| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сони тринитрон - въпрос за ТХО  (Прочетена 1777 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« -: 20 Март, 2017, 19:36:09 »
Здравейте колеги.
Един приятел има сони тринитрон които не работи, техника на които го е занесъл му казъл че проблема е в изгоряло ТХО. Техника сложил три различни ТХО-та и всичките изгърмяли при включване, при което му казал че трябва да се намери оригинално или няма да стане, но на мен ми се струва станно и трите да изгорят според мен има късо някаде другаде, затова искам да питам за вашето мнение как трябва да се постъпи в този случеи.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #1 -: 20 Март, 2017, 19:54:40 »
Тринитроните си искат тяхното ТХО.Там нещата имат някой особености особено в първите модели.Козата си иска пърч........както бях писам другаде.Шегичка :drinks: Принципно да се намери ТХО за разпространена марка телевизор не е проблем.Друг въпрос струва ли си.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #2 -: 20 Март, 2017, 19:57:38 »
Не само в тоя, а във всички случай, се препоръчва, когато се задава въпрос, да се упомене марка, модел, снимки (по възможност), описание на проблема (не работи - казвали са ми така за компютър, който пали, зарежда, ама не можели да влязат във Фейсбук)
Благодаря за темата, това ми напомня, да попроменя малко Правилата на форума  :drinks:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #3 -: 20 Март, 2017, 20:17:43 »
monti когато се търси някакъв специфичен детайл като ТХО е задължително да се напише модела на телевизора.Пише го отзад на кутията.Примерно model KV-M2100K.Ако напишеш Sony Trinitron 21" това не означава нищо.По модела може да се намери шасито на телевизора и съответно какво FBT е сложено там.Има японски има испански има и китайски ТХО,въобще братята китайци правят всичко щом могат да го продадат :) Не го приемай за укор,тази грешка я правят много хора тук.Ако това което си писал че техника пробвал различни ТХО ама не става ли :) ще те посъветвам да смениш техника.Читав техник който си вади хляба с тоя занаят знае от къде да намери оригинално без да прави експерименти.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #4 -: 20 Март, 2017, 23:32:40 »
Извинявам се за нарушението но не съм писъл модел на телевизора защото той не е при мен и нямам повече информация от това което ми каза моя познат по телефона като се обади, просто ме интересуваше дали това което е казал техника които се занимава с телевизора е вярно, дали е възможно така да гърмят новите части.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #5 -: 21 Март, 2017, 11:29:42 »
За "SONI" Замяната на "ТХО" с неоригинално може и да не стане но за другите марки tv става ако не може да се намери оригинално ТХО.Напрежението към видеопроцесора трябва да е във фаза. Ако не е във фаза ще трябва да се обърне.Схема общ емитер дефанзира сигнала на 180 градуса.Случвало ми се е да го обръщам само с един транзистор.Освен това размаха на амплитудата към видеопроцесора има значение.Това е необходимо за правилната работа на декодера за цветност.Навремето като купувахме декодери за цветност в книжките си пишеше как се обръща полярността от "ТХО" и се даваше размаха на амплитудата към декодера.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #6 -: 21 Март, 2017, 14:30:08 »
Забравих да пиша че за да изгорят и трите ТХО значи най вероятно горят защото влизат в неподходящ резонанс!По добре да види схемата на новото ТХО кондензаторите които участват в този трептящ кръг и да ги съпостави с другата схема.Предай на този колега да включва ТХО през лампа (лампата се включва в студената част на трептящия кръг от към захранването) Така ще свети по силно лампата няма да горят трансформатори и транзистори.Предполагам че е изключил захранването на допълнителните схеми от ТХО като вертикална и др. Като ги захранва от друг източник.Един колега си беше направил цял стенд за да симулира всички вторични напрежения от "ТХО".Може да се окаже че и те трябва да се напасват към този телевизор.И накрая консумацията на празен ход на ТХО е около 100милиампера.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Re: Сони тринитрон - въпрос за ТХО
« Отговор #7 -: 21 Март, 2017, 15:57:44 »
Много благодаря на колегата GRIDLIC за изчерпателната информация. Ще я предам на колегата които се занимава.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |