| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим  (Прочетена 2412 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Прикачена е и схема за усилвателя /pdf файла над снимката/
Здравейте. От няколко дни се опитвам да подкарам този усилвател, но не успявам. Проблемът е, че не мога да го изкарам от стенд бай режима. Лед лампичката, свети постоянно и усилвателя не се задейства.

И двата трансформатора са изрядни. Няма повредени транзистори или диоди, няма и видими следи от нещо изгоряло. Всичко е припоено, ако е имало нужда.

При искани 12.3 волта, аз имам 11.54 волта (измерени спрямо корпус) и точно 12 волта директно след греца /D919-D922 + D924/D925 са здрави/. 5.6 волта ги имам налични.
Всички маси са коректни, B3 (5.6V) ги имам, B4 (4.9V) ги имам също.
На пин reset от процесора имам 4.6в, пин Poff имам 5V
На диод D706, който е до захранването на процесора имам 5.6 волта, обаче след диода получавам 4.66 волта, които и отиват в VCC/AVCC (а трябва да имам +5 волта). На 14-ти крак ''KEY'' имам 1.66волта. На Power 39 пин нямам нищо /0V/. Релетата са наред.

« Последна редакция: 23 Февруари, 2017, 18:37:22 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен chavdar68

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 16
  • Населено място: В.Търново
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #1 -: 23 Февруари, 2017, 18:41:54 »
На 14-ти крак ''KEY'' имам 1.66волта.
Някоя "пуканка" ти е ликажирала, според мен при ненатиснат бутон, трябва да имаш почти 5 волта ....

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #2 -: 23 Февруари, 2017, 20:46:46 »
Здрасти, на power 39 pin, спрямо кое измерваш?
« Последна редакция: 23 Февруари, 2017, 20:56:32 от didov »

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #3 -: 23 Февруари, 2017, 22:37:00 »
Здрасти, на power 39 pin, спрямо кое измерваш?
Здравей. Спрямо корпус меря.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #4 -: 24 Февруари, 2017, 18:16:44 »
Ако измеря пин 39 (power) от процесора спрямо B+ имам 5.6 волта.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #5 -: 24 Февруари, 2017, 21:44:09 »
За да се включи усилвателя, релето RL-901 трябва да се задейства. На 39 pin трябва да имаш високо ниво - над 3V измерено спрямо маса, за да може да се отпуши транзистора Q-604. Това напрежение от 4.9V  отбелязано с червено, получава ли се?
Минус волта измервай директно от pin 10,11,19. Да не е от корпуса на усилвателя.
« Последна редакция: 24 Февруари, 2017, 22:13:25 от didov »

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #6 -: 25 Февруари, 2017, 14:32:14 »
На 39-ти пин получавам 0 волта измерени спрямо 10-ти/11-ти пинове на процесора, а също и спрямо корпус, отново са точно 0 волта. На 4.9 волта, получавам 5.01 волта (мисля са коректни).
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #7 -: 25 Февруари, 2017, 18:30:53 »
Добре е щом има 5V. Като натиснеш бутончето power, на 14 pin трябва да имаш 0V. То е първо от групата на бутоните. Правиш следната процедура, разпояваш 20 и 21 pin. Процесора е в голям корпус, вземаш медна ширмовка и махаш калая на тези изводи. Трябва да са свободни от платката. Свързваш мултицета на милиампери и единия край на сондата на платката точно където се захранват 20 и 21 pin. Другия край на сондата, директно на тези изводи 20 и 21. Целта е да се разбере колко милиампера консумира процесора в стенбай режим. От даташиита на процесора, е дадено точно колко милиампера и другата консумация на процесора. Гледах го даташийта, и ако консумира повече, процесора го смятай за в кофата. Понеже пишеш ,че на захранването на процесора на тези пинова пада на 4.66V значи има консумация. Измери колко му е консумацията на процесора?

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #8 -: 25 Февруари, 2017, 18:56:55 »
Направих всичко, както си ми описал и крайният резултат е 144.6ма.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #9 -: 25 Февруари, 2017, 21:28:49 »
Сега както са разпоени захранващите изводи на процесора, напрежението на диода D706 трябва да е 5.4-5.5V. Като натиснеш бутончето power на 14 pin колко волта измери? Написвам ти по даташийта колко консумира процесора
1. С всички изходни допустими токове /задействани изходите на процесора/ - 150ma
2.С всички входни токове /задействани входовете на процесора/ - 70ma
3. Максимален входен ток - 20ma
4. Максимален изходен ток - 30ma
5. Консумиран ток в стенбай режим - 2ma
Анализ - при стенбай режим трябва да имаш консумация 2ma, при натиснат бутон независимо по вход 1ma. В момента нямаш задействан изход. Собствена консумация на процесора max - 10ma. С две думи, процесора ти консумира много, който е извън параметрите на производителя. Ето и даташийта.
http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/HitachiSemiconductor/mXwsuvq.pdf
Разликата от HD404318 и твоя HD404314 е ,че твоя е с 4К ROM а HD404318 e с 8К ROM. Но е един и същ процесор.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #10 -: 25 Февруари, 2017, 23:02:02 »
Ако тръгнеш да сменяш процесора, внимавай какво купуваш. Трябва да е за абсолютно същия модел усилвател. Ако купуваш нов, интересувай се дали е "напълнен" със софтуера. Щото се продават и празни процесори.
Ако питаш мен, не се занимавай. Ползвай го за части.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #11 -: 26 Февруари, 2017, 11:39:29 »
На D706 имам 5.66 волта.
На 14-ти пин /key/ имам 0.92 волта, като натисна бутончето /power/ стават 0 волта.

Друго, което ми направи днес впечатление;

На пин VCC на процесора сега като меря имам точно 100ма, а на пин AVCC имам 23ма...
Не трябва ли да имам еднаква консумация  и на vcc и на avcc?

Друго, което ме интересува е, защо на 39 пин спрямо маса трябва да имам 3 волта? Тези 3 волта от къде идват, процесорът ли ги изработва?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #12 -: 26 Февруари, 2017, 13:38:07 »
Така трябва да бъде за 5.6V, това напрежение се срива на 4.6V защото процесора ти консумира пределно много. Това е добре, щом натиснеш бутончето power и се получават 0V. За VCC и AVCC не трябва да има еднаква консумация. Вътрешната структура на процесора е устроен на две захранвания. VCC се подава на системния контрол, който е свързан с RAM, а RAM комуникира с дата шините. AVCC се подава на /Power supply for the A/D converter/
На 39 pin се изработва високо ниво, когато вътрешните функции на процесора работят, но се получава 0V защото тези функции не работят. С две думи, процесора изработва това високо напрежение за включване на релето RL-901.
Запои pin 20 и 21, измери на 7 pin колко му е напрежението - reset.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #13 -: 26 Февруари, 2017, 13:52:49 »
На пин 7 /reset/ имам 4.55 волта.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател онкио не излиза от стенд бай режим
« Отговор #14 -: 26 Февруари, 2017, 17:41:34 »
Дават го reset да бъде високо ниво, в случая 4.5V е добре. Направи един опит, от 10-11 pin поставяш мост към 7 pin. Задържаш моста за около 2-3 секунди. След това натискаш бутончето power. От даташиита на процесора, тази процедура се прави да се нулира операционния цикъл, осцилациите също се нулират. В случая ще падне още малко напрежението от 4.6V.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |