| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Дайте акъл за гризачи  (Прочетена 12814 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Дайте акъл за гризачи
« -: 05 Август, 2014, 20:24:24 »
Преди време си взех тази технологична джаджа
http://dobrioferti.com/Elektronen-ured-za-borba-domashni-vrediteli-riddex-p-422.html
Електронен уред за борба с домашни вредители
пишеше ,че 400 квадрата площ пази и няма мишоци и тем подобни гризачи, аз за мазето си имам котарак и мишеловка, ала уреда ми потрябва за тавана.
Щото на тавана ми /40 кв м  площ, отдолу обшивка после слой минерална вата 10 см, отгоре дъски , подложка и битумни керемиди/ се намърда някакъв съсел търчи и трополи, прави си бърлога, гризе дъските ,сере и пика дге и ме дразни, та ... реших че ще го изгоня с уреда - да ама не , не се плаши и си мърдоли под обшивката ,сбира зимнина и се готви да зимува.
Сега съм решил със спринцовка през дупките в обшивката /съсела избута чеповете по дъските в обшивката и ги запълвах с кафяв силикон/ да впръскам на 20-30 места някакъв разтвор дето да дразни обонянието му , или пък летлива субстанция дето да му съсипе рахатлъка и да фане да се куртулиса, абе проблем имам с две думи - дайте свежа идея как да изгоня съсела  :hi:
« Последна редакция: 05 Август, 2014, 21:34:13 от Gabo »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Дайте акъл
« Отговор #1 -: 05 Август, 2014, 20:43:35 »
        Аналогичен случай и в наше село.... гръмнах две   пиратки, дебели като кубински пури, но явно има поне още един съсел, защото мирише на мърша, но има и движение.
         Сега съм намислил да запаля малко сяра в една капачка и да видим. Моите съсели от години си живеят в шахтата на канализацията, даже прегризаха една тръба и то дебела ПВЦ.
« Последна редакция: 05 Август, 2014, 20:54:20 от Лъчо Минков »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Дайте акъл
« Отговор #2 -: 05 Август, 2014, 20:53:17 »
Има най-различни електронни устройства:
http://elimex.bg/product/17723/elektronen-ured-protiv-grizachi.html
друг е въпроса колко са ефективни. Щом са се "заселили" там, значи има наблизо храна и трудно ще бъдат изгонени.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Дайте акъл
« Отговор #3 -: 05 Август, 2014, 20:56:36 »
Голям убавец бе :D

От мойта баба знам една еко отрова ;
Смесваш гипс и брашно 1/1,и отгоре и накапваш малко олио.
Близо до тази смес му остави и малко водица като си хапне да си пиине.
Това нещо му удървя червата от край до край.

Успех
« Последна редакция: 05 Август, 2014, 21:05:41 от ONZI »

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Дайте акъл
« Отговор #4 -: 05 Август, 2014, 20:58:57 »
Аз ползвам лепливи капани. Един капан струва 1,60лв. и е за еднократна употреба -т.е. след хващането на плъха се изхвърля заедно с капана, в който е залепнал. От дребните мишлета съм хващал до три наведнъж, от големите се хващат само по един. Капанът се слага на пътеката на плъховете или до храна. Плъхът като мине по него, залепва и си остава там. Имал съм само единични случаи на измъкване.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Дайте акъл
« Отговор #5 -: 05 Август, 2014, 21:11:07 »
       Миналата година сипах в шахтата отрова, която взех от вет. аптека, нямаше ефект. Попрочетох в нета как се борят съсели - почти никак, даже едни хора  си бяха отровили кучето вместо "наемателите". Ефективни били само механичните  капани, това устройство, дето си сложил само свети и издава неприятен за хората звук. Сигурно работи на приципа-отрицателните резултати също са резултати. ???

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Дайте акъл
« Отговор #6 -: 05 Август, 2014, 21:29:20 »
Да ви светна как се лови съсел :
Капан за мишки ,ама от по-голените и го зареждате с Ябълка !  :---

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #7 -: 05 Август, 2014, 21:45:05 »
       Виж това, намира се при един от пазарите в кв. Люлин, софийско  :Dhttp: //www.otrovi.com/borba-s-grizachi/lepliva-ploskost-g1-9.html

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Дайте акъл
« Отговор #8 -: 05 Август, 2014, 22:36:34 »
механичен и леплив капан няма как да сложа, тавана ми няма кухини ... виж за гипса и брашното даже може и смлени орехи да омешам - това ще го пробвам , ама после ако умре на тавана - таванската ми стая ще се умирише дге :hi:

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Дайте акъл
« Отговор #9 -: 05 Август, 2014, 22:42:58 »
Да ви светна как се лови съсел :
Капан за мишки ,ама от по-голените и го зареждате с Ябълка !  :---
не ябълка, торта Гараш ще заредя, ала нема как да я вкарам кат капан в тавана дге :hi:

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #10 -: 06 Август, 2014, 23:42:12 »
Съселите са изключително упорити. Пробвал съм с отрови, примамки (купени и домашни) Накрая си взех котка, която ги ликвидира за 2 седмици. Даже ми ги носеше след като ги хване, кой знае защо.  :lol:
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3537
  • Населено място: Варна
Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #11 -: 06 Август, 2014, 23:50:09 »
Така правят котките,суетни са.Хвалят се.Обаче ги ловят с охота :good:

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #12 -: 07 Август, 2014, 00:26:28 »
моя котак е голям тежкар, хлапетата го глезят с мръвки и ... е станал мързелив и раздразнителен :writer:

dakata.radio

  • Гост
Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #13 -: 07 Юни, 2016, 19:55:25 »
Здравейте! Аз имам проблем със змии. Често влизам в един празен, необитаван двор на един мой роднина, който ми позволи там да експериментирам с детекторното радио. Но сега от жегата май се навъдиха змии. Също така има и много камъни наоколо. С една дума - змиярник. Не смея да влизам много-много в този двор, макар че доста обичам да се занимавам с детектора. Друг терен за такава голяма антена няма. Колеги, помагайте! Да, вярно, че котките са идеалното решение на проблема с влечуги, гризачи и т.н., ама няма как да стане, за жалост. :)

Неактивен ian

Re: Дайте акъл за гризачи
« Отговор #14 -: 07 Юни, 2016, 20:09:10 »
За котки не знам, но таралежите са #1 срещу змии! :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |