| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Грундиг  (Прочетена 1406 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DaqnYordanov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Bulgaria
Грундиг
« -: 04 Април, 2017, 12:53:47 »
Здравейте, нов съм в форума и ми е приятно да разбера за съществуването му. Наскоро се сдобих с нещо което ми изглежда старичко, но не успях да намеря нужната ми информация в интернет пространството. Та имам въпроси и се надявам по-компетентни хора да ми отговорят на тях:
1. Какво точно представлява това "нещо"
2. Коя година е производството му
3. Има ли някаква стойност
4. И всякаква информация, която можете да ми дадете ще ми бъде доста полезна
Прикачвам снимки, благодаря предварително :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Грундиг
« Отговор #1 -: 04 Април, 2017, 13:32:49 »
Конзола Грундиг с радио, грамофон и магнетофон. За година не мога да кажа така, ако снимаш някъде написан модела му (евентуално на заден капак) предполагам все пак производство между 60-та и 70-та година. Цената му реално аз бих казал в това състояние е около 250 лв. Но нали знаеш че винаги търсенето определя цената - не е сигурно че и за 250 лв ще се намери купувач. Размерите му и затруднения транспорт още повече ограничават кръга на потенциалните купувачи. Във всеки случай това нещо представлява колекционерски интерес и в никакъв случай не трябва да отива за подпалки и старо желязо. Но може да се наложи да си го къдкаш до гроб, или да го подариш на някого (то в някои случаи и за подарък не се намират мераклии). Пробвай ако искаш да го продаваш с една обява в OLX.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Грундиг
« Отговор #2 -: 04 Април, 2017, 13:33:01 »
Добре дошъл/прописал във форума.
Ако това нещо има заден капак, добре е да го покажеш и него - там обикновенно са написани марка и модел. Модел/тип на всеки от компонентите /тук са три/, го пише на шасито му.

А на въпроса "Какво представлява това нещо?" - отговора е ясен: Музикален шкаф - Радио+Грамофон+Магнетофон, абе направо си е "радиогардероб".

Дали има някаква стойност? - трябва първо да си отговориш на въпроса: "Има ли тази вещ стойност за самия теб?".   Ако отговора е "Да" - тя е безценна, ако отговора е "Не" - тази вещ струва ТОЧНО толкова, колкото някой е готов да плати за нея, а това ще разбереш когато я пуснеш на търг в съответния сайт.


Опс, вече имаш отговор ...
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |