| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как да поръчваме стоки, доставяни само за Англия или Германия  (Прочетена 25602 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Често ме е било яд, ровейки във http://www.ebay.co.uk/ да видя някоя готина джаджа и в описанието - Post to: United Kingdom
Е, някой продавачи се съгласяват да пратят и до БГ, ама като обявят цена £20-30 и мен ме втриса ;)
От миналата година обаче ползвам услугите на фирмата http://www.gabco.org.
Какво прави тя? След регистрация на сайта им, получавате адрес за доставка във UK, който си пишете като допълнителен в профила си в EBAY и когато продавача изпраща само за UK ползвате него.
Съответната куриерска служба доставя пратката до склада на фирмата. Един или два пъти седмично пътуват камионите от Англия до България, като времето за пътуване е около седмица. След пристигане на пратката можете да си я получите лично от офиса на фирмата във София или да ви я изпратя по куриер (Еконт или Спийди)
Тарифата е - 2.20 лв на започнат килограм, което си е направо смешно.
 /аз понякога ползвам пак доставка до UK, когато е безплатна, защото 2.20 лв доставка от Англия + 2.50 доставка по Спийди до Пазарджик, пак е доста по-евтино от някой доставки до България/
Е, сумарно от плащането в EBAY, до получаването на пратката минават 10-15 дни, но пък за сметка на това за миналата година си попълних колекцията с доста приятни неща. (и сега чакам общо 12 килограма пратка, дето ще ми излезе 26,40 лв от Англия :)
От скоро имат доставка и от Германия, но още не съм пробвал. Гадното на цялата тая работа е, че се подмамих със сумати джаджи  :D

(дано само Админите не сметнат темата ми за РЕКЛАМА и да искат пари :lol:)
« Последна редакция: 17 Август, 2014, 14:31:16 от Gabo »

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #1 -: 05 Януари, 2013, 22:27:59 »
Полезна информация, благодаря :)
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #2 -: 05 Януари, 2013, 22:32:01 »
Коя доставка на Спиди е 2.50 лв ?

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #3 -: 05 Януари, 2013, 23:25:38 »
Пример: Поръчал съм си лак за нокти, който тежи 80 грама.
Доставката в UK е безплатна. Доставката с горепосочената фирма до БГ е 2.20 лв.
Те ми го пращат по Спийди с наложен платеж Офис-Офис.
Получавам СМС за пратката, отивам до офиса на Спийди, плащам 2,20 лв на фирмата за доставката от UK до BG и плащам 2.50 /примерно толкова е за малко пакетче/ на Спийди за доставката от София до Пазарджик.

Леко уточнение, за да е още по-ясно: на практика, това което плащаме в Спийди/респективно Еконт/ е сумата 4,70 лв. (2,20 +2,50)
« Последна редакция: 06 Януари, 2013, 20:23:55 от gabo »

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #4 -: 05 Януари, 2013, 23:29:43 »
Много благодаря за темата! Много е полезна :). Интересно, що за Германия е по-скъпо? Защото са нови там ли?

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: Хасково
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2013, 15:18:29 »
Много полезна информация, благодаря . :drinks:
Който може, го може.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #6 -: 06 Януари, 2013, 20:27:13 »
Много благодаря за темата! Много е полезна :). Интересно, що за Германия е по-скъпо? Защото са нови там ли?
Съвсем не мога да знам ;)
Един единствен път съм ходил до офиса в София и то когато се бях полакомил, та поръчах сумати работи и по-евтино ми легна да отида да ги взема с колата от София.
Но е добре, щото има и доста интересни неща по германските търгове, а те(немците) са си малко мързеливи. Един англичанин /или поне там живеещ пакистанец/ за 3 паунда спечелен търг не го мързи да опакова, надписва и праща, докато немеца това рядко ще го направи.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2013, 20:31:50 »
Съвсем не мога да знам ;)
Един единствен път съм ходил до офиса в София и то когато се бях полакомил, та поръчах сумати работи и по-евтино ми легна да отида да ги взема с колата от София.
Но е добре, щото има и доста интересни неща по германските търгове, а те(немците) са си малко мързеливи. Един англичанин /или поне там живеещ пакистанец/ за 3 паунда спечелен търг не го мързи да опакова, надписва и праща, докато немеца това рядко ще го направи.

Малко не съм съгласен с теб. Когато живях в Германия доста често съм поръчвал неща по 1-2 евро и хората си ги пращаха като пичове. Е може нещата сега да са се променили, но тогава още в БГ нямаше PayPal, а регистрацията в ebay от България беше кажи речи невъзможна. Паролата ми дойде на хартиената поща на немския адрес в 2 писма, които пристигнаха едно след друго в различни дни. И това беше единствения начин за регистрация :)

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #8 -: 06 Януари, 2013, 20:41:57 »
Забравих да питам, трябва ли PayPal акуант и дебитна карта или наложения платеж решава нещата.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Как да поръчваме стоки, доставяни само за UK
« Отговор #9 -: 06 Януари, 2013, 20:43:25 »
В ebay няма наложен платеж. Първо плащаш, после пращат. PayPal е кажи речи задължителен.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Доставка на стоки от Англия
« Отговор #10 -: 04 Януари, 2014, 13:40:29 »
Преди време имаше такава тема,моят случай е следния: артикула се предлага  в Ибей- Англия, аз нямам регистрация,но по-особеното в случая е ,че продавача иска лично предаване,локацията му не е Лондон. Прегледах доста фирми,които се занимават с доставки, не съм се свързвал с никоя, ако някой е имал подобен случай да обясни дали си струва експеримента, всъщност какво биха ми търсили за придвижването до офисите, които най-често са в Лондон. Иначе съм разбрал, че цената на килограм от офис в Англия до офис в София е около 2лева, което ме устройва- два пъти по-ефтино от Еконт в Б-я.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Доставка на стоки от Англия
« Отговор #11 -: 04 Януари, 2014, 13:56:35 »
Говори с човека да го изпрати, иначе трябва някой лично да иде да го вземе от дома му. Мисля, че нямаш друг избор. А след като нямаш регистрация, става още по-трудно.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Доставка на стоки от Англия
« Отговор #12 -: 04 Януари, 2014, 20:40:23 »
Изобщо не си струва. Искат около паунд на миля, като някои пишат и двете посоки.  :o  :D

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Доставка на стоки от Англия
« Отговор #13 -: 04 Януари, 2014, 22:02:17 »
Разучих предложенията на няколко фирми-точно така,искат1лира на миля и то в двете посоки.Отделно доставката до София. В моят случай ЛСД панел струва 35 лири, тежи около 15 кг и се намира на 140 мили от Лондон-един нов ЛЕД телевизор от Техномаркет ще ми излезе по-ефтин. Ще трябва да търся начин да продам на части телевизора.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Доставка на стоки от Англия
« Отговор #14 -: 05 Януари, 2014, 15:35:45 »
          Ето кой може да свъши работа  http://www.gabco.org/price.php

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |