| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300  (Прочетена 3531 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chronometer

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Подариха ми този принтер - Canon PIXMA iP1300. Без контейнери за мастило и без интерфейсен кабел. Направо се чудя как са пропуснали да си приберат и захранващия кабел, та да се обесят на него.  :D Обикновено не вземам такива подаръци, дето си плачат за кофата, а пък дарителите после ме врънкат за разни услуги, ама на този път се поддадох! Има информация за него в официалния сайт на производителя. http://www.canon.co.uk/printers/inkjet/pixma/pixma_ip1300/#p-specification4
Четох, четох, ама там никъде не пише "не се занимавай с тази барака", а вътрешният ми глас подсказва, че трябваше още щом я видя да я изтреса в главата на "дарителя".
Така, сега по същество: Досега съм ползвал единствено лазерни принтери HP и нямам опит с мастиленоструйните. Разбирачите обясняват, че са големи дървета и че консумативите струват горе-долу колкото самия принтер. Затова като им свършат мастилата, повечето хора ги хвърлят и или си купуват нови от същия тип, естествено с консумативите, или, ако бюджетът им позволява, преминават към лазерни принтери. Оттогава досега обаче изтече доста вода, а пък при IT технологиите нещата се променят много бързо, включително като цени и предлагане на алтернативни материали. Та питането ми е: струва ли си да се занимавам с него и да му купувам консумативи, или да проверя с него теорията за свободното падане, като го зафуча от балкона. Тъй като няма контейнери, не мога да го изпробвам дали работи. Подадох му захранване, светят му светодиодите, но повече от това на настоящия етап не може да се разбере. Второто ми питане е този хайванин работи ли с обикновена принтерна хартия или задължително трябва да е фотохартия. Снимката, която прикачвам е примерна, но ако е необходимо, ще го снимам. Колеги, който има опит с принтер от този тип да помага.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #1 -: 08 Юни, 2015, 23:48:01 »
USB e,  та ако е на някъв извратен кабел, директно запоявай по платката

Мастилниците се пълнят така:
/>
 и ресетват така:

http://www.print-magic.eu/bg/blog/?p=178

ДА се разтърсят "дарителите" за  мастилниците и да не си правят оглушки.

че това ти е цветна мастилница:
http://www.plesio.bg/mastila-za-inkjet-c-69978377/work-mastilnitsa-savmestima-cl-41-color-p-284219.html?orderSource=1

а това черна:
http://www.print-magic.eu/bg/Canon/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%81/Fax-JX-200/canon-pg-40-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html


А рефил , тоест- мастило за цветната глава- напълване с куча марка може да правиш и по-евтино излиза доста :
това е куче рефил , ама комплект:
http://www.pro-bg.com/product/InkJet-cartriges/X05a2eten%20refil%20za%20Canon%20CL4151%203%20x%2020ml%20Clip_75922.html

Още по евтино излиза ако ползваш мастило в по големи разфасофки директно с маркучи към главите...

Имаш и Някаво ресетване на чипа май, чети нагоре... Мстилниците се мият със кислородна вод аи ли спирт, не помня, гледай видеа в тубата, по едно врем беше модерно,..


ПП: НОвите лазерни принтери Домашен клас и те ги направиха като мастилните- 200-300 листа  и касетата празна + чип да отчете, че е празна и да се скапе...


 ПП: за тестове и рефили, си приготви 2 кашона отпадъчна хартия нарязана по размер. Цветовете се смесват по- хубаво на Фотохартия, това е...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #2 -: 09 Юни, 2015, 08:15:44 »
Аз те съветвам да провериш теорията за свободното падане. Вероятността да е запушен е доста голяма и дори да му купиш мастила, няма гаранция че ще печати. Оригиналните канонски мастила са скъпи, много често по-скъпи от самият принтер като нов. Заместителите са евтини, но ако не печатиш постоянно - засъхват. Общо взето с мастилените принтери работиш или само с оригинални мастила или по-добре не си прави труда.

Пълненето на мастилниците вече е проблем защото и те имат чипове, така че и да ти ги намерят и дадат, все тая.

Неактивен chronometer

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #3 -: 09 Юни, 2015, 11:38:48 »
Колеги, благодаря ви за своевременните и изчерпателни отговори.  :drinks:

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #4 -: 09 Юни, 2015, 15:34:30 »
Аз от доста години ползувам подобен -Канон !Р 1800.
Първо за мастилата:ползувам мастило InkTec -бутилчица 100 мл.-цена 10 лв.
Разбира се черно.Цветния печат съм го изключил
Второ-за засъхването на главата.Периодично мия със спирт.Вече пет години съв със фабричната глава.
Хартията-всякаква. Основно ползувам 80 грамова от копирни машини.Никакъв проблем.Фотохартията-само за снимки.Скъпа!! :dance:Схемите ги печатам на обикновенна.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #5 -: 09 Юни, 2015, 15:40:06 »
Пропуснах:за да не засъхва главата на 4-5 дни по една страничка печат.

Неактивен chronometer

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #6 -: 09 Юни, 2015, 19:29:59 »
А откъде купуваш черното мастило и как го зареждаш в мастилницата? Със спринцовка, както е показал колегата от втория пост ли? Миеш ли преди това мастилницата със спирт и ресетваш ли принтера? Може ли да се запусне принтера само с едната мастилница, или и втората задължително трябва да я има, макар и празна? Както се видя, нищо друго от окомплектовката на този принтер няма да получа и ако го вкарвам в експлоатация, очевидно поне първия път трябва да му купя и мастилница.
Ако е само една - горе долу си струва, но ако трябва да купувам и другата масрафът става безмислено голям. И мене напълно ме устройва само черен печат. Също така - дано не е прекалено, но би ли показъл или поне описал как точно миеш печатащата глава със спирт, четка ли ползваш за целта, за да не остават власинки, или как?

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #7 -: 09 Юни, 2015, 22:39:05 »
Точното наименование на мастилото е InkTec-Canon pgi-5bkq.pg40.pg50.
Мисля че фирмата е PRO-BG.Но сега видях ,че са вдигнали нещо цената-16 лв. за 100 мл.А 100 мл.са страшно много мастило.Мастилницата събира 7 мл.и стига минимум за 150 копия.
Зарежда се със спринцовка.Под етикита на мастилницата има пъпка,където се пробива и впръскваш.Фирмите за зареждане на касети го правят по същия начин.
Мия със спирт разпръскващите дюзи с мека салфетка и веднага принтирам едно копие да излезе спирта и да се напълни с прясно мастило.
Трябва да има и цветна мастилница-мястото трябва да е пълно.Виж от фирмите за зареждане някоя негодна мастилница.
Изключването на цвета го правя веднъж след зареждане на драйвера от панела за управление изключвам цветния печат.
Между другото много прост и надежден принтер за ежедневна домашна употреба
Ще си го пуснеш и ще си доволен.Аз схемите си ги правя като "чаршафи".
Дано съм бил малко полезен.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мастиленоструен фото принтер Canon PIXMA iP1300
« Отговор #8 -: 09 Юни, 2015, 23:19:09 »
Иглите за спринцовките не са обикновенни  медицински , амиса затъпени отпред спец за пълнене.,
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
616 Прегледи
Последна публикация 27 Март, 2015, 13:53:46
от TheHungry
0 Отговора
676 Прегледи
Последна публикация 06 Октомври, 2015, 01:55:14
от TheHungry
3 Отговора
1067 Прегледи
Последна публикация 02 Декември, 2015, 07:41:43
от ftest
Canon FC-2

Започната от muneson « 1 2 » Продавам

28 Отговора
3855 Прегледи
Последна публикация 19 Май, 2023, 21:10:18
от muneson
1 Отговора
586 Прегледи
Последна публикация 26 Юни, 2018, 11:38:56
от shankomuzik

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |