| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Още едно "MINI" от styrshel  (Прочетена 8122 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #15 -: 15 Септември, 2014, 20:06:14 »
Тоя модул има такъв собствен шум и брум, че импулсното хич не може да го чуеш.

Аз ще се пробвам с По-големия хромен модул на моя амп...

ПП, може да му направиш и колонки:

с е тоя говорител:
http://www.elimex.bg/product/3384/bg-ve1523.html
той е за отворена система по спек-а от завода, тоест не иска кутии ами само L образна дъска да ги държат:

и ще е цяла музикална система

Кои са лампите ? Снимка вътре?

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #16 -: 15 Септември, 2014, 20:34:31 »
Ееееееееее, не ме карай да си издавам проектите, правя колони с точно тези говорители, а това е предния панел от масив, изрязан на лазер (това е проекта)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #17 -: 16 Септември, 2014, 09:29:40 »
Великолепно изпълнение!
Едно доуточняване - модулите имат еквалайзер, но само в режим на работа с МП3
На радио няма еквалайзер.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #18 -: 16 Септември, 2014, 15:37:42 »
Лампи, дървен корпус, супер е, но какво общо има с автенчиността МП-тройката, ако ще е лампов, да е лампов, другото е кич, халтура...., с какво се връзват двете технологии ? Харесва ми, като техническо изпълнение и изработка, но като идея е грозновато.
« Последна редакция: 16 Септември, 2014, 15:43:18 от gmateev »
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #19 -: 16 Септември, 2014, 20:32:32 »
Сърдечно благодаря за положителните оценки! :hi:
Само искам да дам малко пояснение. Усилвателчето е непретенциозно, гарантирано 10% втори хармоник, но затова пък звучи превъзходно, ясно, ненатрапчиво, има страхотен стерео ефект. Защо да не го комплектовам с един радиоприемник и МП3 модул вместо с настолен компютър или лаптоп, каквито източници най-често ползваме. Освен това като нямаш кой знае какви очаквания за качество, не се ослушваш постоянно за нещо което няма да ти хареса!!! За мен тази джаджа е удачен вариант!!! Харесва ми!!! :D :D :D

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1617
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #20 -: 28 Септември, 2014, 21:11:35 »
Като студент направих един опит с НЧ генератор. По голямата част от колегите ми чуваха до около 15 ÷ 16 kHz. А тогава сме били на около 24 ÷ 25г.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #21 -: 28 Ноември, 2014, 20:34:37 »
Минито ми си има вече тонколони!!! :) :) :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #22 -: 28 Ноември, 2014, 20:54:42 »
Относно чуването на звуците, наистина има такава зависимост между възрастта и честотата до която се чува, но така или иначе от всяко правило си има изключения, и специално в този случай изключенията са доста. Аз например за пръв път се тествах до колко чувам когато бях на 16г. - чувах до 17.5kHz, сега на 25 години чувам пак до толкова. Разбира се до колко чуваш зависи от силата на съответния звук, АЧХ на ухото е далеч от правата линия. Тук говоря за конкретна сила на звука (неизвестна в децибели) и попадането й под прага ми на чуваемост над 17.5 килохерца. Също както пише на картинката която е постнал колегата, звуците които не чуваме съзнателно, също оказват влияние на слуховото възприятие за звука като цяло. Затова се казва че човешкото ухо възприема звуци от 20 херца до 20 килохерца и това е лентата която всяка Hi-Fi система трябва да покрива като минимум.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #23 -: 29 Ноември, 2014, 01:32:26 »
даже и 20хз-15кхз да покрива пак не е зле

Само бройката на винтовете по колоните ме учудва, но явно е въпрос на естетична гледна точка. Със съвременните лепила за дърво, такива крепежни елеменети стават напълно излишни.

Ршетките са мнооого хубави, чудесни направо.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #24 -: 29 Ноември, 2014, 11:21:54 »
Колоните да станали супер с тези решетки !  :good:

Неактивен chronometer

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: Още едно "MINI" от styrshel
« Отговор #25 -: 11 Юни, 2015, 12:12:17 »
Очевидно 20 Hz - 20 kHz са някакви абсолютни граници, които само отделни индивиди на много ранна възраст могат да достигнат, при това с голям спад в чувствителността в края на честотния обхват. Иначе нормалното е  30 Нz - 15 kHz докъм 25-30 години. След това горната граница постепенно спада. Аз също съм правил измерване с тонгенератор, ходил съм и на аудиометрия със специализирана медицинска техника - това е. Важното е не човек да постигне 20 к, а да има горе-долу еднаква чувствителност до горната честота, до която си чува - 14-15 к.
Сега, ако може, да изкажа мнение за ампчето, в което хай-енда е подал ръка на съвременните технологии. Несъмнено интересно и най-вече - практично решение. Подобна идея присъстваше и в каталозите на водещи фирми - голяма докинг станция с лампи, някакъв пазарен експеримент може би, който за съжаление не повториха. Импулсното захранване и мене малко ме изненадва, но щом няма отражение в звука - очевидно е приемливо решение. Ако мога да изкажа едно предложение за дизайна - по принцип добър, но тази огромна за размерите му емблема малко натежава. Както е обработен, предният панел си създава достатъчно уютна визия. Ако непременно трябва да има емблема - може би да е нещо по-малко и дискретно. И също така - изходите за озвучителните тела отгоре върху изходните трансформатори - стои малко странно и претрупано с тези стърчащи кабели. Ако за предишния амп това беше технически оправдано - няма как буксите иначе да се закрепят върху цилиндрично тяло, тук спокойно можеха да са отзад, за да не стърчат кабелите. Това е мое мнение, не ангажирам с него никого. Понякога е важно да се знае как една визия се възприема от страничния наблюдател. Иначе, още веднъж поздравления за практичното решение.  :good: И аз го имам това модулче на Елимекс и отдавна се каня да го вградя в подходящ амп.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
6895 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
1 Отговора
4397 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
0 Отговора
2252 Прегледи
Последна публикация 25 Февруари, 2014, 21:10:54
от lz2nk
1 Отговора
2358 Прегледи
Последна публикация 08 Ноември, 2014, 16:32:14
от krasun
3 Отговора
1621 Прегледи
Последна публикация 24 Февруари, 2015, 05:45:14
от ftest

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |