. За новите неща знам и проблема не е само при телевизорите, а и при доста други неща като почнем от мп3-ки и гсм-и, та чак до перални, хладилници, коли и т.н.

При мен зеления цвят изчезна съвсем. Телевизорът работеше така сигурно година-две. Преди няколко месеца обаче за втори път, от както е купен му се прецака и захранването (не се включваше). И реших да го хвърлям, защото си е големичък. Ама като видях тоя сегашния в обявата и ме налегна носталгията. Сега на този се кефя повече, отколкото ако си бях купил нов. 

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #41 -: 11 Юли, 2014, 19:10:21 »
Здравейте като за така обявеното класиране някак си не е точно .  Има и малко нюанси примерно в техническото изпълнение .Срещал съм се с доста марки на терена но за качеснвено изпълнение не мога да не класирам на 1 място Грундик .Това е единствената фирма за телевизори която произвежда подчертавам не всички но някои модели на платки с двустранен стъклотекстолит .Горното фолио служи за екран а долното за опроводяване.Душата ми се радва като правя такъв телевизор. Монтажа на елементите е като по учебник красота. Качество превъзходно. Сони ме възхищава за тяхната уникалност.Винаги може да ги различиш . Кинескопите им са върхът. Но и те се изхитриха не прават доста отдавна кинескопи които да живеят повече от 5 години. Но като качество и галантни технически решения може да се отдаде и заслугата на Филипс .Веднаж така се случи че имах един 28 инчов Филипс и един Ранасоник с еднакви горе долу технически параметри. Зазапах се върху платките и установих че на Филипса преобладават мостчетата а Панасоника беше обрасъл с електролитни кондензатори. Но като общо глас Сони

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #42 -: 11 Юли, 2014, 19:25:32 »
Подържам Pana,днес ми донесоха Sony.Производство 1985 г.Паднал от височина човешки бой :) единственния проблем му беше излязъл цокъл на кинескопа.Тръбата му идеална :good: За почти 30 години не е мръднал.Как тежи обаче не питайте :)

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #43 -: 11 Юли, 2014, 21:16:12 »
Аз гледам в  момента  Сони   НО  произведено в Западна  Германия  71 см   екран  тежи  свирепо   и  вади  все  още   добър  образ  .Интересното е  че  кинескопа  отзад е  налепен с  ивици  магнити  и че  всичките елементи  без  2 чипа са  Филипс и базата е с  европейски  материали .А за  магнитите  един  приятел се  изцепи че "Всички  правят  кинескопи само Сони  немогат да се  разберат със  земното  притегляне " :D :D :D :drinks: :drinks:
Удрииии!!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #44 -: 11 Юли, 2014, 23:13:12 »
Ивиците са многополюсни магнити,помагат да се оправи сходимоста.Комплектацията на шаситата им наистина в повечето случаи е Philips.Преди време бях писал че често Philips създава новите неща в телевизията а Sony ги вади на пазара :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |