| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004  (Прочетена 7335 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Здравейте!Боря се с едно Sony :master2:,беше в плачевно състояние,заливано многократно с какви ли не масажни масла(беше в масажен салон),направо почти изцяло покрито с милиметър гняс :bad:.Разглобих го до последното болче :batt: и търкане с каквото се сетите(всевъзможни обезмаслители и препарати,даже на места с разредител-с последиците от него върху едната танколона :crazy:) почти два часа.От вътре беше като ново,като изключим прахта и тотално разложените ремъци на дека,те се оказаха единственото нещо,което не е издържало на годините и експлоатацията.Та помагайте как да разбера размера на четирите ремъка(два са еднакви) и откъде да намеря качествени такива(тези от ул.Поп Богомил издържат по 3 месеца). :help:Утре ще го снимам като го сглобя,да видите какъв теляк съм :rofl: Само дано открия такива ремъци ???

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #1 -: 07 Юли, 2014, 15:43:45 »
Ориентировъчен вариант с достатъчна точност е да навиеш конец на местата от където минават ремъците. След това сваляш конеца, мериш му дължината и така. :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #2 -: 07 Юли, 2014, 16:21:23 »
Така е ремъците много малко изкарват напоследък, ама да ти кажа не знам колко отдавна не си търсил ремъци, но ще ти кажа че вече положението там е плачевно, няма ремъци в цяла софия, има де, но не тези размери които ти трябват... от 3 месеца търся ремъци за един късетофон, за който преди 6 години ремъците ги открих от раз. Т.е. положението е вън от контрол. Трябва да отваряме и завод за ремъци заедно с лампите, елементите и предавателите ии........ чакай в коя държава живеем?........ завод за всичко трябва да си отворим!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #3 -: 07 Юли, 2014, 17:46:20 »
Минаваме на ластици :D
Чувал съм че от вътрешна гума на колело (или кола в зависимост от размера) с много внимание може да се изреже ремък. То пък и коли с вътрешни гуми няма вече....

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #4 -: 07 Юли, 2014, 19:43:56 »
Не съм сведущ по ремъците, но докотолко имам някакво техническо образование, не мисля, че е удачно да се заменя ремъка с ластик от гума.
Първото което ми идва на ум е, че за първоначално въртене - ще върти, но за разлика от ремъка, който има минимално разтягане, ластика се разтяга доста, от което ще се получат по-големи радиални натоварваният от което лагерите и втулките на осите ще се износят много бързо.
Нещо като на чертежа, дето набързо скалъпих
15643-0

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #5 -: 07 Юли, 2014, 21:45:19 »
Благодарско за отговорите :hi:,ама наистина е трудна работа да намериш ремъци,камоли читави ???.Днес проверих на две места и нищо не открих-нямали доставки.Минаха времената когато техниката беше техника и частите бяха части и имаше от къде да си ги набавиш,как оригинален ремък може да издържи 15-20 години и то подложен на сериозна екстплоатация,защото тогава това се слушаше-касетки,а сега се скапва за два-три месеца и то само от стоене :batt:. Ориго е прав,че трябва да почнем да си произвеждаме всичко едва ли не.Имам касетофон Sanyo(много готина машина с два огромни говорителя,ще го покажа) на близо 30 години,оригиналният ремък изкара повече от 15 години и просто се скъса-нито се беше напукал нито се беше разтегнал и се почна одисеята на смяна на ремъци през три месеца. Търсенето продължава...
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 21:53:48 от ivcho1996 »

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #6 -: 07 Юли, 2014, 23:00:25 »
С ластик (бил той и от вътрешна гума) не става.Както писа Габо разтягат се по различен начин,сечението на ремъка е квадратно,за да легне добре в каналите на колелата.С ластика задължително се променят оборотите и от там скоростта,с която се движи лентата и се почва един филм с влачене или избързване.
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 23:07:56 от ivcho1996 »

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #7 -: 08 Юли, 2014, 19:37:35 »
Това за ластика беше шега разбира се. Позволявал съм си да сложа ластик единствено на брояча или пък само за проба. На капстана ластик не би вирял, задължително - ремък. Единственият материал от който може да се изработи ремък в домашни условия май е естествена кожа, от тънката, за портфейли и якета. Тя отговаря най - пълно на изискванията на една ремъчна предавка.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #8 -: 08 Юли, 2014, 19:45:11 »
Ластик не става, разтяга се и се къса бързо, а и се размеква и оклепва всичко бързо. Но нищо не им се случва на лагерите, нищо не се износва повече, просто не работи както трябва. С кожа също няма да стане, тя не се разтяга. С вътрешна гума евентуално за някои цели колкото да се скапъли ще стане, но става въпрос само за плоски ремъци. За кръглите уж се намери решение с О-пръстени, но да видим колко ще издържат. Не знам кво става с тия ремъци, имам на по 30 години руски ремъци още работят, новите след 6 години са напукани яко.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #9 -: 08 Юли, 2014, 19:57:32 »
Така е. Стремежът е хем да са по-евтини да се купуват повече, хем пък излизат от употреба заменени от новите цифрови (лишени от механика) технологии. И така постепенно излизат от употреба и се спират от производство. Както кинескопите. И аз имам един Грундиг магнетофон от 1964 година с оригиналните ремъци и ролки - и на тях нищо им няма. Ама на....маркетингов прогрес. Кво да се прави...

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #10 -: 08 Юли, 2014, 21:21:49 »
Питате ли мен как се справям с ролковите машини?! Трябва да си магьосник, за да реставрираш механика и задвижване. Печеля от това, че имам много магнетофони и мога да комбинирам. Вярно е, ремъци по на 40-50 години, изглеждат почти нови. Е разтегнати са, но пък стават на други машини. Имам голям брой ремъци, купувани през годините от посетените от мен държави. И в София имаше доставки на оригинални ремъци - всичко изкупих, когато още никой не обръщаше внимание на "старите" ролкови и касетни магнетофони. Много рядко ми се случва да слагам ремък от новото производство. Ще видим колко ще изкарат без да работят по предназначение.  :)

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #11 -: 08 Септември, 2014, 04:24:35 »
Здравейте!Да се похваля какво направих :rofl: след като обиколих няколко магазинчета за електроника .Единствено на Богомил,на Симеон и на колоните на Пиротска и Жданов намерих ремъци.И на трите места отговорът на продавачките беше един и същ - от много години не сме зареждали,няма и да зареждаме,няма от къде.Останали са само ремъци с размер по-малък от 5 см. и по-голям от 10 см.Моите ги измерих с по-дебел конец-два по 8 см.,един 9 см. и един 9.5 см.Естествено попаднах в  липсващите дължини ???.Взех 4 ремъка от 10 см.,прибрах се и се въоръжих с остро ножче и лепило супер бонт и почнах-меря,режа и лепя,изчаках около час за хубаво изсъхване и сложих ремъците.За сега държат (повече от месец). Идеята ми я даде един приятел,който е постъпил така преди година и касетофона му още работи.Това е,поздрави :hi:

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #12 -: 09 Октомври, 2014, 20:31:33 »
принципно О-пръстен би трябвало да работи и вместо квадратен ремък. хубавото е че струват стотинки и не пречи да се пробва, а и няма тенденция да спрат да се ползват. номенклатурата е по вътрешен диаметър и сечение, т.е. дължината премерена с конец трябва да се раздели на 3.14 и да се подбере околна дължина с подходяща стегнатост :)

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Ремъци за Sony model no HCD-H51(compact disc deck receiver) 2004
« Отговор #13 -: 17 Октомври, 2014, 21:36:06 »
И ти си прав,мислех го и този вариант,но моя ми се видя по лесния  :lol:,ще ги оставя така за сега докато издържат(за сега са пушка - не са мръднали) пак ще го мислим после :hi:.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
16 Отговора
9696 Прегледи
Последна публикация 31 Октомври, 2014, 19:48:10
от origo
4 Отговора
1861 Прегледи
Последна публикация 14 Август, 2014, 16:39:42
от simo_
24 Отговора
7195 Прегледи
Последна публикация 08 Януари, 2016, 20:47:51
от uff3
8 Отговора
5206 Прегледи
Последна публикация 18 Май, 2016, 12:51:39
от cmdj7
2 Отговора
264 Прегледи
Последна публикация 23 Април, 2024, 09:13:52
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |