| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Относно дистанционно за магнетофон  (Прочетена 2524 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ventsiguy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: гр.София;ж.к."Западен парк"
Здравейте! Притежавам магнетофон,който има вход за дистанционно кабелно управление,което аз не притежавам.В тази връзка имам въпрос-дали е възможно да се направи безжично дистанционно управление за този магнетофон, като се използва предвидената възможност за кабелно дистанционно управление в магнетофона? В случай,че някой се е занимавал или е правил такова устройство,бих го помолил да сподели опита си. :help:

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #1 -: 07 Май, 2017, 18:07:43 »
Здравейте! Притежавам магнетофон,който има вход за дистанционно кабелно управление,което аз не притежавам.В тази връзка имам въпрос-дали е възможно да се направи безжично дистанционно управление за този магнетофон, като се използва предвидената възможност за кабелно дистанционно управление в магнетофона? В случай,че някой се е занимавал или е правил такова устройство,бих го помолил да сподели опита си. :help:
Може но трябва да се разгледа схемата на магнетофона.Надали е с цифрово декодиране на сигналите.
73!

Неактивен ventsiguy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: гр.София;ж.к."Западен парк"
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #2 -: 08 Май, 2017, 12:39:08 »
Здравейте!
Магнетофона е модел мисля от 70-те години - PHILIPS 4450.Имам цялото му сервизно описание,така че мога да Ви предоставя необходимата схема,за да се произнесете,защото аз нямам необходимите познания в тази област.
Благодаря за отзивчивостта!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #3 -: 11 Май, 2017, 12:40:19 »
Здравейте!
Магнетофона е модел мисля от 70-те години - PHILIPS 4450.Имам цялото му сервизно описание,така че мога да Ви предоставя необходимата схема,за да се произнесете,защото аз нямам необходимите познания в тази област.
Благодаря за отзивчивостта!
Ще стане за доработка.
73!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #4 -: 11 Май, 2017, 20:50:36 »
Ето го - някой да дръпне схемата и ще се мисли - http://www.radiomuseum.org/r/philips_fernbedienung_fuer_tonba.html
Ето сервизното за магнетофона - * philips-n4450.pdf (6652.29 kB - свалено 494 пъти.)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #5 -: 11 Май, 2017, 21:31:57 »
Извинявам се за неточния отговор, но като видях снимката на дистанционното, та се сетих, че преди години, добър познат, колекционер, ми е показвал подобна снимка, с идеята дали може да си го направи сам и май му имаше схемата? Но нещо му загубих координатите, та ако представлява интерес, да го издиря ли? Ако съм запомнил правилно,че става въпрос за едно и също нещо, няма да откаже да даде схемата на самото дистанционно. Мисля, че това ще помогне много за идеята?
0888981645, 072365106

Неактивен ventsiguy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: гр.София;ж.к."Западен парк"
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #6 -: 12 Май, 2017, 22:56:22 »
Здравейте колеги! Това е линк за схемата на кабелното дистанционно за магнетофона:http://makarateyp.magnetofon.de/Rep/IRFB/n6719.htm. Дано да е от полза за по нататъшна работа по идеята.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #7 -: 13 Май, 2017, 16:46:12 »
Налепете този вариант - http://makarateyp.magnetofon.de/Rep/IRFB/n6719EASY.png
Ще е много лесно и ще стане бърза проба дали е коректна схемата. По-натам - може да я надградите до пълния вариант.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #8 -: 15 Май, 2017, 13:06:44 »
За безжично дистанционно може да ползвате дистанционното за вграждане в София-81 пройзводство на Ворошилов с отделен дисплей.На трите банда за управление на тунера се поставя по един драйверен транзистор, краен транзистор за управление на релето, и реле.Като преди това се намалява напрежението на бандовете посредством делители за отпушване на транзисторите.На първа позиция на дистанционното запаметявате първи банд (управление реле "PLEY").На втора позиция запаметявате втори банд (управление реле "REW") На трета позиция запаметявате трети банд (управление реле "FF").Има още ключови изходи които може да използвате например за "пауза" Релетата се свързват паралелно на бутоните на кабелното дитанционно.В случая по схемата на кабелното дистанционно свързвате изходите на релетата.Може да се използват и ключови транзистори вместо релета но предимвствата на релетата е че може да се направи блокировка с нормално затворения контакт срещу погрешно включване а също усигуряват галванично разделяне.Дисплея може да се вгради някъде той ще ви показва функциите.Имам такива дистанционни и ги пазя за вграждане в най различна апаратура където е необходимо да се направи безжично управление.Освен това може да се ползва и потенциометъра за усилване като се разкачва основния потенциометър и се свързва платката с дистанционното (както при София-81).
« Последна редакция: 15 Май, 2017, 13:14:16 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #9 -: 15 Май, 2017, 15:46:29 »
Ако не може да се намери дистанционно на Ворошилов може да се ползва контролера от една серия телевизори които бяха с отделен сегментен дисплей.Те нямат нужда от синхронизация защото нямат графика.Ползвам ги за дистанционно включване и регулиране на най различни уреди.Ама това трябва някой да ти го направи сам няма да можеш да се справиш.Основния потенциометър за звука не се изключва а с него се установява необходимото ниво.Бутоните за контраст,яркост, и цветност са с аналогови изходи и могат да се ползват за регулиране на ниски и високи честоти през оптрони и транзистори с цел да не нарушава работата на схемата на магнетофона.За "STOP" може да се ползва бутон p/s.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ventsiguy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: гр.София;ж.к."Западен парк"
Re: Относно дистанционно за магнетофон
« Отговор #10 -: 18 Май, 2017, 08:27:51 »
Здравейте колеги!
Благодаря на всички взели участие в дискусията по темата! Особено съм благодарен  на колегата GRIDLIC за подробната информация по моето запитване.За съжаление мое,разбира се,не съм в състояние сам да се справя с изпълнението на дистанционното,както колегата GRIDLIC е отбелязал в поста си.Затова бих го помолил,в случай че е съгласен да изпълни това устройство за моя магнетофон,да се свърже с мен за да уточним необходимите подробности.
Поздрави и благодарности за всички отзовали се!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |