| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Selena B216 - ново попълнение  (Прочетена 15414 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен simosimosimo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: софия
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #15 -: 14 Юли, 2017, 02:50:10 »
зравеите турся захранвашт кабел за  модел В216 МОЛЯ  НА  СКАИП vedenaradio ili  . [email protected] tel 0878913790 simo

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #16 -: 14 Юли, 2017, 10:18:16 »
Може да се изпили и пригоди съвременен стандартен захранващ кабел:
https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5659/#e30%3D
Уточнявам че се пили накрайника на кабела!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #17 -: 14 Юли, 2017, 12:43:47 »
Ако буксата му е такава:
76355-0
Няма да стане със съвременен захранващ кабел. Ако е такава обаче:
76361-1
Става. Ето и оригиналната букса и един кабел от касетофон съпоставен с нея:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #18 -: 14 Юли, 2017, 14:11:20 »
Не съм виждал B216 с кръглата триизводна букса, но може и да има, в този случай наистина няма да стане. Обмислял съм за нея дали не може да се приспособи модифициран женски куплунг петица като се извади бакелитовата част... но никога не съм го пробвал или мерил дали има шанс да стане. Иначе проблема с тези кабели е голям.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #19 -: 18 Юли, 2017, 13:05:21 »
Питащият обаче замлъкна, както и други питащи!
В един виц се казваше: "Нека да пита, да се учи!" - но това е друга тема. :drinks:   

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #20 -: 18 Юли, 2017, 13:24:20 »
Последно активен: 14 Юли, 2017, 02:51:37 Питат и после забравят че са питали :)  B216 с кръглата три изводна букса има,по късно ако има интерес ще сложа снимки на моята.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #21 -: 28 Август, 2017, 23:18:45 »
Цитат: Понякога свистове и станции не на местата си съм имал и заради самовъзбуждане на УВЧ особено такова нещо ме се случи на един тунер с германиеви транзистори. Особено при откачане на антената се чуваше как се получават проблемите. Наложи се увеличаване на стойността на R3 по схемата на тази Селена. Край на цитата. Имам същия проблем с тунер на Селена В-211 Аз мисля че не е необходимо да се променя работната точка на стъпалото посредством R3 защото така се намалява коефициентът на усилване на цялото стъпало. Причината за тези явления е по скоро дефектен транзистор.Като реша проблема със смяна на транзистора и изпробване с МЧУ с керамичен филтър на 10,7Mxz. Ще пиша за резултата.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #22 -: 29 Август, 2017, 22:37:06 »
Здравейте колеги!Такива захранващи кабели (Селена B 216 ) има на Женския пазар по средата в едно малко магазинче.Има избор на кабел и букса - бял и черен.Цената е 5 лв.Продавачът твърдеше,че са оригинални и първоначално ми извади бял с бяла букса (ако не греша такъв е оригиналния),но след минута отвори една кутия,пълна с бели и черни букси и каза,че може да сложи каквато искаш букса на цвят.Питах го дали може да ми продаде само буксата (кабели с щепсел имам) и каза,че само буксата е 4 лв. :hi:

Неактивен Itso_chi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #23 -: 21 Март, 2020, 16:57:37 »
Здравейте,

Виждам, че темата е стара, но се чудя, дали някой се занимава с преправянето на такова радио? Аз не смея да пипам, защото то работи, но не хваща ФМ... Радиото ми е новичко и се притеснявам да го дам на първия сервиз.

Благодаря!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #24 -: 21 Март, 2020, 19:41:26 »
Работата по пренастройката на УКВ тунера на това радио, не е за случаен сервиз. Не, че е сложно нещо, но си иска специфична апаратура и опит които вероятно в сервизите няма. В последните 5 години пренастроих над 10 тунера на различни Селени както и донастроих и сменях керамичните кондензатори в МЧУ. Та натрупах доста опит в това, и мога да свърша тази работа по най-добрия начин. Обаче тази манипулация (ако се наложи и пипане по МЧУ и смяна на електролитни кондензатори) отнема доста време - един пълен работен ден пренастройката на тунера, и още ден и половина за радиото и завършване на ремонта. При това, ще ти кажа, че въпреки, че работата ми доставя удоволствие взимам двуцифрено число което е над 30. Помисли върху този въпрос и при желание ми пиши ЛС. Ама и карантината трябва да мине... сложна работа.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Itso_chi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: София
Re: Selena B216 - ново попълнение
« Отговор #25 -: 28 Март, 2020, 23:41:39 »
дам, ситуацията е особена.
Ок съм с надника, но нека размине малко, и да може да мърдаме. Ще пиша отново.
Много се притеснявам за радийцето, защото аз му отворих кашона.  :(

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
317 Прегледи
Последна публикация 27 Август, 2022, 08:15:33
от rolling_heads
1 Отговора
579 Прегледи
Последна публикация 15 Ноември, 2022, 10:38:15
от rolling_heads
0 Отговора
334 Прегледи
Последна публикация 05 Юли, 2023, 13:48:02
от rolling_heads
0 Отговора
361 Прегледи
Последна публикация 05 Юли, 2023, 13:57:15
от rolling_heads
0 Отговора
320 Прегледи
Последна публикация 01 Август, 2023, 16:41:26
от rolling_heads

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |