| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Плащам много ток  (Прочетена 36277 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Плащам много ток
« -: 08 Януари, 2013, 10:01:49 »
Напоследък плащам много ток и ми се струва, че не съм го изразходил. Топлим се на дърва, по цял ден ни няма вкъщи и като цяло вечер след 6-7 се прибираме. Перем през 2-3 дни, готвим често. Обикновено плащам по около 80лв, но за ноември сметката беше 127, сега дойде за декември 157. Кажете какво да правя, ако викна да ми мерят електромера как да съм сигурен, че данните ще са точни ? Възможно ли е тези новите електронни електромери да отчитат грешно ? Няма логика да се увеличи консумацията двойно, защото не се отопляваме на ток. Към Коледа монтирахме климатик, който пускам да работи в сутрешните часове от 5 до 7, та като ставаме да ни е топло, понеже камината е изгаснала през нощта. Това обаче е факт към края на месец декември и за 2 часа дневно няма как да натрупа толкова голяма сметка. В апаратамента майка ми се топли изцяло на климатика и сметката и е 50лв, но тя не готви и не пере колкото нас.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #1 -: 08 Януари, 2013, 10:34:33 »
Не си само ти.Тези новите ,цифрови електромери подлежат на манипулация.От електроразпределителното дружество го правят периодично.
На вилата след електронниния електромер имам вързан от старите-за октомври разликата беше почти 15 кв-ата- 40 % от консумацията.Монополисти!В нито една друга държава това го няма-контрола на уредите да се извършва от субект по сделката.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #2 -: 08 Януари, 2013, 10:47:07 »
Да, разпитах и се оказа, че трябва да платя 15лв за да ми го премерят дали мери правилно, но не го мери независима фирма а тяхната лаборатория. Това е все едно да питаш лъжеца дали лъже та и да му платиш, за да ти каже.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Плащам много ток
« Отговор #3 -: 08 Януари, 2013, 15:30:20 »
Новите електромери отчитат потребление дори само при мисълта за използване на електричество. :)

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #4 -: 08 Януари, 2013, 17:42:33 »
Това ,което ти казвам- плащаш 15 лв., за да ти кажа ,че не те лъжа :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #5 -: 08 Януари, 2013, 17:48:54 »
Ако си намериш, някой от техните техници а те са много подкупни и обичат чашката... Мене 2 ма ме офертираха миналата година  :D ма немах кеш тогава...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Плащам много ток
« Отговор #6 -: 08 Януари, 2013, 20:11:15 »
Отърви се от този електромер.Ако има разлика в показанията на часовника спрямо реалното време-по просто не е верен подаваш молба но титуляра на сметката до енергото и искаш да ти бъде сверен електромера.Такава услуга те не извършват и затова сменят целия електромер.Вероятността и новия да е манипулиран или повреден е нищожна.Услугата е безплатна и идват бързо.Изпитано.Не казвай,че ти се е повишил разхода нито пред енергото нито пред техника.Мълчанието е злато.Твоите претенции са за невярния часовник който всъшност определя кога да включва нощната енергия. :drinks:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3903
Re: Плащам много ток
« Отговор #7 -: 08 Януари, 2013, 20:16:51 »
Всъщност, някой може ли да каже колко струва един киловат ел. енергия? Всичко е такси по пренос, незнам си какво и т.н. така завоалирано, че цената (дневна или нощна) едва ли е ясна колко е.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Плащам много ток
« Отговор #8 -: 08 Януари, 2013, 20:29:28 »
Електромерите общо взето са точни уреди,базирани са на сдин мокроконтролер и да се манипулират изобщо не е лесно,но ако се съмняваш сложи един обикновен последователно и сравнявай.Можеш и сам да си сметнеш точността като си премериш тока и напрежението при активен товар за единица време.Цената я има във всяка фактура.
0878640251

близо до София

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: Плащам много ток
« Отговор #9 -: 08 Януари, 2013, 22:19:00 »
Мисля, че новите електромери са доста чувствителни и измерват прецизно употребената електроенергия. Само се замисли колко ел.уреда имаш включени постоянно. Не става въпрос за хладилника или фризера. Става въпрос за тези ел.уреди, на които консумацията не се хващаше от старите електромери. Това са телевизорите, електронните часовници, микровълновите печки, ДВД,та, а бе всички уреди, които са на стенбай.
Преди 4-5 години ми смениха моя електромер и показанията се увеличиха поне с 30 процента. Тъй като знаех, че това ще стане, се правех на мунчо , само и само да се отърва, но не беше  възможно. Доказаха ми че  стария не е в ред и то без да ми го минат през лаборатория. Беше му се изчанчила едната страна на оста  и то аз го видях , инатих се ама нееее.
Накрая казах, че няма да платя нищо, ха ха  ама ми казаха че е безплатна смяната  :D
Същото е и с новите водомери. Аз  не го смених, защото знам, че също са много прецизни и отчитат и капките. Просто смениха инкасаторката и новата май ме е забравила
Който може, го може.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Плащам много ток
« Отговор #10 -: 09 Януари, 2013, 04:43:32 »
Цитат
Мисля, че новите електромери са доста чувствителни и измерват прецизно употребената електроенергия. Само се замисли колко ел.уреда имаш включени постоянно. Не става въпрос за хладилника или фризера. Става въпрос за тези ел.уреди, на които консумацията не се хващаше от старите електромери. Това са телевизорите, електронните часовници, микровълновите печки, ДВД,та, а бе всички уреди, които са на стенбай.
Уредите, който работят в режим standby "стендбай", консумират около 20-30mA електроенергия, това ще рече - 2 - 3W (вата) на денонощие, не е възможно да качат сметката до такава степен
( Освен ако не са от ония едновремешните които представяше Тодор Колев  :D ).
Да съвременните уреди са точни, но за сметка на това задекранните устройства са със доста по-лъжливи показания! Факт! При условие че не съм бил в къщата ми в провинцията, получих сметка от 3 лева и стотинки някакви, при свалени лично от мен бушони!!!  След справка в любимите ни ЕВН разбра не без учудване, че имало "Такса поддържане на електромера".  Само дето не разбрах какво поддържат, кутията на не падне от стълба ли?! Според мен - крадлива история, - като всичко останало!!!   :diablo: 
    Една жалба плюс благ скандал може би временно да оправи нещата....
    За съжаление - временно .....   :nea:
Омраз!

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #11 -: 09 Януари, 2013, 08:11:46 »
Не мисля да се разправям преди да е излезнала и следващата сметка, но това с таксата за електромера мисля не е вярно. Преди година и половина купих съседен до мен двор с къща, която беше собственост на фирма. Като фирма им е била налагана такса електромер и понеже малко късно отидох да си сменя собствеността, се наложи да платя 4-5лв и ми обясниха, че тази такса я има само на фирмите и че след като мине на мое име, няма да я има. Така и стана, имота е необитаем, смениха ми електромера и от тогава никаква такса не съм плащал. Става дума вече от една година е на мое име.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Плащам много ток
« Отговор #12 -: 09 Януари, 2013, 13:36:35 »
Няма консумация която не се хваща от електромера,не се заблуждавайте,а мислете как да си сложите слънчеви панели.
0878640251

близо до София

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Плащам много ток
« Отговор #13 -: 09 Януари, 2013, 17:04:59 »
Хм! Чудя се на тя какъв ли данък ще им измислят?  :(
Омраз!

Неактивен doctorZizi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 55
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #14 -: 17 Януари, 2013, 11:57:51 »
като една от популярните личности в ЧЕЗ- пета година имам разправии с тях- мога да кажа, че след като изключих една дузина стендбай- чета, разни зарядни и други подобни глупости тока ми падна с около 20 лв. За електромерите мога да кажа, че електронните "броят" дори и зарядно за тлф, което в момента не зарежда нищо.

Електромерите общо взето са точни уреди,базирани са на сдин мокроконтролер и да се манипулират изобщо не е лесно,но ако се съмняваш сложи един обикновен последователно и сравнявай.Можеш и сам да си сметнеш точността като си премериш тока и напрежението при активен товар за единица време.Цената я има във всяка фактура.

и веднага ще разбереш колко е неверен стария електромер

Отърви се от този електромер.Ако има разлика в показанията на часовника спрямо реалното време-по просто не е верен подаваш молба но титуляра на сметката до енергото и искаш да ти бъде сверен електромера.Такава услуга те не извършват и затова сменят целия електромер.Вероятността и новия да е манипулиран или повреден е нищожна.Услугата е безплатна и идват бързо.Изпитано.Не казвай,че ти се е повишил разхода нито пред енергото нито пред техника.Мълчанието е злато.Твоите претенции са за невярния часовник който всъшност определя кога да включва нощната енергия. :drinks:

часовника се настройва от самия електромер- има си съответните бутони за корекции или поне този който е монтиран при мен/ има много модели, макар и електронни/ , а по какъв начин електромера "разбира" за лятно и зимно време не знам, но се пренастройва сам.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |