| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 117193 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #525 -: 30 Октомври, 2019, 07:50:37 »
ВЕ 154 и ВЕ154Б4 разликата е само в магнитната система.Единия е с екраниран магнит който производството му се появява през 70-те години и се среща в телевизорите от серията "Осогово" и четвъртокласните радиоприемници от серията "Камертон".Вероятно после е преминато производство с открит магнит и след спирането на производство вече преминават на В0 0825/6 се срещат до спирането на производство на този модел радиоточка.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #526 -: 30 Октомври, 2019, 09:11:24 »
А после се преминава към най-ново поколение радиоточки-"ТОНАКС", които познаваме днес-радиоточката представлява една малка колонка, подобна на тези за компютрите-използват се в пъти по-малко материали за производството им!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #527 -: 07 Ноември, 2019, 19:28:20 »
Здравейте отново! https://m.olx.bg/ad/radiotochka-ot-minaloto-CID618-ID6Djjh.html
Според вас, някой би ли купил тази радиоточка, която има неотложна нужда от реставрация?

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: За радиоточките...
« Отговор #528 -: 07 Ноември, 2019, 20:06:51 »
Има заден капак

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #529 -: 08 Ноември, 2019, 09:00:32 »
Това си е тръпката да реставрираш тази точка да изглежда като нова.Имаше колега в форума който показваше своята колекция точки и точно така ги е намирал в такъв ужасен вид и им даваше нов живот

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #530 -: 08 Ноември, 2019, 21:53:15 »
Държат ги из разни мазета, тавани, понякога и на открито, а мишките и насекомите се възползват от това, а оттам и окаяния вид на тези антики! Но цената си е височка-22 лева! А говорителя е заминал, а нов дали ще може да се намери, при това същия-кой знае!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #531 -: 03 Януари, 2020, 19:25:36 »
Направих си труда или загубих време за преглеждане на всички 36 страници по темата за да не отегчавам интересуващите се с вече показани неща. Ще покажа радиоточка която имам само от 3 дни и една друга ,която ползвам от доста време.По-старата определено е съветска, но с рядък дизайн, другата също има генетични белези за принадлежност към същата група.Пироните с които е бил закован задния капак и канапа който е държал картончето с модела и цената ме карат да мисля че е произведена от мои сънародници. Харесва ми много и затова я купих-по външен вид, но се оказа че има много добър говорител- може би съветски. Понеже тук се разглеждат и различни модели радиоуредби ще спомена за една която съм видял в края на съществуването и използвам част от нея със съвсем различно предназначение.Имам някъде книга с описание на тази и други радиоуредби-ворошиловски- 600 и 1200 ватови.На една от снимките може да се види част от станок и бобини от първичната намотка на захранващ трансформатор.Имах и други неща, но едни са заминали за скрап, други са се изгубили в навалицата.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #532 -: 03 Януари, 2020, 19:27:12 »
Ето за уредбата:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #533 -: 04 Януари, 2020, 15:05:14 »
Ето още нещо за радиоуредбата:

Активен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: За радиоточките...
« Отговор #534 -: 04 Януари, 2020, 15:26:14 »
Ето от кога го има междустъпално прехвърляне на сигнал , с траф . То го има и в много стари приемници . А сега го имат за хай енд  ...
Зема да си свала тая схема .

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #535 -: 09 Януари, 2020, 18:00:43 »
Още една "радиоточка", благоевградска която също не съм виждал.Харесва ми.
https://www.olx.bg/ad/vermona-CID632-ID7PcJH.html#54197e222d

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За радиоточките...
« Отговор #536 -: 09 Януари, 2020, 18:24:44 »
Още една "радиоточка", благоевградска която също не съм виждал.Харесва ми.
https://www.olx.bg/ad/vermona-CID632-ID7PcJH.html#54197e222d
Тонколона Вермона радиоточка.....???????
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #537 -: 09 Януари, 2020, 20:16:51 »
Погледни най-напред кавичките, след това погледни по-внимателно какво има в кутията на Вермоната.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #538 -: 10 Януари, 2020, 00:27:04 »
ВЕ 154 и ВЕ154Б4 разликата е само в магнитната система.Единия е с екраниран магнит който производството му се появява през 70-те години и се среща в телевизорите от серията "Осогово" и четвъртокласните радиоприемници от серията "Камертон".Вероятно после е преминато производство с открит магнит и след спирането на производство вече преминават на В0 0825/6 се срещат до спирането на производство на този модел радиоточка. И определено няма нужда от втори ВЧ говорител, по-скоро от демпване на тънката кутия, за да стане наистина изделието тонмайстор
Всъщност не си съвсем прав. ВЕ154Б4 дето са 0.5 вата съм виждал и с екраниран и с неекраниран магнити. И в двата случая са по-малки от на обикновения двуватов ВЕ 154. Но дори така, тия говорители вадят страхотен звук и никога не съм виждал разцентровани, разлепени или повредени.

Иначе аз имам идея да направя от радиоточките блутут колони, така няма да има нужда нищо да се пипа по външния им вид. Само не знам как ще стане сдвояването с двете (най-тъпия вариант е помежду си да са сдвоени с приемник/предавател и да има и 3ти приемник, който да "разпределя" сигнала) Дали има по-лесен начин?
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |