| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Технологии и джаджи / Re: Платка ФМ за VEF
« Последна публикация от sacho5 - Вчера в 20:59:07 »
Тъй  като тук се работи с много малко управляващо напрежение дори минимално колебание води до изместване на настройката.Това е капризното в тези схемни решения.Според мен за да се разбере дали това произтича от генератора може за проба да се подаде напрежение от външен източник вместо от 4001 .Чипа  SI4825-A10 работи на практика с някакво леко накъсване и се получават 2 или 3 максимума на настройка което е кофти в случая .
12
Прилагам схемта на Електроника Ц430.
13
История на марките и модификациите / Re: Радио Geloso G50R
« Последна публикация от nonkapo - Вчера в 19:41:41 »
След почистване и проверка пуснах радиото през лампа с нажежаема жичка. Трафа се оказа читав и последва включване директно. Всичко мина без взривове и пушеци. Нчу-то работи но има силен брум. Предполагам ще трябва да сменя електролитите. По вч нищо не съм проверявал. Приемам всякакви съвети.
14
Продавам / Новата ми книга за БГ техника излезе от печат
« Последна публикация от Deltichko - Вчера в 18:28:45 »
Здравейте, преди броени дни излезе новата ми книга ,,Произведено в България: 101 български технически изделия". В нея се съдържат статии за 101 български техники - радиограмофон от 1937 г., първият автомобил, създаден от българин (1912 г.), първият български велосипед (1885 г.), първата ни фабрика за електрически крушки (1934), пожарогасител от 30-те години и още много интересни неща.
Книгата е богато илюстрирана, голям формат, изцяло цветна, като долу съм приложил страници от нея, за да придобиете представа.
Книгата може да се закупи от сайта на издателството с поръчка оттук - https://edelweiss-press.bg/produkt/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/ - или от големите онлайн книжарници.

Благодаря Ви!
15
https://bazar.bg/obiava-45615484/zenith-6d029-staro-amerikansko-lampovo-radio
Това е по-изгодно, макар че в ибей се предлага за 140 евро и по-запазено. С капак. 1946г.
16
Правя уточнение:
1. За да мога да изкупя неговите апарати.
2. Ако оценявам моите наличности по неговите сметки.
17
https://bazar.bg/obiava-36525403/radio-radiopriemnik-telefunken
По предложенията на този продавач аз трябва да съм мултимилионер.
18
Ами дай схема или линк, нещо не успях да сваля по разумен начин. Доколкото си спомням, май нямаше сандкасъл импулс. С кой чип е направен хоризонталният генератор? Къде си тръгнал да монтираш декодер с този хубав кинескоп...
19
Има интерес,давай :good:
20
Анкети и разузнаване / Re: Какво видях на битака
« Последна публикация от rolling_heads - Вчера в 16:04:31 »
Цитат
Като за 10 лева бива  :D
На мен ми поиска 50. предложих му 10 и се разсърди.
Друдия път ще му напомня :)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |