| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116901 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #540 -: 10 Януари, 2020, 14:12:43 »
В смисъл? Усещам някакъв сарказъм, не разбирам защо...
Според мен към днешна дата, така и така говорим за модове, е да се направи конфигурация от 2 радиоточки като стерео БТ спийкър. Така няма да има нужда да се пипа нищо по корпуса и ако човек реши, ще може да ги върне към оригиналния вид. Само трябва да се укрепи конструкцита малко, но и това може да се направи обратимо.

ПП: Мен лично винаги са ме дразнили еднообемни блутуут колони и като цяло не съм фен, но напоследък имам необходимост от такава конфигурация и затова разсъждавам по темата...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За радиоточките...
« Отговор #541 -: 10 Януари, 2020, 19:50:08 »
Защо сарказъм, значи не съм разбрал правилно идеята ти. Какво разбираш под това да здвоиш две точки. Моята идея е да намериш блутут електроника за стереоколонки и така да можеш да пуснеш две точки едновременно. Не да пъхаш в кутията им блутуколонки. Обясни по просто какво искаш да направиш.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #542 -: 11 Януари, 2020, 10:42:42 »
А, ок, не съм те разбрал, извинявай.
Ами де факто имам две радиоточки, всяка със своя батерия и усилвател. Идеята ми е, от гледна точка на смартфона тези две точки да се виждат като едно блутуут устройство за сдвояване.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За радиоточките...
« Отговор #543 -: 11 Януари, 2020, 12:31:46 »
https://www.ebay.com/itm/FM-Transmitter-Frequency-Modulation-Receiver-Module-Wireless-Microphone-stereo/392456110590?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3Dedc6385010a54525801a6bb89ef3ed4a%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D221958192005%26itm%3D392456110590%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksелефонаid=p2047675.c100005.m1851

Нещо такова като идея няма ли да ти допадне.
Със блутут мисля няма да стане два отделни модула да вържеш към телефона едновременно да приемат. Само аналогов RF модул според мен.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #544 -: 11 Януари, 2020, 13:47:05 »
Ами и това е вариант, да, но дали е качествен? Че преди време съм взимал FM трансмитер за колата и беше много зле...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен Слабака

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 38
  • Населено място: с.Фазаново област Бургас
Re: Радиоточка Фазаново
« Отговор #545 -: 19 Февруари, 2020, 02:01:16 »
 
Здравейте приятели от вчера  правя проби с 15 варов УКВ предавател ,покривам селото въпреки ,че антената ми е сложена инпровезирано на ниско.Радвам се ,че на инат сллед като ЕВН сменяъки жиците съсипаха и без това неподдържената мрежа на точките. На 5 км. в Китен се чува ....прилично , ще вдигна антената и мисля да стигне до Приморсо и Лозенец ,но за Царево май няма да стане има баири . Да уточня , аз съм "Блуждаещ електрон" -много ми харесва - не разбирам много от радиотехника ама обичам сандъци . Смятам да подаря двадесеттина радиоточки с вградени УКВ приемници на моя диапазон....само....няма да ги осакатя с дупки и всичко ще си имат , може би ще се нуждая от помощ ,но това ще споделя по-късно ,имам 5 точки за сега но ми трябват още 10- 15 ....за бабите , дядовците сме кът...
« Последна редакция: 19 Февруари, 2020, 02:27:01 от Слабака »
Всеки избира възрастта в която ще премине през живота си !

Неактивен ian

Re: За радиоточките...
« Отговор #546 -: 19 Февруари, 2020, 07:16:47 »
То това хубаво, но от юридическа гледна точка ще си имаш проблеми, но за това да каже някой, който повече знае.  По-добре е, за сега да изключиш предавателя!
Иначе поздравления от мен за ентусиазмъма ти и мога да потърся няколко 'точки' подарък за бабите  :)

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #547 -: 19 Февруари, 2020, 08:11:05 »
Няма ли възможност да се види състоянието на радиоуредбата и с договорка на кмета да опънете кабелите отново.Енергодружеството няма право да унищожава радиомрежата.

Неактивен Слабака

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 38
  • Населено място: с.Фазаново област Бургас
Re: За радиоточките...
« Отговор #548 -: 19 Февруари, 2020, 12:51:54 »
Благодаря ви приятели , имам въпрос , какъв е принципа на местните предаватели по големи магазини , молове , стадиони ? Тук сме заринати с турски станции на УКВ ,аз правя пробите вурху една от тях и вместо маанета - Jerry Lee Lewis   :) .Другата седмица имам среща с бургаско радио което има покритие едва до Созопол , предварителният разговор е обнадеждаващ - нямат против разшеряване на покритието си безплатно .
Всеки избира възрастта в която ще премине през живота си !

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #549 -: 19 Февруари, 2020, 14:21:22 »
Съмнявам се, че е възможно използването на УКВ радиопредавател без лиценз и безнаказано. Та не го включвай преди да си изясниш доста неща. Защото за едната глупост ще вземат да ти пристигнат, и ако не те набият, то ще ти вземат цялата техника с която разполагаш. Аз лично не бих рискувал. Истории от този тип може да чуеш доста, и ще ти се отщат експериментите. А радиото няма нищо против безплатно да си разширят покритието, но за целта предполагат, че ти си имаш лиценз за да осъществяваш излъчването. Защото ако нямаш, то това не е проблем точно на радиото, а на други институции.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1899
  • Населено място: Пловдив
Re: За радиоточките...
« Отговор #550 -: 19 Февруари, 2020, 15:29:59 »
Стига сте плашили човека.
Не съм чул през 40 годишния си живот някой да са му направили нещо.Не съм чул и някой да излъчва де.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #551 -: 19 Февруари, 2020, 17:10:06 »
Хаха наистина това с боя го забравете не сме 1945-1989 ...  Иначе идват ако изобщо дойдат от КРС съвсем човечки разговаряте и ви налагат глоба това е  :empathy2:

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1899
  • Населено място: Пловдив
Re: За радиоточките...
« Отговор #552 -: 19 Февруари, 2020, 18:45:18 »
Кой е глобяван.
Да каже колко е глобата.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #553 -: 19 Февруари, 2020, 19:22:05 »
Кой е глобяван.
Да каже колко е глобата.

Повярвай ми има глобявани , но това не са хора които просто са си пуснали за пробра мижаво предвателче на укв  от 2 вата , за КВ няма да коментирам там и с 1 KW да си ...
Става въпрос за фирми ( таксита, охрани и т.н. ) с доста на брой у-ва работещи там където не им е мястото .

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #554 -: 19 Февруари, 2020, 20:35:37 »
Службата, отговорна за мониторинг на ефира, е ДАНС. Разполагат с автоматизирана система за мониторинг, базирана на близо 190 броя R&S®UMS200(възможно заедно с други модели), разположени в цялата страна. Освен няоклкото броя, принадлежащи на КРС, които са очевидни заради голямата антенна система (покрива на КРС, поделението на връх Голяма Коньовица и др.), останалите бройки са с компактни антени, приличащи на дебела (40+см.) вертикална тръба или скрити зад радиопрозрачни прегради. Системата работи както на локално ниво, в самия приемник, така и в мрежа, заедно със сървъра и аналитичния софтуер. Реализирана е база от данни, в която постоянно се подържа информация за активните разрешени потребители в БГ, както и от познати външни сигнали. Базата е в синхрон с централното сигнално разузнаване на НАТО.
Системата гарантира бързо и навременно детектиране, разпознаване, анализиране и пеленгиране по 3 метода на всички неизвестни сигнали от 9кХц до гигахерците, като пеленгацията в автоматичен режим работи само над 20МХц. За точна локализация има редица закупено оборудване, 3 мобилни станции и редица ръчни системи. Системата авоматично следи ефира и сигнализира при детекция на непознати сигнали, които не отговарят на характеристиките на записаните в базите данни.
Нямам идея за това до каква степен и при какви настройки работи системата, но работи.
Наказанията при нарушения, незасягащи националната сигурност, варират от конфискация на незконно притежаваното/построено техническо имущество + глоба, до конфискация + до 3 години затвор при сериозни провинения. Делата се водят по бързата процедура, както може да се очаква.
Въобще не говоря за нарушения на авторски права при правене на собствена програма, била та некомерсиална, никой не му дреме. Хванатия плаща със задна дата понякога вноски, а те са ужас...
Та, няма никакъв смисъл да се предава на УКВ/ФМ. Това е един силно комерсиализиран обхват, в който рекламата генерира много продажби, и бизнесът плаща богато да не се допускат смутители.
На КВ човек може да закъса, ако пречи с голяма мощност, систематично и на кофти честоти, особенно на местата където върви военен трафик по STANAG 4285, STANAG 4539 и STANAG 5066 модемни канали, както и върху честотите на разпръзквателните канали. Ако се работи с малки мощности и където е ОК, шанса за проблеми е малък, но все пак реален.
На СВ с малка мощност и особенно със ужасните антени, които може да вдигне един любител, и ако не се правите на диджеи, а ретранслирате например Христо Ботев или Хоризонт - надали ще има проблеми. Е, не предавайте върху Видинския предавател...
На ДВ се съмнявам някой да може да предаде нещо смислено като сигнал, не е невъзможно, но е сложно. Ако не се катерите върху честотите на NDB-тата не би трябвало да имате проблеми с до 2-3 вата.
Качвам снимки на системите, като и каталози на Роде и Шварц + една статия за локализация в градска среда при ВЧ. На първата снимка е антената на КРС на Голяма Коньовица.
128224-0 128226-1
* UMS200_bro_en_5214-3575-12_v0400.pdf (4033.06 kB - свалено 275 пъти.)* Why_AOA_outperforms_POA_in_urban_interference_hunting_wp_en_3607-7192-52_v0100.pdf (3389.15 kB - свалено 244 пъти.)* Radiolocation Catalog 2016.pdf (7453.68 kB - свалено 14510 пъти.)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |