| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Преработка на Nexus7  (Прочетена 1561 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Преработка на Nexus7
« -: 21 Февруари, 2017, 23:23:57 »
Имах си едно мониторче за видеонаблюдение и то изгоря от към видеовход при една гръмотевица....мир на праха му.
Реших да ползвам таблет закачен през wi-fi в локална мрежа към DVR.Хубава и евтина идея да се ползва стар таблет.
Обаче се оказа че Нексуса работи само от батерия,по точно или зарежда батерия или я ползва.Гадна работа,нестава за постоянно ползване, но не е познал.
Първо изкарах жици от към трита копчета навън,после одрязах батерията и изкарах само + - от таблета.
Избрах си несложна схема за преобразуване 12/3,7v  2,5 A на основата MC34063(един от мойте любими и почти неубиваеми ИС).Интересното е че схемата използва МОСФЕТ с Р канал вместо PNP транзистор.Чипа и диода в схемата са свалени от един 15 годишен дефектирал суич.
Автора на схемата пише че е ползвал 4-7 Микрохенри дросел от компютърно захранване,установих след проба на 10 разни по големина и качество ферита, че най добре при тази честота работи най големия филтрираш ферит след импулсния траф(жълто колело).Намотах 6 навивки с проводник 0,8mm и получих 4 микрохенри.В статията ползват малък дросел но установих че при мойте параметри грее като печка.
Монтирах и по-голям радиатор на мосфета.
Какво се получи се вижда на снимките.Таблета пали и работи нормално, обаче батерията я определя на 0 процента,нищо че работи :)
Следващия подводен камък се оказа функцията на заспиване която неможе да се изключи софтуерно.Решен е като дадох накъсо бутона за намаляне на звука.Освен това се оказа и че софтуера за преглед на видеокамерите частично блокира този режим.
Настроих заспиване след 15 сек но заради доработките вече час таблета работи без да се гаси.
Вече си имам пълноценен монитор от стар таблет показваш всичко което искам.
Платката е в архива,леко съм си я доработил.Ползвам 12в 1,5а захранване.

http://kazus.ru/shemes/showpage/0/1350/1.html



« Последна редакция: 21 Февруари, 2017, 23:32:19 от lz1tka »
73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Преработка на Nexus7
« Отговор #1 -: 22 Февруари, 2017, 01:54:06 »
Това с батерията е интересно, да не си орязал някой датчик или мери някакво съпротивление/ капацитет, може да го излъжеш ?

За останалите проблеми, таймери за изключване и тн, си имат лек и е Софтуерен...

Избери си Ром по изискванията, които имаш  за функциите, флашни го  и си пусни на зарядно, Интересното тука ми се вижда тоя проблем със зареждането, С какъв чип е изпълнена схемата на зареждане на платката на таблета ? Може да има и редакция за  директна употреба... мисля, че там ако задълбаеш, ще се намери решение да си кара на нормално зарядно. Щото схемката така или иначе ги изработва тия 3.7в, ама коя е? Тоест схемата като и се каже -ключ изработвай 3.7в, ги изработва, докато мери батерията, И като стигне до ниво, ключа казва, спри да зареждаш. В случая тр да се види, как да го заключиш да зарежда постоянно, тоест чипа да не зависи от управлението си или да го лъжеш че има постоянно ниско ниво на батерията за да стои в заряден режим и да си изработва тия 3.7в , които може да се наложи да ги прехвърлиш от едно място на друго и с това да се приключи.  Тука зареждането е на 3.7 нонстоп- без регулация, та си мисля ключа му да е прост- отворено затворено, няма нужда даже да е цифров, предполагам накрая ще се стигне до 1-2 мостчета  и си в джаза.

Понеже реално с тази външна схема дублираш вече реализираната вътре ...

Кажи модела на чипчето и нещата ще станат много-по ясни.

Функцията заспиване я има на контрол при повечето свободни ром-ове

https://forum.xda-developers.com/nexus-7

« Последна редакция: 22 Февруари, 2017, 02:22:28 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Преработка на Nexus7
« Отговор #2 -: 22 Февруари, 2017, 11:31:44 »
Прав си,но гоних малко по-различни задачи.Затова не съм се задълбочил в проблема.
Първо е заради Р канала,имам десетки неща с N канал но запърви път ползвам другия тип.
Трябваше ми 12в до таблета заради захранване на видеокамера,така или иначе трябваше да се направи някакво захранване.
Злобата е най движещия фактор,тая гад ползвах за джи пи ес и точно тя ме изостави на 1500 км от тука като едва непредизвиках катастрофа,
докато се мъчех да го подкарам минах на червен сфетофар пред камера(късмет,нямаше акт).Не ми се задълбочава в нещо което вече отписах.

73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |