| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Избелване на пожълтяла стара пластмаса (retro bright)  (Прочетена 47600 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Доста на сметка изглежда цяла туба за тия пари и то цели 50% на фонс на 30%. Въпроса е дали биха го доставили до София  :unknown: и аз бих си взел ,но напоследък е много дъждовно  :(

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 127
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Доста на сметка изглежда цяла туба за тия пари и то цели 50% на фонс на 30%. Въпроса е дали биха го доставили до София  :unknown: и аз бих си взел ,но напоследък е много дъждовно  :(
Ми написал е човека че доставя до София. Мисля да викна една туба утре пък да видим.
Гледам доставката от Пловдив до София ще е: (доставка чрез еконт - 9.07лв (+ 0.36лв наложен платеж)).
« Последна редакция: 12 Юни, 2022, 12:40:28 от freesofia »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Доставката за 2 туби дали ще е същата ? Ако да и може, да се комбинираме ?  :hi:

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 127
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
157567-0

157569-1

Тубата излиза 42 лева (с доставка) ако се комбинираме!
Писах ти лично - обади ми се.
« Последна редакция: 12 Юни, 2022, 12:53:01 от freesofia »

Неактивен digi2577

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 238
  • Населено място: Бургас
  • Димитър А. Димитров
Да благодаря, за инфото.
Гледам са Пловдивска фирма. Ще викна една туба.
50% е разтвора, предполагам че 1 към 2 грубо трябва да се разреди?!

Не съм си играл да меря :) На око - на 20л контейнер наливам към литър от този 50% концентрат. И резултатите са били чудесни. С изключение на един път, но аз съм си виновен, защото прекалих с времето и пострада само корпусът на една мишка.

Неактивен hricava

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
  • Населено място: Ловечь
Тъкмо понечих да поръчам от този сайт, ама те за 10 дена яко са дигнали цените- 48.52лв без доставката е в момента  :boredom:

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 127
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Тъкмо понечих да поръчам от този сайт, ама те за 10 дена яко са дигнали цените- 48.52лв без доставката е в момента  :boredom:
Аз преди да купя последната им туба за 30икусур лева, се обаждах в някакви фирми и в 2 от тях ми казаха едни цени за 12L дето тия 48 ще ви се видят кат смешни пари за тая туба... та предпочитам да си замълча!

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Да споделя и аз първия си опит за избелване. Постигнат е с 30%-тен водороден пероксид и две слънчеви бани от по 4-5 часа без да му бая. При първия сеанс излях половината от шишето в найлоновата торбичка и го зарязах да се пече на слънце. На другия ден повторих. Интересното е, че след това със спирт премахнах някои от петната, които останаха, а тези които се виждат избледняха. Не съм настоявал много, защото отгоре пластмасата има финна текстура, която при силно натискане може да се повреди. Мисля, че му стига толкова :о).
Апропо, при цена 2,5 лв. за 100 гр. Н2О2 на 30% от аптеката, тези 48 лв. за 12 литра на 50% са направо без пари.
« Последна редакция: 06 Юли, 2022, 23:53:26 от Грет »

Неактивен nixen

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Шумен
Добре се е получило. Определено се е върнал оригиналния цвят. И всичко е равномерно без петна от балончета и разлики  :good:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Всъщност какво точно представлява тази джаджа? Тези контакти от зад, да не би да служат за включване и изключване на до 2 електроуреда по време и дата ?

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Това е програмируем часовник с таймер, аларма и 16 "програми". "Програмите" са запомнена комбинация от час и ден от седмицата, в които да се активира алармата и/или някой от трите канала за управление на външни консуматори (телевизор, вентилатор и др.). Двата контакта на гърба могат на включват/изключват уреди с мощност до 300W. Малкият е за допълнителна приставка за товар до 1000W. Вижда се на тази снимка. Таймерът е с обратно броене и действа по същия начин. Може да се ползва и само като часовник/будилник без да включва/изключва каквото и да е устройство. Алармата е "ПИИ-ПИИ-ПИИ...". Има и място за батерия, която в случай, че спре тока, захранва само интегралната схема без индикацията. Доста приятна, а и практична за времето джаджа :о).
« Последна редакция: 08 Юли, 2022, 09:59:13 от Грет »

Неактивен nixen

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Шумен
Освежаване на леко пожълтяла машина....
158600-0158602-1

Първо избелих горния капак:
158604-2158606-3

След няколко дена и долната част:
158608-4158610-5158612-6

двете флопита бяха един цвят преди избелването на едното :)
158614-7158616-8

Неактивен nixen

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Шумен
бонус мишка :)
158618-0158620-1

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Изглеждат по-добре от снимките в Уикипедията!  :bravo:

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Бих искал да попитам следното:
  • Надписите на кутията не избеляват ли и те? Или по-общо, доколко е безопасно избелването на детайли с надписи (например бутони на клавиатура)? Има ли нещо по-различно, което се прави в този случай?
  • Лепенката на мишката "участвала" ли е в избелването или е свалена преди това?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
1509 Прегледи
Последна публикация 20 Септември, 2022, 00:12:31
от FAMICOM_87

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |