| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ACER Aspire one изпаднал в кома  (Прочетена 4026 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
ACER Aspire one изпаднал в кома
« -: 18 Декември, 2014, 21:47:42 »
Със заредена батерия и включено зарядно устройство не дава признаци на живот при опит да бъде пуснат. Опитвам се да стигна до основната платка и там да търся захранването, но не смея да напъвам капаците, отвил съм всички винтове. Ако някой има опит с такава машина да помага. Свалил съм мануал, но там разглобването не е описано-сервизен, а не за ползване.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #1 -: 18 Декември, 2014, 22:19:08 »
Преди месец съживих точно Aspire One ZG5 /щото има няколко модификации/. Моята беше с липсващ 8GB SDD диск. Привидно стартираше от USB, но на 2-3 пускане се появяваше проблем - диодите на захранването светят, а 5-6 секунди след натискане на POWER бутона всичко гаснеше.
По някаква случайност, установих, че проблеме са появява само при определено положение на екрана. Оказа се кабела.
Дай и ти по-точно описание какво става като натиснеш бутона на захранването светлини и лампи има ли?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #2 -: 19 Декември, 2014, 09:17:55 »
Виж за разглобяването в YOu tube - disassemble ACER Aspire one

Щипките  се предават най- добре с пласмасова карта тип кредитна  итн- пластика...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #3 -: 19 Декември, 2014, 13:24:50 »
Никаква реакция-нищо не светва,този е 532h-2Br.За последно са го "ползвали " две мои племенничета, баба им го донесе след като си бяха отпътували. Батерията му беше свалена, работили са само на зарядното устройство, затова си мисля че може захранването да се е вдигнало и какво е станало ще разбера след като стигна до МВ.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #4 -: 19 Декември, 2014, 13:41:53 »
Ето ти го разфасоването:

тоя се разглабя през клавиатурата, почнал си го от грешната страна

Пробвай на руснака метода: Пускаш захранване и търсиш къде грее... най-лесно с лазерен термометър ама става и с касова бележка, щот е термохартия завържаш почиповете и където гее , хартията почернява, и така си намираш проблема...

« Последна редакция: 19 Декември, 2014, 14:00:17 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #5 -: 19 Декември, 2014, 22:24:06 »
Изгледах няколко филма и свалих клавиатурата. Утре на светло и на чиста глава продължавам. Ако имам късмет като в един от филмите да е умряла батерията ще съм най-доволен. Благодарности за напътствията до тук, ще пиша за крайния резултат когато стигна до него.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #6 -: 20 Декември, 2014, 00:26:55 »
Чакам с нетърпение резултати, че и около мене се върти един такъв и в някакъв момент ще кацне, за едно или друго... :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #7 -: 21 Декември, 2014, 21:54:55 »
След като стигнах до жака на захранването включих и търсих напрежение-нямаше. Този жак е свързан към МВ с малък двупинов съединител-извадих го и напрежението се появи. Измерих след изключване късо между + и -. Паралелно имаше SMD елемент, който приличаше повече на кондензатор, но се оказа предпазен диод ,напълно пробит.Разпоих го ,късото изчезна и отново включих адаптера- батерията си е включена, но е разредена- волтмера отново показа 0 волта. Приготвих  ТЕС-а с подходящ по размер жак ,волтмера отчете някакво напрежение, но защитата му започна да се задейства.Нямах термо хартия, но пръстите ми са достатъчно чувствителни и макар с не девическа кожа не идържаха дълго-грееше малка ИС, най-вероятно DC-DC преобразовател. От машинката нямаше признаци на живот- даже вентилатора не трепна. Засега прекратявам деиствията , не само защото ми тормози зрението, не ми е и толкова интересно. Може би ще търся по-натам платката или ще продам здравите компоненти-преди това трябва да разбера кои са оживели.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #8 -: 22 Декември, 2014, 00:44:51 »
сменяй греещия конвертор, има голяма вероятност дамо той да е опукал
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #9 -: 25 Декември, 2014, 17:08:59 »
Въпреки, че има огромна вероятност проблема да е хардуерен, аз ще акцентирам и върху прословутият проблем на малките Aspire ONE и споменатият модел ZG5 - проблем с BIOS-а и няколко характерни симптома, включително и липса на "запускане" на машината !
Оправя се лесно и през ръцете са ми минали 10-ина машинки от серията ( модела ) !
Имах тема във форума на Laptop.bg, но там имаше срив на сървъра им и загуба на голяма част от информацията, включително и моята тема !

Все пак -

http://www.donsoft-bg.com/cms.php?id_cms=8

ПП. Линка към Acer вече не работи и просто потърсете в нета въпросните файлове за Вашият модел !!!

Успех !

 :good:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: ACER Aspire one изпаднал в кома
« Отговор #10 -: 26 Декември, 2014, 15:03:57 »
Въпреки, че има огромна вероятност проблема да е хардуерен,
Колега, моля ЧЕТЕТЕ преди да давате добронамерени съвети!!! Човека ясно е казал
След като стигнах до жака на захранването включих и търсих напрежение-нямаше.
Като няма напрежение след жака, дали може да е от БИОС-а и как точно ще го префлашне, ако системата като цяло не пали? /Симптомите на прецакан БИОС  са, че поне светва и гасне/

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
701 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2018, 21:46:20
от Eltehno
9 Отговора
3558 Прегледи
Последна публикация 06 Май, 2018, 22:44:13
от vstoykov
5 Отговора
845 Прегледи
Последна публикация 01 Декември, 2018, 18:07:53
от Eltehno
16 Отговора
2455 Прегледи
Последна публикация 21 Октомври, 2022, 16:35:30
от muneson
1 Отговора
384 Прегледи
Последна публикация 12 Април, 2019, 18:25:21
от azop_v

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |