| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на стар стерео усилвател Над / 12.5в на изхода на левия канал /  (Прочетена 606 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Прикачам схема на усилвателя.

Здравейте. В петък купих от битака усилвател Над, който има напрежение от около 12-13 волта на изходните терминали на левия канал. Усилвателят за първи път при мен е пуснат през лампа, не съм закачал никакви говорители.
Лампата е 100 вата, но не свети въобще, като приемам, че нямам късо никъде, дано не греша.
Все пак подмених крайните транзистори на левия канал Q415 /2N3055/, Q417 /2MJ2955/, подмених също Q411 /2SD669A/, Q413 /2SB649A/, R453 (180 ома), Q409 /BD139/, проверих също доста кондензатори със еср метъра, които са перфектни, измерих всички транзистори няколко пъти по целия усилвател, сравнени спрямо десния канал имат еднакви стойнсти. Имаше някакво кафяво лепило по платката, където са застопорявали кабелите и разни кондензатори, тъй като съм чувал, че може да създаде проблеми след време, играх си да го премахна, но без никакъв резултат.
Измерих на базата и на емитера на Q415/Q417, и там има 12-13 волта, на резистор R453 и от двете му страни има тези напрежения, минават също и през Q411/Q413/Q407/Q405.
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |