| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Респром рс201  (Прочетена 2027 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юлиян

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
Респром рс201
« -: 15 Май, 2017, 00:47:38 »
Здравейте, имам проблем с радио Респром рс 201. Взех го с идеята да го ползвам като усилвател, но беше в лошо състояние. Както и да е, подкарах го, но левият канал не работи. Чува се само бученето на празен ход в колоната, но звук няма. Някакви идеи къде да търся проблем?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Респром рс201
« Отговор #1 -: 15 Май, 2017, 17:25:36 »
Каква идея да дадем,ето ти схемата http://www.kn34pc.com/sch/sch_rx/rx_rs_201.html
Взимаш мултицета и мериш кое как е по крайните стъпала.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Респром рс201
« Отговор #2 -: 16 Май, 2017, 16:14:15 »
Сменяй крайно стъпало. Няма какво друго да е. Опитай да свалиш щепсела на входния сигнал на стъпалото, но ме съмнява да е нещо друго...
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Респром рс201
« Отговор #3 -: 16 Май, 2017, 16:38:57 »
Предпазителите на MDA-то за левия канал здрави ли са, ако да виж на 7-ми крак какво има? Провери прехвърлящия кондензатор преди 7-ми крак(C401), елементите от 14-ти крак до 8-ми(R402,R403,R404,R405,C403) това ти е за ОВ.

Неактивен mmichailov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
Re: Респром рс201
« Отговор #4 -: 16 Май, 2017, 18:48:39 »
Здравей,
Провери предпазителите на проблемния канал,ако всичко е наред,размени двете крайни стъпала. По този начин ще провериш здраво ли е стъпалото,което бруми, а и дали работи другото стъпало по същия начин , както проблемното преди размяната.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |