| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?  (Прочетена 10601 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #45 -: 07 Ноември, 2015, 22:34:01 »
 :) Разбирам те и по принцип НЕ развалям правени неща, но:
1) Схемата е лоша по няколко прагарафа.
2) Не мога да развия желаната полезна мощност в 50 ома точно заради трафа. Като му чукна ключа и ми излиза от стабилизация газовата лампа. Иначе в дълга жица хвърля няколко вата, но с мъка.
3) Като го правих гонех вид, а не толкова функция. Нямам идея защо...  :D

Мисля да сложа малко по як траф и да направя схемата МОПА с генераторка и усилвателна. Така не само ще изглежда яко, но и всъщност ще работи. Няма да го бастисвам.
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #46 -: 07 Ноември, 2015, 23:22:07 »
Трафовете ти са почти идентични с ТВ3-9-1, както го споменаха по-нагоре. И понеже имаш и QQE03-12, може да направиш ампа и с тях. Двата тетрода в паралел, схемата която си показал в предни постове е точно с тези лампи и каскод с ECC88. Аз правих другата схема с ECC85. Ето тук е моят амп http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=5749.0
Пробвал съм ги тези трафове и с EL84,  но определено с ку-ку-то ми харесва повече как свири. А и ку-ку-то свети много по-тарикатско. :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #47 -: 08 Ноември, 2015, 09:19:28 »
2 та тетрода в паралел е може би най-не подходящия вариант. Един тетрод е по схемата на попа дето е от твоята тема не случайно... Да не говорим, че тази лампа QQE хич не и e това предназначението, а при наличието на 6п14п  тотално се обезмисля употебата и в случая.

Но  решението е на майстора, кои съкла ще избере  :D

ПП: Имам един захранващ траф свободен. Не го троши предавателя, тоя траф дето ще извадиш от там е май-малкия Акордски и не е в никакъв случай по-читав от кенотронния дето имаш. Даже предполагам, че коенотроония ще клекне по-малко от другия.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #48 -: 08 Ноември, 2015, 10:12:58 »
Разбира се , че мастера сам ще си избере какво да ползва. За ку-ку-то, не си прав, точно в паралел е схемата на Попа. Влез в неговия форум и прочети дългата тема.  ;)

DJPOPA    
 Заглавие: Re: Изпитани схеми с изх. трафове "DRAGON & PRIEST AUDIO"
МнениеПубликувано на: Пет Яну 29, 2010 6:29 pm
Offline
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:53 pm
Мнения: 2520
Местоположение: Варна    
Ето една много добра, нова схема , която слушам в момента:

Изображение

Крайната лампа е QQE03/12-евтина, намираема и , както се оказа-чудесно звучаща. Свързана е в паралел на двата си тетрода, т.е. анодите и първите решетки са свързани заедно , защото катода и втора решетка са общи за двата тетрода. Схемата може да се изпълни и с най-малките ни бюджетни трафчета, но най-добър резултат се получи с показаните на схемата от средната ни серия. Звукът е на много високо ниво-стряскащо детаилен, със звънтящи високи честоти, страхотно вокално присъствие и добър лампов бас. Тази крайна лампа може успешно да се бори с доказаната ЕЛ84 и спокойно може да я бие. Определено е "по-широка" в звука си от ЕЛ84.


Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #49 -: 08 Ноември, 2015, 11:10:20 »
Трафът в предавателя е същия! Просто съм му разпробил нитовете и махнах кенотрона, мацах го с боя и му навих нова хартия отгоре. Ще го мислим в понеделник!
 :drinks:
КуКуЕто е много силна лампа, виждал съм я в много разлчни приложения за звук, радио и други.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #50 -: 21 Февруари, 2017, 00:09:37 »
Прочетох темата но неразбрах дали сте си избрали схема за тези трафчета?
Имам 2 броя ТВ-2Ш-2 и 6п14п.
Тука си пише че в схемата могат да се ползват моите трафове на 4 ома товар.
http://www.radiolamp.ru/shem/unch/55/
73!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Какъв усилвател да направя с трансформатори ТВ-2Ш?
« Отговор #51 -: 21 Февруари, 2017, 10:50:51 »
Привет!
За съжаление не ми остана време да се заема с проекта. Известно време търсих два еднакви дросела за филтрите, после реших да пробвам варианта на Ориго с RC филтрите. Но така и не го започнах. А и до скоро реално нямах достатъчно чуствителни говорители за целта. Сега ми се намират две бройки 2ГД-8 ВЕФ от радиоприемник Янатарь. С тях ще стане, мисля да ги сложа на бафъл. Но в момента няма как да започна, най-вероятно ще е проект за лятото, ако до тогава не съм се задълбал в предавателя и/или автоматичния тунер.
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |