| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Електрически ключ в дървен корпус  (Прочетена 2000 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Попадна ми ключ тип "мързеливо копче" поместен в дървен корпус. В миналото подобни копчета се срещаха често, но в корпус от бакелит. Тъй като дебелината на това тяло е твърде малка, смятам изработката му от дърво за постижение. :hi:


Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #1 -: 09 Юни, 2017, 21:07:41 »
 :good:
Батко Костадине, изработката е досущ като на сувенирните "дървеници" с гюлово ( розово ) масло от едно време .....
Все още трябва да имам някъде "рисувана"  дървена кутия из нас от време оно, пълна с всевъжможни непипани и оригинални мускалчета в оригиналните си резбовани, пирографирани и рисувани опаковки .....сигурно са изфирясали отдавна !
Между другото това бе най-разпространеният ключ в едната ми селска къща някога .......
Дядо ми си ги тачеше и пак така ги наричаше ....."мързеливче" !
Имаше много в големи тенекиени стари кутии от тахан халва, но определено само бакелитени.......твоето е прецедент за мене !
 :drinks:

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #2 -: 09 Юни, 2017, 23:30:48 »
Мяза ми на ТНТМ. Някой стругар на мускалчета е направил този корпус за счупен бакелитов най-вероятно. Няма как това да е било серийно производство, защото е забранено. Няма как искрище, каквото се явява всеки ел. колюч да бъде поместено в лесно запалимото дърво. Но наистина ключа си е супер и е за колелция. Надали ще има втори такъв. Добро попадение. :drinks:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #3 -: 09 Юни, 2017, 23:31:12 »
От сувенирите с розовото масло имам един. Ключът изгледа много по нежен от него. Самата форма вероятно не е трудно да се постигне, но толкова тънки стени...

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #4 -: 09 Юни, 2017, 23:46:45 »
Мяза ми на ТНТМ. Някой стругар на мускалчета е направил този корпус за счупен бакелитов най-вероятно. Няма как това да е било серийно производство, защото е забранено. Няма как искрище, каквото се явява всеки ел. колюч да бъде поместено в лесно запалимото дърво. Но наистина ключа си е супер и е за колелция. Надали ще има втори такъв. Добро попадение. :drinks:

И на мен ми мина подобна мисъл. Все пак трябва да е имал по-прецизно оборудване. Тези,които изработват крака за столове и маси, на техните машини няма да могат да го направят. На метален струг е по-вероятно да се направи, но там проблемът е как да не се счупи дървото при толкова тънки стени.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #5 -: 10 Юни, 2017, 12:44:40 »
То, че е на метален струг е ясно, дърводелския не е за за такава прецизна работа, а от стари стругари съм чувал, че с добре изсушена круша или ясен нямало проблем.
0888981645, 072365106

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Електрически ключ в дървен корпус
« Отговор #6 -: 30 Август, 2018, 20:30:06 »
Ето че имало и други такива! :o Явно някой все пак е произвеждал дървени ключове.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |