| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мнения за чипове менте  (Прочетена 5427 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Мнения за чипове менте
« -: 04 Януари, 2016, 16:30:29 »
Има едно китче в Елимекс и преди да им дам 30 лева искам да попитам някой дали го има и го е пробвал и какви са му впечатленията .
Ако може без коментари боклук, менте и всякакви злобееещи . Ако някой твърди че е менте нека да е оправдано .
http://elimex.bg/product/53296/kit-k086-stereo-usilvatel-2-x-120w-stk4241ii.html
« Последна редакция: 04 Януари, 2016, 21:11:05 от Gabo »
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2016, 16:44:52 »
Нямам представа дали е истинска интегралната схема но съм имал много случаи на полупроводници пълни ментета от Елимекс, следователно аз не бих купил от там полупроводникова схема. До колкото съм запознат тези хибридни интегрални схеми STK отдавна не са в производство, а на пазара се въртят доста солидно количество ментета. Може да пишеш в аудиофорума да ги попиташ по какво се различават на външен вид ментетата от истинските чипове, имаше подобна тема скоро там. Та поне да можеш като отидеш да огледаш чипа дали прилича на истински или точно обратното. Аз лично бих залегнал на НЧУ с дискретни елементи, но ако това ти се явява бързо и евтино решение - кита не изглежда толкова зле, може и да става. Все пак не съм го виждал на живо или слушал за да ти кажа по-точно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #2 -: 04 Януари, 2016, 17:34:34 »
Ако е точно това което е на снимката с три цифрения номер горе в ляво е сериозно 2Х120 ватово добиче!Аз обаче има печален опит от ТНТМ конструкторите на Елимекс.Става дума за 4 каналния им кит с TDA1554Q.Купих един едния му канал сдаде багажа,Надписа на корпуса на интегралната схема сякаш го бяха правили на пясъкоструйка.Взех втори,този имаше оригинален на Siemens и там няма проблеми.Гледай как е направен надписа ако се вижда.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #3 -: 04 Януари, 2016, 19:45:34 »
Ако съм разбрал правилно гледам буквите как са . Аз по точно оригинален чип все едно не съм виждал . Да гледам буквите горе в дясно .

Така като ги гледам сите освен svi3102 Са с еднакъв печат . Как по точно да ги разпозная?

П.С. В онзи форум не влизам писнало ми е от разбирачи аз го питам ония ми че не се правело по моя начин ама и той не знае друг :) Тука си ми е добре
Бат Сашо :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #4 -: 04 Януари, 2016, 19:55:18 »
Оригинален чип как изглежда в полския форум,отвън и отвътре.Публикация №75 на podembski2 от 23 Cze 2009 12:01.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1291640-60.html.
Производителите на ментета като правило винаги имат проблеми с корпусите и ситопечата.Качеството си личи.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #5 -: 04 Януари, 2016, 19:57:33 »
Мерси колега ще го разгледам колкото мога в магазина . Надали ще мога да го отворя :(
Бат Сашо :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #6 -: 04 Януари, 2016, 20:03:43 »
Един пример с руски и китайски ментета :D
КП707 качествен оригинал на военпрома.
42017-0
Нискокачественно менте руско производство,или белоруско.....не знам
42019-1
Китайско менте.
42021-2
Прави впечатление че дрейновата подложка е сечена на една и съща щанца :)
Явно някой прави подложката с кристала в големи количества и ги продава на местни умелци без корпуса :)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #7 -: 04 Януари, 2016, 20:14:24 »
Лично мнение, от ЕЛИМЕКС не бих купил нищо от силиций. Толкова ментета на едно място у нас няма другаде. Освен това самия чип би трябвало да идва някъде кум 50-60 лева, ако е оригинален, не се произвежда отдавна. Това за 30 лева цялото ми се вижда много малко. А ако е менте хибрида ще си хвърлиш парите на вятъра. Но пък какво толкова, ако имаш парите пробвай. Почти 100% съм сигурен, че е модерна поръчка към китайците модула, но пък понякога правят и читави копия.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #8 -: 04 Януари, 2016, 20:20:06 »
Трябва да притежаваш известна ловкост когато купуваш нещо съмнително.Китайците купуват бракувани пластини от известни производители :) От друга страна в Елимекс това е под 30 лева цялото.STK4241 като елемент би трябвало да струва повече.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #9 -: 04 Януари, 2016, 20:23:10 »
Все пак са 30 лева не са много :) Дет се вика за 1 ден се изкарват ако има работа Тъй че ще го закупя . Пък квото такова . Да свири тука ще направя защитите и дет се вика квото и лайно да е все 50 вата ще има . Да вдига джангър  :D :D :master2:
Бат Сашо :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #10 -: 04 Януари, 2016, 20:31:37 »
Искам да ти добавя нещо интересно конкретно за серията КП707.това е много добър транзистор.Когато е оригинален :)
До края на 90-те руснаците са го правили само в този корпус.После явно са решили че е не технологичен.Това не са знаели фалшификаторите или не са искали да знаят.Оригинала  най горе е от 2012 г.Новия корпус.

42025-0
42026-1

Темата обаче ми хареса и е много подходяща.Хубаво е да имаме някаква тема да споделяме кой какъв боклук е купил вместо менте.Ще бъде полезно за всички.
Ако автора на темата няма нищо против разбира се

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #11 -: 04 Януари, 2016, 20:37:57 »
Нека и се смени и заглавието . Полезно ще е аз ако знаех нямаше да ги хвърлям . То с тоя занаят през три дни хода като луд по магазините из София за нещо .  :crazy: :crazy: :crazy:

Също няма да е лошо всички младоци в това число и аз до 25 години да се напишем в една тема та да се знае на нас да се обяснява като на идиоти
Бат Сашо :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Мнения за чип STK4241
« Отговор #12 -: 04 Януари, 2016, 20:42:33 »
Ще помоля Глобалния Модератор или някой от админите!
Моята епархия е продавалника :drinks:
Вероятно във форума няма човек да не се сблъсквал с менте.
Поздрави и Успех :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #13 -: 05 Януари, 2016, 03:16:18 »
Кита с STK-то от Елимекс му се облизвам от доста време заради ниската цена и аз.

100% е ментак. Като го видя тоя хубав надпис с бяла боя е  "кристално ясно"/ "искрено и лично".

Елимекс са пословични с продажбата си на евтини силициеви елементи с не доказан даже и не заявен произход, те за това са и безумно евтини де. Ако търсиш евтиното е сигурно, че няма да е качествено. То и доста от скъпите вече не са качествени та е въпрос на лична преценка кое да се купи.

По отношение употребата на горния кит, ако ти се хвърлят 30 лъва в неизвестна посока, ще е интересно забавление.

На 1-во място на такъв чип, не бих му подавал захранващо напрежение над 1/2 от дадено по каталог.  Тоест, мисля че това чудо ще е безопасно да работи на 25в двуполярно захранващо.
И след като това условие го изпълниш, ако свирне качествено, би ми било интересно да го отвориш и да покажеш какво има вътре- пластмасовия капак се реже отпред - много внимателно със скалпел- без да се позволява на острието да влиза по дълбоко то дебелината на пластмасовата стена, която е към 1мм макс, за да не се наранят голите елементи вътре.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Мнения за чипове менте
« Отговор #14 -: 05 Януари, 2016, 09:10:38 »
А пък ти аз такъв усилвател нямам с толкова ниско напрежение . Аз едвам покривам максималното  :rofl: :lol: Ще го купя па да видим ще има ли бум или не  :crazy:
Бат Сашо :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |