| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG  (Прочетена 17818 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #15 -: 03 Януари, 2020, 12:23:24 »
Аз моя го ремонтирах и оставих за резервен.Проблема беше кондензатора и за първия и за втория гърмеж  :master2: Този резонансния паралелно на бобината.Те хората са си го казали,козата си сака пърч.......друго не става :) При втория гърмеж замина и греца и транзистора и предпазитела.Вече е ремонтиран и стои за резерва.


ОК. Ако пак се появат проблеми - направо ми пиши, ще помагам. :)
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #16 -: 03 Януари, 2020, 15:47:03 »
Няма проблеми,те тия котлони напоследък наводниха пазара.Ще има и нови ремонти :drinks:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #17 -: 04 Януари, 2020, 18:06:53 »
Тези дни видях темата за ремонт на индукционни котлони и се сетих че имам един такъв отписан и захвърлен накъде.Намерих го сравнително лесно и ето какво се оказа:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #18 -: 04 Януари, 2020, 18:35:24 »
Какво е за отбелязване-на табелката пише че е произведен в Нидерландия-да знаете че от вчера Холандия само така се нарича- на борда пише че е произведен в Китай ;котлона осигурява 3500 вата мощност-според мен не може толкова даже да изконсумира, но може би става въпрос за някакви китайски ватове .Силовите му елементи са същите като споменатите в други постове по темата-FGA25N120ANTD.Единият е с късо в преходите-всички съпротивления м/у G C E нула, другия е със здрав преход емитер-колектор, но не се управлява.За голямо учудване предпазителя е успял да спаси Греца.Когато ми го донесоха реших че не си струва труд и разходи за ремонт, защото най-вероятно случката ще се повтори-това е уред  който трябва да работи всеки ден ,както работи моята скара и тази технология може би не е доработена. Моля тези които евентуално прочетат това писание да си кажат мнението-дали да правя опит за ремонт или ако някой го хареса да го продам за части или възстановяване.

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #19 -: 05 Януари, 2020, 11:15:27 »
Според ме има смисъл да го възстановиш, но само ако електрониката е изправна. Провери състоянието на драйверните транзистори (атаката на крайните)чрез сваляне и измерване. После го пусни и провери двете захранвания 18V и 5V. Накрая измери изхода на процесора с осцилограф. Трябва да пуска периодично пакет импулси за атака и да чака отговор от крайното за разбалансиране на кръга от товара. Тъй като такова няма, ако всичко е наред трябва да покаже грешка , че липсва съд (примерно Е0). Ако всичко до тук е наред, смени елементите в силовата част и си готов.

П.П
Не забравяй да провериш и кондензаторите в силовата част, преди да го пуснеш окончателно.

Успех.
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен alias

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: София
Здравейте,имам 2 проблема,предполагам звучи познато,първия е следния - наложи се да разглобя и почистя наличния ми инд.котлон,да ама забравих как бяха свързани кабелите на плочата за платката.При мене означението е CH3 и CH4.Предполагам този от центъра ще е входящ и съответно ще е на CH3,а др.от периферията на CH4.Ще ми се да каже някой как ще правилно.
Другия проблем е термозащитата(TF-216,10A,16A),докато почиствах старата термопаста забелязах ,че едното краче е подвижно,дали си е така направено или съм го повредил.
Мерси предварително.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Според мен няма значение местата на кабелите. А термозащита с движещо се "краче" ми звучи като проблем.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Няма значение как да свържеш намотката (плочата). Термозащитата трябва да е здрава и хубаво запоена.
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен Павел

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: гр. Добрич
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #23 -: 07 Ноември, 2021, 10:36:31 »
Здравейте, изваждам изводите на термистора от платката, при измерване на изводоте на платката съпротивлението е 0 ома, а съпротивлението на терморезисторът е 130 кома. Каква е причината за нулевото съпротивление. Благодаря.

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #24 -: 04 Септември, 2022, 10:35:08 »
Не съм писал отдавна по темата, по причини доста чести командировки. От 2021 на нашият пазар се появиха моделите Rozberg R51447A и R51445H. Те са не пълни  еквиваленти на SP 1445 L, LG ( имат малки разлики във фърма и опроводяването), но техническите им характеристики, както и проблемите им са същите. Няма да ги снимам защото и кутиите им са същите, само надписа и вносителят са други. Същото се отнася и за Esperanza Krakatau EKH005 :)
« Последна редакция: 04 Септември, 2022, 10:42:20 от mjet »
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #25 -: 04 Септември, 2022, 11:06:23 »
Здравейте, изваждам изводите на термистора от платката, при измерване на изводоте на платката съпротивлението е 0 ома, а съпротивлението на терморезисторът е 130 кома. Каква е причината за нулевото съпротивление. Благодаря.

Извинявам се за голямото закъснение, но не съм в страната повечето време през изминалата и тази година. По проблема - не трябва да има късо. Провери пътечките от терморезистора до контролера и елементите свързани по тях (не са много), но предлагам да зпочнеш от контролера. Извади го от платката (или прекъсни въпросните пътечки близо до крачетата му ако не можеш да го свалиш), ако късото изчезне значи е той, ако не, търси друг елемент по пътечките. Успех!
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Повреди и ремонти на индукционен котлон SP 1445 L, LG
« Отговор #26 -: 04 Септември, 2022, 11:17:49 »
Не съм писал отдавна по темата, по причини доста чести командировки. От 2021 на нашият пазар се появиха моделите Rozberg R51447A и R51445H. Те са не пълни  еквиваленти на SP 1445 L, LG ( имат малки разлики във фърма и опроводяването), но техническите им характеристики, както и проблемите им са същите. Няма да ги снимам защото и кутиите им са същите, само надписа и вносителят са други. Същото се отнася и за Esperanza Krakatau EKH005 :)
Rozberg R51447A да се чете Rozberg R51445A - извинявам се за грешката.  ???
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |