| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Траф от високоговорител за таван  (Прочетена 1604 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Правя една инсталация в нас и за целта си купих два говорителя за таван от тези http://elimex.bg/product/111203/govoritel-md65s03-1-za-tavan.html Свършиха ми прекрасна работа! Трафовете обаче бяха излишни. За съжаление на тях няма никакви обозначени данни. Първичната намотка е със съпротивление около 115 ома, вторичната - около ом, макар че с моя уред трудно мога да засека толкова ниско съпротивление. Могат ли да свършат някаква работа? Много мразя да събирам неща в нас, за които не знам какво може да бъде приложението им :-)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #1 -: 07 Юни, 2017, 15:17:26 »
Този кит е предназначен за монтаж по молове и магазини.За да няма падение на сигнала усилвателя е на  по-високо напрежение подобно на радиоточките на 30 волта ,а този е на 100 волта. :hi:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #2 -: 07 Юни, 2017, 15:52:30 »
Не могат да бъдат много полезни тези трафчета. Не че приложения не могат винаги да се намерят, но не са съвсем видни на пръв поглед. Да кажем че за лампов усилвател няма да станат защото при 8 ома говорител импеданса от към 100 волтовата им страна грубо (ако е вярна написаната мощност от 10 вата) ще трябва да е около 1 килоом. Това е да кажем поне 3 пъти по-ниско от използваемото за лампови стъпала SE. Да не говорим че сигурно параметрите на тези трафчета не са кой знае колко добри като честотна лента. Вероятно обаче звънец за входна врата с птича песен може да се направиш използвайки такова трафче :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #3 -: 08 Юни, 2017, 13:31:21 »
Да, предполагах, че за да намалят загубите в такава инсталация, вдигат напрежението :-) Ама се чудих дали няма да станат за нещо съвсем непретенциозно като изходни трафове. Барем са два :-) А за качеството им, няма какво да говорим. 12 лева на говорител с трафа, като предполагам, че повече от половината в тази цена са за транспорта, търговската отстъпка и прочие.
Мерси много :-) Отиват в някой кашон, пък току виж им дойде времето!

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #4 -: 08 Юни, 2017, 14:44:16 »
Има ли данни колко навивки имат 2те намотки.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #5 -: 08 Юни, 2017, 15:58:32 »
Няма :-( Китайчетата не си играят да дават "излишна" информация :-) Може би, ако искам от Елимекс да ми дадат спецификацията на продукта, ще има нещо, ама знам ли  ???

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Траф от високоговорител за таван
« Отговор #6 -: 08 Юни, 2017, 17:59:15 »
Няма :-( Китайчетата не си играят да дават "излишна" информация :-) Може би, ако искам от Елимекс да ми дадат спецификацията на продукта, ще има нещо, ама знам ли  ???
Стават за филтър.  Бех взел два , и чудесно станаха за дросели.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |