| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.  (Прочетена 4460 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #15 -: 12 Април, 2017, 22:37:39 »
Както се вижда разстоянията на УКВ не са никак големи. Чудя се на един късовълнов диапазон какви разстояния биха се покрили. И въобще разрешени ли са радиолюбителските "передачи" на къси вълни?

Че как да не са разрешени на КВ то това е истинското радиолюителство ! А не на укв да си говорим през 3 двора как се садят домати и кой си е пил хапчетата ...  :rofl: Аз на УКВ-то му се нарадвах много бързо и минах на 1ви клас . А за разстоянието кеф ти Руснаци , кеф ти американци , европейци , австралия , целия свят се прави на КВ . Аз съм правил връзки и с киловати и с миливати . Всеки си го влече един QRP друг QRO . Аз съм по-скоро на принципа "Живота е прекалено кратък за да се занимавам с малки мощности "

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #16 -: 12 Април, 2017, 22:53:40 »
Ами кажете някои и други КВ честоти, които използвате и с какви мощности са макс разрешените, че да помислим за едно лампово усилвателче.

:master2:
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #17 -: 12 Април, 2017, 23:04:20 »
 :master2:  Да се похваля!  Реших да направя теста за 2 ри клас  и ко се случи...  скинаха ме  8)

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #18 -: 12 Април, 2017, 23:15:15 »
Ами кажете някои и други КВ честоти, които използвате и с какви мощности са макс разрешените, че да помислим за едно лампово усилвателче.

:master2:
Това черно на бяло се пише в листовките за 1 и 2 класс.Линковете съм дал.Ако ти е толкова кеф купи си обикновенна СБ станция на 4 вата и по-нормална антена.Пълно е с англичани,италиянци, немци.Нямаш нужда от лицензия да си бърборкаш там.За всичко останало се иска  лицензия.
КВ си е КВ но за начало пробвай на СВ при прохождение също е интересно.Има радиолюбители които само на СВ си правят връзки...АЗ така един ден на 35 вата си бъбрих с Уругвай.Но най любопитното бе че говорих и  със Сърби на 27.Който е радиолюбител ще ме разбере.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #19 -: 12 Април, 2017, 23:17:20 »
:master2:  Да се похваля!  Реших да направя теста за 2 ри клас  и ко се случи...  скинаха ме  8)
Дай шанс на теста,поне веднъж прочети листовките. :bravo:  8)
73!

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #20 -: 12 Април, 2017, 23:31:33 »
 :(  ми четох го още  през 1976г ама тогава бях по млад  по красиФ и по умен :-X

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Кой иска да стане РАДИОЛЮБИТЕЛ.
« Отговор #21 -: 12 Април, 2017, 23:43:32 »
Прегледах ги преди време когато на изложението в Казанлък провеждаха изпити.Тия листовки спрямо конспекта за клас C от време оно изглеждат някак си несериозно :) Клас C  беше най ниския тогава,изискванията бяха излишно завишени.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |