| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с  (Прочетена 22704 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Дадоха ми усилвателя преди 2 дена и единия канал не работеше според моите изследвания се стигна че е от едно чипче на крайното стъпало преди транзисторите така другия канал си работеше но от бързане е сега преди малко на изхода дадох колоните без да искам нс късо и сега имам 25 волта прави вместо сигнал на изхода какво да пр не знам къде да търся проблема тоя усилвател има и интегрални схеми и транзистори и се бъркам много някой ако е попадал на такъв усилвател да пише .. ето снимки http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez2/wega10u120s.html

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #1 -: 22 Юли, 2013, 11:43:11 »
Първо сменяш всички електролити,ако не си добър с поялника ще вдигнеш половината писти-лесно се вдигат.
Схемата е има,не виждам проблем.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #2 -: 22 Юли, 2013, 11:50:51 »
то че я има я има ама има един бушон до изправителните диоди и да го махнеш и да не го махнеш пак си върви усилвателя и индикацията за претоварване на канал свети постоянно и на двато канала сиг ли си че ще е от електролитите ..

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #3 -: 22 Юли, 2013, 11:56:33 »
То с гадаене и махане на бушони няма да стане-мерене трябва,най много да го усереш още и тогава в сервизите ще ти разправят че е за боклука-не че много се навиват да ремонтират руски усилватели. 

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #4 -: 22 Юли, 2013, 12:38:24 »
не просто казвам не би трябвало да е така на респрома студиото 2 или 3 един  бушон да махнеш или няма да тръгне или ще тръгне но няма да има звук зависи на транзисторите бушона ли си махнал или на мрежата а тука е 1 бушон и да го махаш и да не го махаш пак кур нищо не става ..

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #5 -: 22 Юли, 2013, 13:03:20 »
Можеш ли да се оправиш по схемата,този предпазител е за масата. За първи път виждам такова схемно решение.
Виж най лявата част на схемата от горната страна.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #6 -: 22 Юли, 2013, 13:52:04 »
Щом подава 25V на изхода, значи че е изгорял транзистор КТ819Г, ако е -25V, тогава е КТ818Г.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #7 -: 22 Юли, 2013, 14:03:06 »
бибип.. от едно късо на изхода че се допряха два то кабела на колоната и транзистора да е отишъл бибип и бибипте руснаци един усилвател не могат да направят   ??? ???

Колега, ще ви замоля да се въздържате от нецензурни изрази, форума се чете и от жени и деца. А за кривите ви ръце определено не са виновни руснаците
« Последна редакция: 22 Юли, 2013, 20:30:07 от gabo »

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #8 -: 22 Юли, 2013, 14:05:07 »
pepone освен да сменям всички крайни транзистори да сменя има две чипчета малки преди транзисторите и един голям, електролитите и да стискам палци да тръгне

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #9 -: 22 Юли, 2013, 15:02:07 »
Защо всички транзистори да сменяш, пробвай един по един. Да не е бил усилен до край, като си дал на късо? Като го оправиш пробвай да му подадеш сигнал след чипа, да провериш крайното дали ще работи.
« Последна редакция: 22 Юли, 2013, 15:07:25 от peppone1 »

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #10 -: 22 Юли, 2013, 15:04:37 »
към половината беше увеличен само изходните които са на радиатора а от къде мога да си ги поръчам в нета има ама са от русия а другите са некви други на 100 волта и 15 ампера а на мен ми трябва 90 волта и 10 ампера по 60 вата са тея транзистори

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #11 -: 22 Юли, 2013, 15:20:41 »
Във викиват има КТ818Г, КТ819Г http://vikiwat.com/search.html?phrase=kt819&CategoryID=659 или може да му сложиш BD911 и BD912, само че са с обърнати изводи-базата е от ляво, ако е с кабели няма проблем да го свържеш.

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #12 -: 22 Юли, 2013, 15:26:45 »
ъъъ нали това ти казах тея ги гледах ама са на 15 ампера 100 волта а руснаците ги дават на 90 волта 10 ампера 60 вата а тея BD добри заместите ли ли са база емитер колектор ще си ги погледна и ще си ги оправя ..

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #13 -: 22 Юли, 2013, 15:32:09 »
По-добре, таман няма да горят, само че трябва да смениш двата за да са еднотипни, но по-добре му сложи оригинален. Нямаш ли мултимер да ги измериш?

Неактивен crossfire

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: пловдив
Re: Помощ за руски усилвател ВЕГА 10у 120с
« Отговор #14 -: 22 Юли, 2013, 15:34:54 »
имам си мултицед разбира се ама така и не знам как да ги измеря аз писах на вивакит дано да им са качествени нещата аз си предпочитам оригиналните транзистори запазва си заводския вид ;)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |