| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сигналотърсач  (Прочетена 2281 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Сигналотърсач
« -: 21 Декември, 2016, 15:44:40 »
Направил съм два броя такива сигналотърсачи преди доста години. И двата са се представили добре в практиката.
За НЧУ съм ползувал такива, каквито съм имал тогава под ръка (по спомен от стари касетофони). Предусилвателчето съм оформил като отделен модул, вграден в тяло от маркер. Връзката му с НЧУ е по трипроводен кабел ( две жила + ширмовка).

Резистор R1 се подбира, така че при крайно намален звук все пак да се чува нещо. Може и без него.

Този уред съм изпробвал за няколко секунди в контакта.

Входното съпротивление е високо и не влияе на проверяваното устройство.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Сигналотърсач
« Отговор #1 -: 21 Декември, 2016, 17:07:48 »
Направил съм два броя такива сигналотърсачи преди доста години. И двата са се представили добре в практиката.
За НЧУ съм ползувал такива, каквито съм имал тогава под ръка (по спомен от стари касетофони). Предусилвателчето съм оформил като отделен модул, вграден в тяло от маркер. Връзката му с НЧУ е по трипроводен кабел ( две жила + ширмовка).

Резистор R1 се подбира, така че при крайно намален звук все пак да се чува нещо. Може и без него.

Този уред съм изпробвал за няколко секунди в контакта.

Много ми харесва . Красив е  , не си жалил труда си .  Аз съм със сонда , и директно към входа на НЧУ
дето си свиря в ателието.     :rofl:             Голяма работа върши , и лесно локализира проблем .
« Последна редакция: 21 Декември, 2016, 18:35:27 от Gabo »

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Сигналотърсач
« Отговор #2 -: 21 Декември, 2016, 18:04:41 »
В този уред на снимката освен описаният сигналотърсач има и някои други неща. Вътре не съм го снимал, че всичко е на обемен монтаж, но като не прави проблеми не го пипам. Иначе ако сега го правя ще е на платка със СМД елементи и други подобни глезотии, но пак ще върши същата работа.     

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |