| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За тези на които RAM-а все не стига ;)  (Прочетена 4060 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Отдвна не съм пускал нищо ново тук , та ето малко нови платчици за разнообразие .


Това е RamWorks III функционално съвместима РАМ карта с 8МB RАМ  за Правец 8А .

"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #1 -: 08 Юни, 2016, 22:29:38 »
Това е RamFactor съвместима карта с 8МB РАМ . Предимството е че има батерийно захранване и може да емулира няколко физически дискови устройства и дори да изключите захранването информацията се поддържа от вградената батерия .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #2 -: 09 Юни, 2016, 16:48:00 »
TheHungry,аз не разбирам много от тия неща.Преди време някъде четох някаква статия за контролер с USB конектор които се слага на слот на 8 битов компютър.На него има записан DOS и програми.Срещали ли сте нещо такова или аз нещо греша.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #3 -: 09 Юни, 2016, 21:59:05 »
Преди време някъде четох някаква статия за контролер с USB конектор които се слага на слот на 8 битов компютър.На него има записан DOS и програми.Срещали ли сте нещо такова или аз нещо греша.

Ако става дума за Apple II и съответните клонинги, включително Правец, CFFA3000 може да използва и USB флашки.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #4 -: 10 Юни, 2016, 11:00:13 »
Поредното красиво и профи изделие. По мое скромно мнение по света и у нас не съществува по-добър производител на съвременна ретро периферия за Епъл 2. Хънгри е най-добрия.  :master2:

Асене, сигурно говориш за емулатор на флопи - записани на съвременна SD карта (то е почти същото като USB флашка) DOS и програми, Хънгри ги прави, там в темата му някъде:

http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=761.msg4867#msg4867
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #5 -: 10 Юни, 2016, 11:51:27 »
Без съмнение прекрасни разработки, само аз лично не мога да преглътна желанието му да се открояват неговите платки от автентичния вид на компютъра, ама всеки си има собствено виждане по въпроса, дизайна е от второстепенно значение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #6 -: 10 Юни, 2016, 12:39:59 »
Асене, сигурно говориш за емулатор на флопи - записани на съвременна SD карта (то е почти същото като USB флашка) DOS и програми, Хънгри ги прави, там в темата му някъде:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=761.msg4867#msg4867

Точно за това става дума.Автентичен е хубава дума,но като се знае пословичната склонност на флопитата от преди 30 години всяко да си върви с дискетите защото често не чете чужди такъв резервен вариант никога няма да навреди.

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #7 -: 11 Юни, 2016, 00:48:54 »
Без съмнение прекрасни разработки, само аз лично не мога да преглътна желанието му да се открояват неговите платки от автентичния вид на компютъра, ама всеки си има собствено виждане по въпроса, дизайна е от второстепенно значение.

Тези двете платки свързани заедно правят половин от моята  като възможности ;) . Ако намериш в момента на достъпна цена и в DIP корпус CPLD и статична памет 8МБ ще го направя да изглежда ретро :) . А и консумацията и греенето също са от значение . Производителя на тези платки през 80-те не напразно е предлагал и ъпгрейт на захранването :) . А дизайна определено е от голямо значение както показва практиката ;) .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #8 -: 11 Юни, 2016, 00:51:04 »
По мое скромно мнение по света и у нас не съществува по-добър производител на съвременна ретро периферия за Епъл 2. Хънгри е най-добрия.  :master2:

Благодаря . но има и още няколко души ( поне които аз знам ) с доста красиви и интересни неща също .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #9 -: 11 Юни, 2016, 10:22:48 »
:) аа не аз нямах предвид чиповете, там е трудно и както сам каза консумацията се вдига, имах предвид че поръчваш платките с бяла а не със зелена солдер маска, само това ми е забележката нямам друга :) но на теб така ти харесват, това е най-важното!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Boian Mitov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Moorpark
    • Mitov Software
Re: За тези на които RAM-а все не стига ;)
« Отговор #10 -: 11 Юни, 2016, 21:34:03 »
И не само на него му харесват  ;) Платките му са произведение на изкуството, и чесно казано се вписват перфектно в Apple културата от времето на Steve Jobs. Тои беше обсебен от идеяата за красив дизаин!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |