| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
61
        Благодаря за съвета, ама в нашата махала такова животно мегер НЕма. Имам няколко апарата, които дават фаза на шаси при определено положение на щепсела. Работят си с години и нищо им няма. Филипса е бакелит не е опасен за пипане. Ще го включвам рядко, така че за сега няма проблем, да видим колко ще издържи 80 годишно радио.
63
Ремонт, схеми, документация и литература / Re: "PHILIPS 470A", реставрация
« Последна публикация от lz2xl - 16 Юни, 2026, 17:21:41 »
Мегер вземи,с мултицет пробив или утечка едва ли ще намери.
66
      Съпротивлението е безкрайност на най-високия обхват, няма пробив в изолацията. :bravo: Ще пия Една бира няколко пъти.
67
Анкети и разузнаване / Re: Какво видях на битака
« Последна публикация от styrshel - 15 Юни, 2026, 21:56:57 »
Вчера битака, 200 евро, ама ще се разберем, така каза човека.  :D :D :D
Blaupunkt Arkansas
68
Замери съпротивлението между първичната намотка на захранващия трансформатор и шаси. Ако има някаква утечка, ще си покаже.
69
   Не е сменян трафа, но има малка разлика с този на твоето радио. Гледах един чешки клип за ремонт, трафа е също като на моето радио. Трафовете са дебело намазани с нещо като дзифт .
70
   Като завъртя щепсела, няма ток на шасито. Все пак радиото е произведено може би през 1946 година. На почти всички кондери има тази цифра. Смених всички с изключение на тези двата, плоски ,черни съм вълновия превключвател, за които пише Валери.
едва ли е от тях утечката.
Радиото е произвеждано 1938/39 г., в никакъв случай не е през 1946 г. Да не би да му е правен ремонт и захранващият траф да е сменен с някой автотрансформатор, затова да се офазява шасито. Извади кенотрона и виж дали пак има фаза на шасито.
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |