| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?  (Прочетена 31637 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #30 -: 02 Април, 2013, 14:43:23 »
Ами ще трябва да пробваш. Ако в момента приемаш аналоговата телевизия от същия предавател от който излъчва и цифровата и качеството с тази антена е добро, значи най-вероятно няма да се наложи да я сменяш а само да я направиш едната пръчка да сочи към земята а другата към тавана, а кръга дето е посредата да му излизат краищата в страни, казано на кратко да я прикрепиш към вертикална плоскост... но това ще разбереш опитно. Препоръчвах ти USB защото са най-евтини. Аз стария си тунер Асус го ползвах със FLY2000TV руска програма за тунер, УНИКАЛНА! Никога повече не мога да си намеря свесен софт за тунер след като веднъж съм ползвал тази програма, ако някой я е ползвал знае за какво говоря.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #31 -: 02 Април, 2013, 19:45:05 »
Зависи колко е силен сигнала при теб

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #32 -: 02 Април, 2013, 20:35:26 »
Моя тунер за компютър е този. Не зная какъв модел е, по спомен чипсета е на Филипс. Въпроса ми е дали ще стане да хваща цифрова телевизия.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #33 -: 02 Април, 2013, 20:38:10 »
Пише, че поддържа MPEG 4 стандарта.

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #34 -: 02 Април, 2013, 20:44:10 »
Пише, че поддържа MPEG 4 стандарта.

То ясно, че пише, ама не е ли само за запис? Ако наистина ще свърши работа да се гледа ТВ ще е супер.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #35 -: 02 Април, 2013, 21:11:13 »
Митак, USB тунерите са пълен и абсолютен боклук! Вече два имаме в къщи и от двата нищо не става!
Единият не му достигат системни ресурси, а другият непрекъснато губи сигнал. Като цяло е пълна БОЗА!
Всъщност... като се замисли реално човек, от една страна лошо няма ако се разкара телевизията - специално аз от последните 20 години не гледам друго освен мачовете и прогнозата за времето. Другото какво е?
  Тъпи политически алабализми и измами, сапунени сериали и дебилни скечове. Май няма нищо за губене.
А пък ако на някой му се гледа рязане на лентички и топене на питки в мед ...   
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #36 -: 02 Април, 2013, 21:17:16 »
Наско, тунера ти е аналогов и не може да приема цифрова телевизия. Има просто хардуерен MPEG-4 енкодер което попринцип е много хубаво защото можеш да записваш и да кодираш в реално време без това да товари процесора, който когато е с ограничени ресурси не се справя въобще. И щом е с чипсет на филипс значи най-вероятно ще може да се разбере с FLY2000TV пробвай тази програма, ще паднеш под стола в несвяст от кеф! И след това ще може да си вземеш един външен декодер и да си записваш и от цифровата телевизия ..... ммм чакай че се размечтах нещо и взех да ти завиждам  :D
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #37 -: 02 Април, 2013, 21:57:45 »
Наско, тунера ти е аналогов и не може да приема цифрова телевизия. Има просто хардуерен MPEG-4 енкодер което попринцип е много хубаво защото можеш да записваш и да кодираш в реално време без това да товари процесора, който когато е с ограничени ресурси не се справя въобще. И щом е с чипсет на филипс значи най-вероятно ще може да се разбере с FLY2000TV пробвай тази програма, ще паднеш под стола в несвяст от кеф! И след това ще може да си вземеш един външен декодер и да си записваш и от цифровата телевизия ..... ммм чакай че се размечтах нещо и взех да ти завиждам  :D

Да така е, старичък е и сега се потвърди, че е аналогов от всякъде. Когато го купих компа беше ако не греша 1000 МHz и като записвах, си товареше доста. Окоти се и го смених със съвременна машина, но запазих тунера, защото си беше приличен. Но с това ново дъно и процесор докато ги оженя ми побеляха косите. Нейсе успях да направя нещо да намеря нужните драйвери и да го подкарам да работи. Само не успях да му, подкарам дистанционното, не че се ползваше преди. При запис, не усещах, че записва и то на максимално високо качество, ама после като видех файла колко е голям и ми прилошаваше.
Ще прегледам FLY2000TV да видим какво може, драйвери трябва ли да търся за тази програма или само с нея ще сработи.Интересува ме не да е красиво, а да се гледа телевизия.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #38 -: 03 Април, 2013, 10:06:31 »
Ако си с 64 битова ОС не се занимавай изобщо с FLY2000TV тя е само за 32 битови машини, защото в себе си съдържа драйверите за тунерите с чипсет филипс, а както знаем 32 битов драйвер не може да се използва на 64 битова ОС.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #39 -: 03 Април, 2013, 21:17:22 »
Ако си с 64 битова ОС не се занимавай изобщо с FLY2000TV тя е само за 32 битови машини, защото в себе си съдържа драйверите за тунерите с чипсет филипс, а както знаем 32 битов драйвер не може да се използва на 64 битова ОС.

Да си призная не се сещам, какъв е процесора, но в момента съм с 32 ХР, доста се озорих докато подкарам тунера, повече от 3-4 г не съм преинсталирал машината, щото не ми се занимава с инсталиране на някой устройства, които са въшкави и мудни за подкарване.
Тази FLY2000TV я намерих, инсталира се но като пуснах да търси програми нищо не откри, а и беше 30 дневна, за пълната версия искат пари. За сега ще си карам с наличния софтуер и хардуер, евентуално ако няма приемане на сигнал след това, ще си купя съвременен цифров тунер, на който ще му работят всичките неща.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #40 -: 03 Април, 2013, 22:46:34 »
Има много бъгави версии на FLY200TV, изпращам ти моята http://origoangelohrol2.hit.bg/FLY%202000%20TV%20v2.38%20RC2+CRACK.rar кракната, като я инсталираш, копираш .fly файла в директорията на програмата, но трябва да зададеш настройките за чипа на тунера, има си там прозорец и едва тогава може да сканираш за програми. Повярвай ми, заслужава си да употребиш усилия да подкараш тази програма! Ако тръгне с твоя тунер ИЗОБЩО повече няма да ти трябва друг тунер до края на живота! Ще си свържеш един декодер към тунера и с това ще се приключи. Имай предвид софтуера на ВСИЧКИ тунери които съществуват на пазара е ДОЛНОПРОБНА потребителски лъскава, неработеща тежка БОЗА! Айде, ако успееш да пуснеш някога тая програма ще си ми благодарен дълго време след това. Аз още не мога да преживея загубата че на новата машина не върви. Това ми беше най-любимото занимание когато бях ученик да записвам от телевизията. Ееех спомени.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #41 -: 03 Април, 2013, 22:53:40 »
Има много бъгави версии на FLY200TV, изпращам ти моята http://origoangelohrol2.hit.bg/FLY%202000%20TV%20v2.38%20RC2+CRACK.rar кракната, като я инсталираш, копираш .fly файла в директорията на програмата, но трябва да зададеш настройките за чипа на тунера, има си там прозорец и едва тогава може да сканираш за програми. Повярвай ми, заслужава си да употребиш усилия да подкараш тази програма! Ако тръгне с твоя тунер ИЗОБЩО повече няма да ти трябва друг тунер до края на живота! Ще си свържеш един декодер към тунера и с това ще се приключи. Имай предвид софтуера на ВСИЧКИ тунери които съществуват на пазара е ДОЛНОПРОБНА потребителски лъскава, неработеща тежка БОЗА! Айде, ако успееш да пуснеш някога тая програма ще си ми благодарен дълго време след това. Аз още не мога да преживея загубата че на новата машина не върви. Това ми беше най-любимото занимание когато бях ученик да записвам от телевизията. Ееех спомени.

Аз и сега съм ти благодарен, ценни съвети даваш. За софтуера, идващ с тунера и аз констатирах, че е боза, този дето го имам е приличен, ама можеше да се постараят малко повече.
Само не разбрах какво имаш предвид с това "зададеш настройките за чипа на тунера". За кои настройки на чипа става дума? От книжката с инструкции никъде не пише данни за чипа, като сглабях новата машина се загледах за някакви номера по чипа и с този номер да търся драйвери, защото по име на тунера нищо не намерих, даже и на сайта на потребителя нищо не намерих. Ама се оправих след около 1 седмица скубане на коси.

EDIT
Успях да я подкарам за около 30 минути. Изнамерих настройките му, като почнах да ги изреждам подред, докато си хареса някоя. Имаше лек проблем със звука, ама и него го оправих. Даже и радиото си разпозна, ама него не съм го чувъркал, щото не е спешно, ама и него ще го подкарам, щом ми е активно бутончето. Ще търся и настройките за запис на видео и звук. Оня може да е дърт пън, ама все пак в ТУ-Варна е учил...
Още веднъж благодаря Оrigo :hi:
« Последна редакция: 03 Април, 2013, 23:34:32 от Nasko-Kan4ok »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #42 -: 04 Април, 2013, 09:44:32 »
Радвам се че е тръгнала програмата, сега само трябва да разгледаш обстойно всички настройки и менюта да видиш всяко нещо за какво служи и как влияе, цъкай навсякъде където ти скимне, да разгледаш какви са възможностите, и разбира се ако имаш въпроси се обръщай към мен.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Nasko-Kan4ok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Varna
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #43 -: 04 Април, 2013, 18:06:03 »
"Когато говориш на телевизора - това е шизофрения, но когато той започне да ти отговаря - това е цифровизация." :D :lol: :rofl:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Цифровизацията - необходимост или неизбежност?
« Отговор #44 -: 04 Април, 2013, 19:22:54 »
Евала! Тоя виц не го бях чувал наистина е брутален!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |